Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanú létesíthet kapcsol...

Jehova Tanú létesíthet kapcsolatot, házasságot nem Jehova Tanúval?

Figyelt kérdés
Kíváncsi volnék, a munkahelyemen van egy Jehova Tanú férfi aki nagyon jóban van egy más vallású nővel, úgy tűnik mint ha több lenne barátságnál, ezért kérdezem.
2016. júl. 8. 21:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nincs tiltva a házasság, viszont útmutatás van adva, hogy inkább az Úrban kössünk házasságot.
2016. júl. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 KZitus ***** válasza:

# 5/11


Szeretnék reagálni arra, amit rólam írtál:-)


Való igaz, hogy a férjem nem tanú. De ez azért van így, mert már javában a felesége voltam, amikor Jehova tanúja lettem.

A bibliai alapelv mindenkire egyformán vonatkozik, tehát nem érdemes csűrni csavarni, mert vágül is Isten fog megítélni, nem az emberek, ezért az ő véleménye a mérvadó. Rám, ránk vonatkozó alapelv is van a Bibliában, és én azt alkalmazom:

az egyik a Mal 2:13–16 olvasható.

a másik, az 1Korintusz 7:10–16

Azoknak, akiknek van házastársuk, utasítást adok, de nem én, hanem az Úr, hogy a feleség ne menjen el a férjétől; de ha elmenne is, maradjon házasság nélkül, vagy pedig béküljön ki a férjével; és a férj ne hagyja el a feleségét.

A többieknek pedig azt mondom, igen, én, nem az Úr: ha valamelyik testvérnek nem hívő felesége van, de ez hajlandó vele lakni, ne hagyja el őt; és az az asszony, akinek nem hívő férje van, de ez hajlandó vele lakni, ne hagyja el a férjét. Mert meg van szentelve a nem hívő férj a felesége révén, és meg van szentelve a nem hívő feleség a testvér révén; máskülönben a gyermekeitek bizony tisztátalanok volnának, most pedig szentek. Ha azonban a nem hívő fogja magát és elmegy, hadd menjen; a testvér vagy a testvérnő ilyen körülmények között nincsen szolgaságra vetve, hanem békére hívott benneteket az Isten.


Én igyekszem teljes mértékben a bibliai alapelvek szerint betölteni a feleség szerepét, és ez a hosszú házasságunk alatt jól működik(sokkal jobban mint előtte) Mint már feljebb írták, ez a feltétele annak, hogy Isten áldása rajta legyen a közös életünknek :-)


Az egy újabb és kérdés ( és rengeteg vita tárgya), hogy erőszakossággal vádolnak minket, akkor miért nem "erőszakoltam" meg a férjemet a vallásommal:-) haha..

2016. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Kedves KZitus! A te véleményedre is kíváncsi volnék! A leány nem fog megtérni, nem lesz Jehova Tanúja, a fiú pedig komolyan veszi ezt a vallást, de kettejüket nézve összeillenek, kár lenne ha ez közéjük állna. Te mit gondolsz, lehet esélyük?
2016. júl. 9. 15:12
 14/17 KZitus ***** válasza:

Szia


Nézd, jósolni nem érdemes, mert nincsen célja. Nem tudni mi lesz később velük.(te majd biztosan meglátod)

De ha a fiú tanú, pontosan tudja Isten nézőpontját a házasságról, többek között azt is, hogyan tekinti Isten azt, amit most tesz. Pontosan tudja, mit kockáztat azzal, ha nem veszi figyelembe Istene tanácsait. Ha kivonja magát a tanács alól,szerinted megáldja a tetteit Isten? Ha két tanú köt házasságot, mindketten tudják, hogy még így is Pál apostol szerint "sok háborúságuk lesz a testben"! De a közöttük felmerülő nehézségeket MINDKETTEN a bibliai tanácsok figyelembevételével oldják meg. Nos ha csak az egyik igyekszik ezt így tenni, sokkal nehezebb. Ezért is tanácsolja ismét csak Pál apostol, "Ne kerüljetek felemás igába nem hívőkkel." Én pontosan tudom miről beszél Pál, a gyakorlatból, tapasztalaatból.

