Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, ha egyszer az...

Roxy333 kérdése:

Jehova tanúi, ha egyszer az Őrtorony azt írná, hogy "meg kell ölni a hitehagyottakat", megtennétek?

Figyelt kérdés

A kérdés egyáltalán nem provokatív jellegű,csak láttam már pár helyen,de válasz nem ment rá,és felkeltette az érdeklődésemet. Ha lehet,akkor mellőzzük az olyan válaszokat,hogy "ilyet nem ír" vagy " erre nem buzdít a Biblia", mert nem is arról van szó,ez csak egy feltevés,szóval képzeljétek magatokat eleve abba a szituációba,hogy HA írná,mit tennétek? Ellentmondanátok az Őrtoronynak,felvállalva akár a kiközösítést is,vagy egyetértenétek vele?


Mégegyszer kiemelném azoknak a tanúknak,akik rosszindulatot szeretnének belelátni,hogy NEM provokáció,hanem tényleg érdekel. :)



2016. júl. 12. 18:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Egy érdekes válasz ,amire nem tudok válaszolni.


Today was a good day.


https://www.youtube.com/watch?v=ZQKDLUjav8E

2016. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 KZitus ***** válasza:
24%

Szia


A kérdésed olyen, mint amikor Jézusra azt mondják, hogy néger volt, vagy nős volt, sőt azt is írták itt, hogy magyar származásu volt...

Nem lehet mit kezzdeni ezekkel az állításokkal, hiszen nem igazak. Na ilyen a kérdésed is. Ahogyan Jézus nem volt nős, éppen úgy soha senki nem ír majd olyat, hogy "meg kell ölni a hitehagyottakat". Már csak azért sem,(bár kérted, hogy ne hivatkozzon senki a Bibliára, de itt muszály) mert Jézus arra tanított, hogy ne álljunk senkin bosszút, mert Istené az. Éppen így az ítélet is a bűnökért :-)

2016. júl. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Kedves Zitus,igen kértem,hogy ne így,mert csak felvetés az egész, nem állítottam semmit,hanem kérdeztem :) A Bibliával meg lehet jönni, nem azzal van a bajom, csak azt elfelejtettem odaírni,hogy a Bibliával azért ne példálózzanak,mert az Őrtoronyról szól a kérdés :)

De köszönöm a választ! :)

2016. júl. 12. 19:27
 4/27 anonim ***** válasza:
41%

Szervusz.


Ilyet soha nem fog írni az Őrtorony, mert a folyóirat egy Biblián alapuló kiadvány, és a Biblia sehol nem írja hogy ilyet kell tenni a tanítványoknak.


Ezt a dolgot Krisztus fogja végre hajtani az angyalaival

2016. júl. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
60%
Kedves Jehova tanúi! A Kérdező feltett egy kérdést, alá leírta már előttetek, hogy NEM akar olyan választ, hogy "ilyet nem ír" vagy "erre nem buzdít a Biblia." na most, akkor megkérdezem, mi nem érthető? Ti folyton azzal jöttök szegénynek, hogy: "ilyet nem ír" vagy hogy "a Biblia teljesen mást ír le erről.". Lehet kicsit komplikált a kérdés kedves tanúk vagy mi? Elnézést a kérdezőtől, de ezt már nem nézhettem tétlenűl. :D
2016. júl. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
59%
Még annyit kedves Tanúk, hogy: De igen ír ilyet az Őrtorony. gyűlölnünk kell a hitehagyottakat: w93 10/1 19 (forrás: [link] ) Elnézést mégegyszer kérdező, de ezt nekem be kellett linkelnem.
2016. júl. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Erről beszéltem,amikor írtam,hogy konkrét "igen" vagy "nem" válasz nem jött,ahányszor ezt a kérdést feltették,eleve emiatt lettem kíváncsi rá,mert ugyan nem külön kérdésként,de kommentekben annyiszor láttam ezt a kérdést,és pont ezeket a válaszokat írták rá,mint most is..most inkább még kíváncsibb lettem,mint eddig voltam :)
2016. júl. 12. 19:49
 8/27 anonim ***** válasza:
57%
javított forrás: [link]
2016. júl. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Azért nem kapsz vagy kapott a másik hasonló kérdés választ, mert általában az ilyen kérdéseket provakatív szándékkal szokták leírni.Bedobnak egy témát ami nyilvánvalóan idegen a tanuktol és várják a hatást. Engem mondjuk nem bír személy szerint aggasztani egy olyan vita folytatása, de szerintem őszinte a kérdésed, ezért válaszolok, remélem értékeled.

Nem árt tisztázni hogy egy olyan vallás tagjairól van szó, akik egyetlen háborúban sem fogtak fegyvert. Nem ölik meg embertársaikat! Nyilvánvalóan egyetlen fontos okbol.

Amikor tanuvá válik valaki, akkor megismer alapelveket, törvényeket. Pl az analfabéták is tudják (vallástól,mindentől) függetlenül hogy bűn embert ölni,de még a nem vallásos emberek többsége is ezt tartja elfogadhatónak. Hiszen emberek vagyunk. Ha nem is szeretjük annyira egymást pl szomszédainkat, azért soha nem bántanánk ,legalábbis többségünk. Ez az említett tett, nyilván ellentmond bármilyen olyan gondolatmenettel ,hogy ilyet kérhet egy olyan kiadvány mely ragaszkodik a Bibliához.

Ezt nem választhatod külön. Mert azon alapszik az amit kérhet pl az Őrtorony. Ez logikus szerintem.

Személy szerint pedig :Nem képzelem magam olyan szituációba hogy embert öljek, már ne is haragudj, ezt meghagyom az elmebetegeknek vagy egyéb szélsőségeseknek.

2016. júl. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,köszönöm a választ,természetesen értékelem. :) Igen tudom,én is belefutottam olyan kérdésekbe,amik tényleg provokációk voltak,engem személy szerint azért szokott ez zavarni,mert így mást is hiteltelenné tesznek (pl kiírok egy kérdést,és egyből rám is úgy néznek mások miatt),szal lehet,hogy önzően hangzik,de mintha mások alatt vágnák a fát :) A lényeg,hogy tényleg érdekelt,nem is óhajtok belekötni semmibe sem :)
2016. júl. 12. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!