Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui miért személyeske...

Jehova tanui miért személyeskednek? Nincsenek érveik?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 15:25
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
0%

Jézus nagyon is tisztában volt azzal, hogy a tökéletlen emberek gyakran hajlamosak megítélni egymást. Erre intett: „Ne ítéljetek többé, hogy ne ítéltessetek” (Máté 7:1). Figyeljük meg, hogy Jézus nem azt mondta, hogy „ne ítéljetek”, hanem azt, hogy „ne ítéljetek többé”. Tudta, hogy a hallgatói közül sokaknak szokása volt megítélni másokat. Lehetséges, hogy ez nekünk is a szokásunkká vált? Ha hajlamosak vagyunk bírálni másokat, keményen kell dolgoznunk azon, hogy megváltozzunk, nehogy elmarasztaló ítéletben részesüljünk.

Jakab 4:12-" E g y van, aki törvényadó és bíró, az, aki képes megmenteni és elpusztítani. De te, ki vagy te, hogy megítéled a felebarátodat?"

Jakab megkérdezi: „kicsoda vagy te, hogy kárhoztatod a másikat?”(KÁROLI fordítás) Nincs jogunk megítélni vagy elítélni másokat (Máté 7:1–5; Róma 14:4, 10). Ha Isten szuverenitásán és pártatlanságán, valamint a mi bűnös voltunkon elmélkedünk, az biztos segít megfékeznünk magunkat, hogy ne ítéljünk meg másokat önelégülten.

2010. ápr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
88%

akkor ti mér ítélkeztek más vallások felett

ki az őrtorony? senkik

2010. ápr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
0%

1Korintusz 1:28,29-" és a világ nem előkelőit és a lenézetteket választotta ki az Isten, a nem létezőket, hogy semmivé tegye a létezőket,hogy e g y test se dicsekedjen az Isten színe előtt."


2 Korintusz 6:3-10!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. ápr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
88%
Aha, és ezeknek a verseknek miköze az 1881-ben alapított bruklini székhelyű szektához?
2010. ápr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
0%

Kenneth Scott Latourette történész ezt írta: „Más vádak sorozatának is ki volt téve a keresztényiség, azzal gúnyolták, hogy nemrég jött létre, és szembeállították riválisainak [a júdaizmus és a görög—római pogány vallások] ősrégi voltával” (A History of the Expansion of Christianity, 1. kötet, 131. oldal). I. sz. a II. század kezdetén a római történész, Suetonius a keresztényiséget „egy új és ártalmas babonának” nevezte. Tertullianus azt bizonyította, hogy már magát a keresztény nevet is gyűlölték, és a keresztényiség egy nem kedvelt szekta volt. Robert M. Grant, amikor arról számolt be, hogyan tekintették a Római Birodalom hivatalnokai a keresztényeket a második században, ezt írta: „Az alapvető nézetük az volt, hogy a keresztényiség egyszerűen egy szükségtelen és valószínűleg ártalmas vallás” (Early Christianity and Society).

Miként az első században, napjainkban sincs hiány az ’Isten ellen harcolókból’ (Cselekedetek 5:39).


Számos európai országban akarták alattomos vallási és politikai elemek „veszélyes szektának” bélyegezni Jehova Tanúit. Ez ugyanaz a vád, amellyel az első századi keresztényeket illették (Cselekedetek 28:22). A valóság azonban az, hogy az Emberi Jogok Európai Bírósága vallásnak, nem pedig szektának ismeri el Jehova Tanúit. Az ellenkezők ezt nyilván tudják. Mégis kitartanak amellett, hogy rágalmazzák a Tanúkat. Ennek a félrevezető propagandának az eredményeképpen néhány keresztényt elbocsátottak a munkahelyéről. Tanú-gyermekeket zaklattak az iskolában. Ijedt háztulajdonosok felmondták a szerződésüket, még olyan épületek esetében is, amelyeket a Tanúk már hosszú ideje használtak összejöveteli helyként. Néhányszor előfordult, hogy a kormányzati szervek egyesektől megtagadták az állampolgárságot, pusztán azért, mert Jehova Tanúi.


Szektának tarthatjuk-e Jehova Tanúit?

Egyeseknek a szekta valamilyen hagyományos egyháztól elszakadt csoportot jelent. Mások bizonyos emberi vezetőt vagy tanítót követő csoportra alkalmazzák a kifejezést. A fogalom általában elítélő értelemben használatos. Jehova Tanúi nem valamely egyházból szakadtak ki; tagjai mindenféle társadalmi rétegből származnak, s korábban a legkülönbözőbb vallások és egyházak tagjai voltak. Nem emberi vezetőt követnek, hanem Jézus Krisztust.

A szektákról még azt is mondják, hogy híveik a társadalomtól elkülönülten élnek, és nem hithűek. Ám hogy mi nevezhető hithűnek, azt Isten Szava alapján kell meghatározni, márpedig Jehova Tanúi szorosan ragaszkodnak a Bibliához. Imádatuk életforma, nem rituális odaadás. Sem az nem mondható el róluk, hogy embereket követnek, sem az, hogy elszigetelik magukat a társadalomtól. A többi ember között élnek és dolgoznak.


Milyen régi Jehova Tanúi vallása?

