Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Neked melyik a kedvenc részed...

Bálint3311 kérdése:

Neked melyik a kedvenc részed a Bibliában?

Figyelt kérdés
2016. júl. 3. 13:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Mózes V. könyve, 22:16-21


És mondja a leánynak atyja a véneknek: Leányomat feleségül adtam e férfiúnak, de gyűlöli őt;

És íme szégyenletes dolgokkal vádolja, mondván: Nem találtam a te leányodban szűzességet; pedig ímhol vannak az én leányom szűzességének jelei! És terítsék ki a ruhát a város vénei elé.

Akkor a város vénei fogják meg azt a férfit, és ostorozzák meg őt;

És bírságolják meg száz ezüst siklusra, és adják ezt a leány atyjának; mert rossz hírbe kevert egy izráelita szűzet; és legyen annak felesége, és el nem bocsáthatja azt teljes életében.

Ha pedig igaz lesz a vádolás, és nem találtatik szűzesség a leányban:

Akkor vigyék ki a leányt az ő atyjának háza elé, és az ő városának emberei kövezzék meg kővel, hogy meghaljon; mert gyalázatosságot cselekedett Izráelben, paráználkodván az az ő atyjának házánál. Így tisztítsd ki közüled a gonoszt.

2016. júl. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Ozmium42 ***** válasza:
89%
#10 Az idézet így is ugyanazt jelenti, csak modernebb a szóhasználat.
2016. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#13:


Hát azért...khm...

2016. júl. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A 4 evangélium, különösen Jánosé. :) Teremtés könyve, Énekek Éneke, Királyok könyve.
2016. júl. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A kedvenc mondatom (nem rész, csak egy mondat): "És én veletek vagyok minden nap, a világ végezetéig." Máté evangéliumának utolsó mondata.
2016. júl. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A felfüggesztett gonosztevők közül pedig az egyik szidalmazá őt, mondván: Ha te vagy a Krisztus, szabadítsd meg magadat, minket is!

Felelvén pedig a másik, megdorgálá őt, mondván: Az Istent sem féled-e te? Hiszen te ugyanazon ítélet alatt vagy!

És mi ugyan méltán; mert a mi cselekedetünknek méltó büntetését vesszük: ez pedig semmi méltatlan dolgot nem cselekedett.

És monda Jézusnak: Uram, emlékezzél meg én rólam, mikor eljősz a te országodban!

És monda néki Jézus: Bizony mondom néked: Ma velem leszel a paradicsomban.

2016. júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 HaEv ***** válasza:

János ev 21,

20 Ekkor Péter hátrafordult, és látta, hogy az a tanítvány, akit Jézus szeret, utánuk jön. Ő volt az, aki a vacsora közben Jézushoz közel hajolt, és megkérdezte tőle: „Uram, ki az, aki elárul téged?” 21 Mikor Péter látta ezt a tanítványt, megkérdezte Jézustól: „Uram, hát vele mi lesz?”

22 Jézus ezt felelte: „Ha azt akarom, hogy életben maradjon, amíg visszajövök, mi közöd hozzá? Te csak kövess engem!”

23 Így terjedt el a testvérek között az a hír, hogy ez a tanítvány nem fog meghalni. Pedig Jézus nem ezt mondta, hanem azt: „Ha azt akarom, hogy életben maradjon, amíg visszajövök, mi közöd hozzá?”

24 Ez a tanítvány az, aki mindezekről a dolgokról tanúskodik. Ő az, aki ezeket leírta, és tudjuk, hogy amit mond és ír, az igaz.


Akkora poén! :D Jézus csak annyit mondott Péternek, hogy "semmi közöd hozzá" és egy egész más témájú tévtanítás terjedt el belőle. :D


A másik: Jakab 1,

19 Tanuljátok meg, szeretett testvéreim: mindenki készségesen hallgassa meg a másikat, és jól gondolja meg, mit beszél, s emellett ne legyen hirtelen haragú, 20 mert az ember haragjából származó tettek nem szolgálják Isten céljait. 21 Ezért takarítsatok ki magatokból minden gonoszságot és aljas szándékot! Szelíden és alázattal fogadjátok szívetekbe Isten beszédét és tanítását, amely meg tudja menteni a lelketeket!

2016. júl. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
A "Példabeszédek".
2016. júl. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 ahogy hívnak válasza:
János Jelenések - az egyik legjobb
2016. júl. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Királyok II 2. Rész 23-24

23.

Felméne azután onnét Béthelbe; és mikor az úton felfelé méne, apró gyermekek jövének ki a városból, a kik őt csúfolják vala, ezt mondván: Jőjj fel, kopasz, jőjj fel, kopasz!

24.

És hátratekintvén és meglátván őket, megátkozá őket az Úr nevében, és az erdőből két nőstény medve jövén ki, szétszaggata közülök negyvenkét gyermeket.

Olyan csodás

2016. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!