Hogyan lett az emberiség az özönvíz után?
Az özönvizet csak Noé és családja élte túl. Noé, a felesége, azoknak három fia és a feleségeik. Ők hogy nemzettek annyi embert ami benépesítette az egész földet? Unokatestvérek házasodtak?
Nem ismerem a Bibliát és tényleg kíváncsi vagyok rá mit ír erről.
"Az özönvizet csak Noé és családja élte túl. Noé, a felesége, azoknak három fia és a feleségeik. Ők hogy nemzettek annyi embert ami benépesítette az egész földet? Unokatestvérek házasodtak?"
Ez a keresztény nézet szerint van így. Az iszlám vallás szerint valószínüleg helyi árvíz volt. A víz csak egy bizonyos területet öntött el, nem az egész világot.
"Tessék? Milyen "teológia"?"
->A kérdésre válaszolva dióhéjban:
Izrael teológiája fokozatosan fejlődött az évszázadok során, a kutatásban már ott tartunk, hogy egyáltalán nincs kizárva, hogy eredetileg politeista vallású volt, csak később, a fogság után állt át a monoteizmusra, és az ótestamentumi könyveket is ennek jegyében írták meg. A fogság után Izrael teológiája változott, ami minden bizonnyal annak köszönhető, hogy az akkori vallások hatással voltak a zsidókra. A monoteizmus kialakulása azonban Izrael teológiájában egy újfajta nézőpontot hozott létre, ami azzal járt, hogy az összes többi pogány istent bálványnak minősítette. A laikus Szentírás-olvasók ezt nem látják, de a kutatás alapján teljesen egyértelmű, hogy a Teremtés könyve elején ez a különbözőség van a középpontba állítva. A szent szerző tehát Izrael Istenének a bemutatására azt a módszert választja, hogy a korabeli mitológiákat felhasználja, és azokat átírja olyan szempontból, hogy azok Izrael Istene és a pogány istenek közti különbséget szemléltessék. Tehát itt az izraeli és a pogány teológia ütköztetéséről van szó.
Dante
#12:
" Izrael teológiája fokozatosan fejlődött az évszázadok során, a kutatásban már ott tartunk, hogy egyáltalán nincs kizárva, hogy eredetileg politeista vallású volt, csak később, a fogság után állt át a monoteizmusra, és az ótestamentumi könyveket is ennek jegyében írták meg. A fogság után Izrael teológiája változott, ami minden bizonnyal annak köszönhető, hogy az akkori vallások hatással voltak a zsidókra. "
Még picibb dióhéjban:
Véleményem szerint ez kizárható ,hogy politeista volt. Viszont tény ,hogy a zsidó folklór sokat köszönhet a babilóniainak.
@07:44-es:
Ha elolvasod az Ótestamentumban azokat a szakaszokat, amik a fogság előtti időkről szólnak, akkor azt gondolom egyértelművé válik, hogy a zsidók JHVH-n kívül más isteneket is imádtak. Ezek az írások azonban a pogány isteneket imádatát hitehagyásként mutatják be.
A kérdés tehát a következő: a fogság előtt Izrael politeizmusa hitehagyás volt, esetleg ez egy természetes állapot volt, amit a monoteizmus bevezetésével kicsit módosítottak az Írásokban?
Azt gondolom ez a téma még nincs eldöntve, majd meglátjuk, hogy a kutatási eredmények mit mondanak.
Dante
#14:
"egyértelművé válik, hogy a zsidók JHVH-n kívül más isteneket is imádtak"
Attól függ miből adódóan,mikor és milyen körülmények között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!