Persze nem azt akarom mondani, hogy a nem tanúk között nincsen hosszú évekig tartó, boldog házasság. Hiszen Isten a saját képére teremtett, és az emberek többé kevésbé még mindig vissztükrözik az isteni tulajdonságokat, mint a kedvességet, hosszutűrést, jóságot, szeretet, stb, ami ugye fontos a házasságban.

De ha azt akarom, hogy Isten áldása végig kísérje a közös életünket, meg kell fogadnom a tanácsaait.

Ha azt teszem a házasságomban, illetve olyan feleség vagyok, amelyik kedves Istennek és a férjem is betölti férji szerepét, Isten állandóan jelen van közöttünk a tanításával és alapelveivel. Az ilyen házasságról azt írja a Bibliaa Prédikátor 4:12

Ha valaki le tudná is győzni az egyedül levőt, ketten ellene állhatnak annak. A hármas kötelet nem lehet egyhamar szétszakítani.

2016. júl. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
E héten is figyeltem őket, egyre több munkatársnak tűnik fel, hogy van valami! A Jehova Tanú fiú jobban húz a lányhoz, átkarolja, megöleli, néha megfogja a kezét! Aranyosak, csak köztük áll ez a vallás, bár úgy tűnik, mintha a fiút ez nem érdekelné! Ezért is volnék tanácstalan, hiszen, a fiúnak lehet ezeket nem is szabadna csinálnie egy lánnyal, aki nem is Jehova tanú!
2016. júl. 22. 20:52
 16/17 KZitus ***** válasza:

Jó megfigyelő vagy :-)


Érdekes módon, pontosan látod azt, mi az amit a fiúnak nem szabadna tennie:-)

De a lány nem keresztény? Mert a Biblia mindenkinek egyformán íródott :a lány részére is:-)

Az írásodból úgy tűnik, mintha a tanúk komolyabban ragaszkodnának a bibliaia tanításhoz, a többi keresztény pedig nem.

Tudod a történet, amit látsz, életeket határoz meg: mert nem az a happy and(reméleem jól írtam)ha összekerülnek, hanem az, hogyan élik majd a mindennapjaikat az évek során...nos akkor derülne ki, jól döntöttek-e?

De abban igazad van, hogy a lánynak nem érdemes tanúvá válnia a fiú miatt. Nincsen sok értelme, Istennek nincsen szüksége ilyenre.


" fiú jobban húz a lányhoz, átkarolja, megöleli, néha megfogja a kezét!" - egy tanú ilyesmit csak akkor tesz(mindegy lány vagy fiú), ha házassági szándéka van.

A legtöbb kiközösítés oka a paráznaság - ettől mindenkinek kortól függetlenül óvakodni kell:1Korin. 5:5, 11, 13 szerint.

Ezen kívül, titkolni emberek előtt sok mindent lehet - de Istent nem lehet becsapni. Próbáld az Ő szemszögéből látni ezt a történetet.

2016. aug. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Szia! Úgy tudom a lány keresztény, hisz Istenben, de semmilyen formában nem gyakorolja a vallását! De nem is ez a lényeg! Úgy gondolom én is, hogy ennek a fiúnak nem szabadna azokat a dolgokat csinálnia, amiket nap mint nap látunk, és eltelt már egy hónap, ez ugyanúgy halad, a szabadidejükben nem tudom mit csinálnak, de már elkaptam pár beszélgetést, hogy sokat beszélnek munkaidőn kívül is! Nos, én még mindig azt mondom, a többi kollégával együtt, hogy aranyosak, összeillenek, viszont egy olyan vallás ez, ami ha ezt nem engedélyezi, kár belemenniük, Viszont, az is nagy kár lenne ha kettejük közé állna! Való igaz, a fiú miatt ne legyen Tanú, kivéve, ha az szeretne lenni.
2016. aug. 23. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!