Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui miért személyeske...

Jehova tanui miért személyeskednek? Nincsenek érveik?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 15:25
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
0%

És ennyi az érved?

Gyerekes vagy, persze ha még az vagy, ezer bocs!!

2010. ápr. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
76%

"És ennyi az érved?

Gyerekes vagy,"

Aki embertársát ostobának nevezi méltó a gyehenna tűzére.

Jól teszed ha beszerzel egy tűzbiztos koporsőt.


Jehova tanui miért személyeskednek? Nincsenek érveik?

2010. ápr. 28. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
0%

-aki a megfelelő időben „mindenkinek útjai szerint [fog fizetni], tetteinek gyümölcse szerint” (Jeremiás 17:10).

Isten Szava erre buzdítja az igaz keresztényeket: „Legyetek tehát az Isten utánzóivá mint szeretett gyermekek” (Efézus 5:1).

Többek között Isten mely tulajdonságait tudjuk utánozni?

A vers szövegkörnyezetéből megkapjuk a választ.

Tőled függ tehát, hogy Isten utánzója leszel-e, vagy sem (5Mózes 30:19, 20). Ezért sohase feledd, hogy megvan az a képességed, hogy olyan tulajdonságokat mutass ki, mint amilyeneket Isten. Természetesen ahhoz, hogy utánozni tudd Istent, először meg kell ismerned, milyen személy is ő. A Biblia segíthet átfogó ismeretet szerezned annak az Istennek a tulajdonságairól és útjairól, akinek a páratlan személyisége már milliókat indított arra, hogy az utánzóivá váljanak.


(A Kolosszé 3:9, 10-ből kitűnik, hogy a jellemvonásainkat tekintve vagyunk Isten képmására alkotva. Azok, akik szeretnének kedvére lenni Istennek, buzdítást kapnak, hogy öltsék magukra „az új egyéniséget”, amely „újjátétetik Annak [Istennek] képmása szerint, aki teremtette”.)

2010. máj. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Egyszer jöttem haza melóból csöves munkásruhában. Bementem azt láttam ott ülnek az asszonnyal a Jehovák, azt fűzik az agyát! Két lány volt. Gondoltam kérdezek valami okosakat. Nem tudtak válaszolni azt hebegtek-habogtak. Addig-addig nyomtam a dumát, meg a kérdéseket, amíg az egyik lányt megingattam a hitében, és elbizonytalanodott! Fölálltak azt elmentek! Mondták: "Még visszajövünk!" Gyertek!


Egy hétre rá jött az egyik lány(persze nem az amelyik elbizonytalanodott), meg egy nagydarab öltönyös pacák. Na elkezdték nyomni a vakerát.

Mondtam: - Ti hisztek a bibliában, de a pokolban ami a bibliában van nem!!! Ez igaz???

Így szolt: - Nem! A bibliában nincs szó a pokolról! :)

Lekaptam az após bibliáját, az felcsaptam azon az oldalon ami arról beszél, hogy: "lesz ott majd fogcsikorgatás, meg jajveszékelés" Vagy valahogy így szolt. Má nem emlékszem.

Aszonygya: Ez nem pokol!

Még egy kis vita, azt fölálltak azt elmentek. Mondták jönnek még. Többet nem jöttek!

2010. máj. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Én már 25 éve járok dolgozni, a feleségemmel felneveltünk 4 csodálatos embert. Nekünk sosem volt és most sincs időnk ilyen meg olyan vallást gyakorolni. Világ életemben fontos volt az, hogy a gyermekeimet felneveljem a legjobb családi körben, hogy iskoláztassam őket, hogy megkeressem a napi kenyérre valót, hogy este a feleségemmel tudjak beszélni a napomról. Persze betartjuk az alapvető bibliai szabályokat, mint pl. a ne lopj, ne ölj, ne csalj stb., amit szerintem minden tiszteletre méltó ember betart. Nem rossz dolog, ha valaki hívő, de azt az energiát, amit a napi templomba járással tölt, bemagolják a vallási tanításokat, amit a Jehovák is tesznek, szerintem ezek olyan dolgok, amik nélkül lehet élni.

Fáradságos munkám elvégeztével, az otthon nyugalmával, amikor becsenget 2 kedves hölgy, tudom, hogy Jehova Tanúja. Én azt vettem észre, folyton bibliai tanításokkal jönnek ráadásul zaklatnak a szabadidőmben. Felháborító, amit tesznek. Nem vagyok hívő, de mint mondtam, betartom az alapvető szabályokat. Nem csalom a feleségem, nyugodtan élek, akkor miért lenne szükségem gyűlésekre és egyéb időpazarló összejövetelekre?


