Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lett az emberiség az...

Hogyan lett az emberiség az özönvíz után?

Figyelt kérdés

Az özönvizet csak Noé és családja élte túl. Noé, a felesége, azoknak három fia és a feleségeik. Ők hogy nemzettek annyi embert ami benépesítette az egész földet? Unokatestvérek házasodtak?

Nem ismerem a Bibliát és tényleg kíváncsi vagyok rá mit ír erről.



2016. júl. 2. 23:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"Az özönvizet csak Noé és családja élte túl. Noé, a felesége, azoknak három fia és a feleségeik. Ők hogy nemzettek annyi embert ami benépesítette az egész földet? "


5776 év alatt? Figyelj...

2016. júl. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Unokatestvérek házasságából mai tudományos szemmel is kicsi az esély arra, hogy valami baja legyen a gyereknek, szóval pár ezer év alatt simán megtörténhetett.
2016. júl. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

"Unokatestvérek házasságából mai tudományos szemmel is kicsi az esély arra, hogy valami baja legyen a gyereknek, szóval pár ezer év alatt simán megtörténhetett."


De a sok generáción keresztül tartó belterjesség egyre több defektes gyereket eredményezett volna, ld. a Habsburgok esetét, szóval hamar életképtelenné vált volna az emberiség... persze ez még mindig kevésbé röhejes, mint maga a "Noé bárkája"-történet...

2016. júl. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. :)
2016. júl. 3. 00:04
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem hiszek a Istenben vagy a Bibliában, nem vagyok vallásos, csak tudni akartam, hogy egy keresztény(vagy maga a Szentírás és az Egyház) hogyan képzeli el az emberiség újra elterjedését.
2016. júl. 3. 00:11
 6/16 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:


Én nem keresztény vagyok ,hanem zsidó. Csak tisztázásképen. ;)

2016. júl. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%
Ha Bibliai magyarazatot varsz, akkor szted Adam es Eva leszarmazottjai hogyan nemzettek annyi embert, ott is csak az unokatesok hazasodasaval volt eleinte lehetseges. Mohamed meg "jobb" ebböl a szempontbol ;)... es akkor nem tudjuk, honnan van ennyi örült (hosszu ö-vel)...?
2016. júl. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
:D Köszönöm a válaszokat.
2016. júl. 3. 00:39
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

Az ilyen kérdéseknek azért nincs értelme, mert az özönvízről szóló elbeszélés a komoly kutatások alapján biztosra vehető, hogy nem történelem, hanem mitológia. Ezt pedig egyrészt onnan tudjuk, hogy ha a Teremtés könyve elejét összehasonlítjuk más, pogány mítoszokkal, akkor ugyanazt a mitologikus nyelvezetet találjuk.


Az özönvíz történet alapja minden bizonnyal a Gilgames eposz lehetett, amelyet a szerző átköltött egy kicsit Izrael teológiájának megfelelően. Egyébként az özönvízről szóló elbeszélésnek még így is kissé bonyolultabb előtörténete van: az elbeszélés ugyanis nem egységes, minden bizonnyal két hagyomány ötvöződik benne, amelyet a kutatás világosan el tud különíteni. Keletkezési ideje - ha a Tóra végleges összeállítását vesszük figyelembe - a Kr.e. 5. századra tehető.


Dante

2016. júl. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#Dante:


"a szerző átköltött egy kicsit Izrael teológiájának megfelelően"


Tessék? Milyen "teológia"?

2016. júl. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!