Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, ha egyszer az...

Roxy333 kérdése:

Jehova tanúi, ha egyszer az Őrtorony azt írná, hogy "meg kell ölni a hitehagyottakat", megtennétek?

Figyelt kérdés

A kérdés egyáltalán nem provokatív jellegű,csak láttam már pár helyen,de válasz nem ment rá,és felkeltette az érdeklődésemet. Ha lehet,akkor mellőzzük az olyan válaszokat,hogy "ilyet nem ír" vagy " erre nem buzdít a Biblia", mert nem is arról van szó,ez csak egy feltevés,szóval képzeljétek magatokat eleve abba a szituációba,hogy HA írná,mit tennétek? Ellentmondanátok az Őrtoronynak,felvállalva akár a kiközösítést is,vagy egyetértenétek vele?


Mégegyszer kiemelném azoknak a tanúknak,akik rosszindulatot szeretnének belelátni,hogy NEM provokáció,hanem tényleg érdekel. :)



2016. júl. 12. 18:26
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
35%

Kedves kerdezo! :)

A kerdesed jogos es ne hagyd,hogy elvarazsoljanak a mezes mazos jt szavak.De tudod mit!-gyozodj meg maga d, es olvasd csak el a Jelenesek konyveben a saskakrol szolo profeciakat,erfekesnek fogod talalni oket. Persze jonek majd a kontra valaszok,hogy igy meg ugy,hogy nem a szo szoros ertelmeben kell azt erteni,csakhogy nem szabad elfeledni azt,hogy a Biblia mindig es mindenkoron nem kerulo szavakkal irta le a valosagot hanem tisztan es egyenesen,hogy mindenki szamara ertheto legyen. Vedd peldanak az Oszovetseget,es tanulj belole!

A tanuk szamara az ortorony szava szent es hidd el,hogy

2016. júl. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
35%
...kovetni is fogjak azt a vegletekig! Ok gyulolik a hitehagyott egyhazakat csak mindazt amit tesznek egy jo szrategia,hogyinel tobb embert vinzanak be..de ennyi es semmi
2016. júl. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Áh,nem terveztem csatlakozni,sem megkeresztelkedni,csak mint külső érdeklődő,kíváncsi voltam,hogy mennyire van középpontban az Őrtorony,semmi célom vele,csak úgy érdekelt :)

Ja,igen,arról olvastam itt,hogy magukat tartják a sáskáknak,én bevallom őszintén,fogalmam sincs,hogy hogy kell a sáskákat értelmezni,a Jelenések könyve az egyik legnehezebb,de abban szinte biztos vagyok,hogy a sáskák nem keresztények lesznek,a szövegkörnyezetéből nem úgy jön le,eleve úgy adja vissza,hogy "ártanak" az embereknek,és az "ártás" szót én valahogy nem tudom pozitívan értelmezni. :)

2016. júl. 12. 23:44
 14/27 anonim ***** válasza:
41%
Vártam én is a választ tanúktól, mert ők előszeretettel képzelik magukat sáskának, aki majd jóóóóól megkínozza az embereket (bár szerintük ez a prédikálómunkát jelenti, igaz ezzel megint a Biblia ellen mennek) és köztudott, hogy a kínzásban nincs Isten. Sem a Lélek gyümölcse.
2016. júl. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
A Bibliában (legalábbis a pároméban,bár nem hiszem,hogy nagyon eltérne más fordításoktól) úgy van leírva a sáskák tevékenysége,mint ártó szándék,maga az a szó van benne,hogy "ártani",én csak ezért nem értettem az egészet,hogy ezt hogy lehet Istentől jövő,pozitív dolognak vélni,amikor a szó maga árulkodik.
2016. júl. 13. 08:56
 16/27 anonim ***** válasza:

Szervusz.


A "sáskák" tettei a prédikáló tevékenységre, a Bibliában leírt "Csípős" üzenetekre utal, és nem egyéni fizikai támadásra.