Köszönöm, hogy elolvasták

50F

2010. jún. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
0%

NÉHÁNYAN, akik hisznek a tüzes pokol tanításában, Jézusnak a Márk evangéliuma 9. fejezetének 48. versében (vagy a 44. és a 46. versben) feljegyzett szavaira hivatkoznak. Jézus itt beszél férgekről, melyek nem pusztulnak el, és tűzről, mely nem oltatik el.Attól függően, hogy valaki milyen bibliafordítást használ, a 44., a 46. vagy a 48. verseket olvashatja fel, mivel ezeknek a verseknek több fordításban is hasonló a szóhasználatuk. Az Új világ fordítás így hangzik: „ha a szemed visz botlásba, dobd el; jobb fél szemmel bemenned az Isten királyságába, mint hogy két szemmel vessenek a gyehennába, ahol a férgük nem pusztul el, és a tűz nem oltatik el” (Márk 9:47, 48).Mindenesetre néhányak állítása szerint Jézus kijelentése azt a nézetet támasztja alá, hogy a halál után a gonoszok lelke örökre szenved. A Navarrai Egyetem kiadásában készült, spanyol nyelvű La Sagrada Bibliában az egyik jegyzet például így szól: „Az Úr [ezekkel a szavakkal] a pokol kínjaira utal. Gyakran a »férgük nem pusztul el« kifejezést úgy magyarázzák, mint az örök bűntudatot, melyet a pokolban levők éreznek; a »tűz nem oltatik el« kifejezést pedig, mint a fizikai fájdalmukat.”De hasonlítsuk össze Jézus szavait Ézsaiás próféciájának az utolsó versével. Nemde nyilvánvaló, hogy Jézus erre az Ézsaiás 66. fejezetében lévő versre utalt? A próféta itt egyértelműen arról beszél, hogy az emberek kimennek „Jeruzsálemből a közeli Hinnom-völgybe (Gehenna) . . . Valamikor itt gyakorlatban volt az emberáldozat (Jer 7,31). Idővel a város szeméttelepe lett” (Jeromos Bibliakommentár, I. kötet). Kétségtelen, hogy az Ézsaiás 66:24-ben megjelenő jelképes ábrázolás nem szenvedő emberekre utal, hiszen tetemekről ír. Amikre pedig úgy utal, hogy nem pusztulnak el, azok a férgek, nem pedig élő emberek vagy halhatatlan lelkek. Mit értsünk tehát Jézus szavain?Figyeljük meg egy katolikus műnek a Márk evangéliuma 9. fejezetének 48. verséhez fűzött megjegyzését: „A szóhasználat Izajástól (66,24) származik, ahol a próféta rámutat arra a két módra, ahogyan a holttestek rendszerint megsemmisültek: bomlás és égetés által . . . Az, hogy a férgek és a tűz egymás mellett szerepelnek a szövegben, megerősíti a pusztulás gondolatát . . . Mindkét pusztító erő úgy van megjelenítve, mint ami állandó (»nem alszik ki«, »nem pusztul el«): vagyis egyszerűen lehetetlen elmenekülni előlük. Ebben az ábrázolásban a kizárólagos túlélők a férgek és a tűz – nem az ember –, és mindkettő bármit megsemmisít, ami a hatalmába kerül. Ennélfogva ez a leírás nem egy örökké tartó kínzásról szól, hanem egy teljes mértékű pusztulásról, és mivel megakadályozza a feltámadást, egyenértékű a végleges halállal. [A tűz] tehát a megsemmisülés jelképe” (El evangelio de Marcos. Análisis lingüístico y comentario exegético, II. kötet).


Mindenkinek, aki tudja, hogy az igaz Isten szerető és igazságos, látnia kell, hogy mennyire ésszerű Jézus szavait így érteni. Ő nem azt mondta, hogy a gonoszok örökké való kínzást szenvednek el, hanem azt, hogy a teljes megsemmisülésnek teszik ki magukat, mely megakadályozza a feltámadásukat.



A legmegbízhatóbb bibliai kéziratokban nem szerepel a Márk evangéliuma 9. fejezetének 44. és a 46. vers. A tudósok elismerik, hogy ezeket a verseket valószínűleg később toldották be. Archibald T. Robertson professzor ezt írja: „A legrégibb és legjobb kéziratokban nem található meg ez a két vers. A nyugati és a szír (bizánci) osztályozású kéziratokból származnak, és csupán a 48. vers ismétlései. Ezért a mi verseink számozásánál [kihagyjuk] a 44. és a 46. verset, mivel nem hitelesek.”



A Malakiás 1:11-ben feljegyzett próféciában Jehova kijelenti: „Napkelettől napnyugatig nagy lesz az én nevem a nemzetek között . . . , és ajándékot visznek nevemnek, tiszta ajándékot; mert nagy lesz nevem a nemzetek között”. Ennek a próféciának a beteljesedésében Jehova önátadott szolgái nyilvánosan dicsőítik Jehova nevét szerte a földön, amint alázatosan végzik a szolgálatukat (Zsolt 109:30; Máté 24:14). Elsődlegesen azért prédikálunk nyilvánosan és házról házra, hogy „dicséretáldozatot” mutassunk be Jehovának (Zsid)Héb 13:15).

Jézus ezt mondta imában Istennek: „Atyám, dicsőítsd meg a nevedet!” Isten erre így szólt az égből: „Meg is dicsőítettem, és újra meg fogom dicsőíteni” (János 12:28).

(Ezékiel 38:23)-->"Fölmagasztalom és megszentelem magamat, és megismertetem magamat sok nemzet szeme láttára; és megtudják, hogy én vagyok Jehova.«"

(Zsoltárok 111:9)-->" Neve szent és félelmet keltő."

Zsoltárok 148:13-"Dicsérjék Jehova nevét,

Mert egyedül az ő neve páratlanul magasztos.

Méltósága felette áll égnek és földnek."

(2Mózes 6:3)-->" Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak eddig úgy jelentem meg, mint mindenható Isten, de Jehova nevemen nem ismertettem meg magam velük."

Zsol 68:2-7!

2010. jún. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Muszáj telemásolgatni a fórumot a hülyeségeitekkel? Most menj nyivákolj, hogy dehát az első századiakat is... De nem titeket.
2010. jún. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!