A Biblia szerint Jehova tanúinak a vonala egészen a hűséges Ábelig nyúlik vissza. A (Zsidók)Héberek 11:4—12:1 elmondja: „Hit által ajánlott fel Ábel értékesebb áldozatot az Istennek, mint Káin . . . Hit által mutatott Noé istenfélelmet . . . , miután isteni figyelmeztetést kapott a még nem látott dolgokról . . . Hit által engedelmeskedett Ábrahám az elhívásakor, amikor is kiment egy olyan helyre, amelyet örökségül kellett kapnia . . . Hit által utasította vissza Mózes, amikor már felnőtt volt, hogy a fáraó leánya fiának hívják, inkább választva, hogy az Isten népével együtt durva bánásmódban részesüljön, semmint hogy ideig-óráig élvezze a bűnt . . . Így hát, mivel a tanúknak ily nagy fellege vesz körül bennünket, vessünk le mi is minden terhet és a minket könnyen behálózó bűnt, és kitartással fussuk az elénk helyezett versenyt.”

Jézus Krisztusra utalva a Biblia kijelenti: „ezeket mondja az Ámen, a hű és igaz tanú, az Isten teremtésének kezdete.” Kinek volt ő a tanúja? Ő maga azt mondta, hogy nyilvánvalóvá tette az Atyja nevét. Ő volt Jehova legnagyobb tanúja (Jel 3:14; Ján 17:6).

Érdekes módon néhány zsidó tudni szerette volna, hogy Jézus Krisztus tevékenysége kapcsolatban áll-e valamilyen ’új tanítással’ (Márk 1:27). Később egyes görögök azt gondolták, hogy Pál apostol ’új tanítást’ vezetett be (Csel 17:19, 20). Azok fülének ugyan újként hangzott, akik hallották, mégis az volt a lényeg, hogy ez az Isten Szavával teljesen összhangban levő igazság volt.

Jehova Tanúi modern kori története az 1870-es évek elején Alleghenyben (Pennsylvania, USA) megalapított bibliatanulmányozó csoporttal kezdődött el. Eleinte Bibliakutatókként voltak ismeretesek, de 1931-ben felvették az Írás szerinti Jehova Tanúi nevet (Ézs 43:10–12). Hitnézeteik és szokásaik egyáltalán nem újak, hanem az első századi keresztényiség helyreállítását jelentik.


AZ A HIT ,AMI AZ IGAZSÁGGAL ÜTKÖZVE ELPÁROLOG,NEM ÉRDEMLI MEG A RAGASZKODÁSUNKAT.

2010. ápr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

"Milyen régi Jehova Tanúi vallása?"

Majd utána a kérdés megválaszolása helyett a "tanú" szó előfordulását kezdi el nyomni a Bibliában. Peig a bibliában a "tanú" szó nem felekezetnév, csak az Őrtorony hívja így magát 1931 óta.


Az meg, hogy el van ismerve az nem jelent semmit: mindenkit elismernek, ennyie rővel senki se szekta?!

2010. ápr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
27%

Pál apostol sok nyomást tapasztalt a szolgálata során, akárcsak mi. Abban az időben a keresztényiséget hamis színben tüntették fel a hatóságok előtt. Pál időnként igyekezett eloszlatni ezeket a tévhiteket, vagy jogi alapot teremteni a prédikálómunkának (Cselekedetek 28:19–22; Filippi 1:7). Napjainkban a keresztények követik a példáját. Amikor csak lehetséges, segítünk másoknak, hogy tájékozottak legyenek a munkánkról, s ehhez minden járható utat igénybe veszünk. Dolgozunk azon, hogy védelmezzük és törvényesen megerősítsük a jó hírt. De nem ezekben az erőfeszítésekben bízunk teljes szívvel, hiszen nem gondoljuk azt, hogy azon múlik a siker vagy a kudarc, hogy megnyerünk-e egy pert, vagy kedvezően beszélnek-e rólunk a nyilvánosság előtt. Inkább Jehovában bízunk, és emlékezetünkbe idézzük, mire buzdította Jehova az ókori Izraelt: „Erősségetek abban mutatkozik meg, hogy nyugodtak maradtok és bizakodók vagytok” (Ézsaiás 30:15, NW).

Jehova akkor ment meg minket, ha hitet mutatunk ki azáltal, hogy ’megnyugszunk’, vagyis visszafogjuk magunkat, és nem emberi tervektől várjuk a megmentést. Ha ’nyugodtak maradunk’, vagyis nem félünk, akkor azt is kimutatjuk, hogy bízunk abban, hogy Jehova képes megvédeni bennünket.


„Ne nyugtalankodjék a szívetek. Gyakoroljatok hitet Istenben, és gyakoroljatok hitet énbennem is” (JÁNOS 14:1).

2010. ápr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Mondd, emberkém, vannak neked önálló gondolataid vagy csak egy robot vagy, aki bemásolja az Őrtornyot?

Így szoktál udvarolni is a csajoknak? Felmondasz szószerint egy őrtornyot?:D

2010. ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
0%

„Az értelmes szív kutat az ismeret után — mondja Salamon —, az ostobák szája pedig bolondságra áhítozik” (Példabeszédek 15:14).

(Prédikátor 3:15;2Krónikák 16:9).

2010. ápr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!