A hitehagyottak, vagy az ellenség tetteit nem kell szeretni, nem magát az embert

Jézus azt mondta, hogy szeressük ellenségeinket üldözőinket, imádkozzunk is értük. ami nem jelenti azt hogy a Tetteikkel egyet kell érteni, vagy részt kell venni bennük.


ennél fogva, semmilyen fizikai megtorlás, vagy tett nem megengedett annak aki Jézus követője, ezt a jogot senkinek soha nem fogja átadni, vagy megengedni.

2016. júl. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,ha ez csak a tettekre vonatkozik,nem az emberre,akkor írjátok is úgy az oldalatokon,amit egy korábbi hozzászóló linkelt,mert ott az áll,hogy "gyűlölni kell a hitehagyottakat" és nem az,hogy "gyűlölni kell a hitehagyottak tetteit",mert ebből senki nem arra fog asszociálni,hogy biztos nem úgy értettétek,hanem azt fogja látni,amit olvasott,és utána már nehéz lesz neki elmagyarázni,hogy miért van az,hogy hitehagyottak=gonosz tettek. Nem kötekvésből,vagy rosszindulatból, de ez így tényleg zavaros,hogy te ezt állítod,viszont az oldalatokon más áll. :)
2016. júl. 13. 10:26
 18/27 anonim ***** válasza:

"Szervusz.

A "sáskák" tettei a prédikáló tevékenységre, a Bibliában leírt "Csípős" üzenetekre utal, és nem egyéni fizikai támadásra.

A hitehagyottak, vagy az ellenség tetteit nem kell szeretni, nem magát az embert

Jézus azt mondta, hogy szeressük ellenségeinket üldözőinket, imádkozzunk is értük. ami nem jelenti azt hogy a Tetteikkel egyet kell érteni, vagy részt kell venni bennük.

ennél fogva, semmilyen fizikai megtorlás, vagy tett nem megengedett annak aki Jézus követője, ezt a jogot senkinek soha nem fogja átadni, vagy megengedni."


Kedves tanú, valóban "csípős" rész. Jó erős paprikával fűszerezték az oldal ezen részét. :D De viccet félre téve, a Biblia azt írja itt hogy: "2 Megnyitá azért a mélységnek kútját: és füst jöve fel a kútból, mint egy nagy kemencének füstje; és meghomályosodék a nap és a levegőég a kút füstje miatt.

3 A füstből pedig sáskák jövének ki a földre; és adaték azoknak hatalom, mint hatalmuk van a föld skorpióinak.

4 És megmondaték nékik, hogy a földnek füvét ne bántsák, se semmi zöldelőt, se semmi élőfát, hanem csak azokat az embereket, akiknek homlokukon nincsen az Istennek pecséte.

5 És adaték azoknak, hogy meg ne öljék őket, hanem hogy kínoztassanak öt hónapig; és azoknak kínzása olyan, mint a skorpió kínzása, mikor megmarja az embert.

6 Annakokáért azokban a napokban keresik az emberek a halált, de nem találják meg azt; és kívánnának meghalni, de a halál elmegy előlük." (Jelenések 9:2-6) annyira fogjátok kínozni az embereket, hogy megakarnak majd halni, de nem tudnak? Nem hiszem. Szerintem, itt ezek démonok, akiknek van egy vezetőjük Abaddon/Apüllion, aki vezeti a Sáskákat és kínozza az embereket velük együtt 5 hónapig. Isten ÍTÉL és nem pedig kínoz! Milyen a ti istenetek? miféle isten Jehova? Az én Istenem, több ennél, az én Istenem maga a szeretet, az igazság és az út! Ha a tiétek ilyet akar tőletek, azonnal hagyátok el, mert ez egy vérengző istent imádtok. :P

2016. júl. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
-ez
2016. júl. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Na,erről a részről beszéltem,amikor említettem a szövegkörnyezetet,nem emlékeztem rá pontosan. "keresik a halált,de nem találják",nekem ez úgy hangzik,mintha ezek a sáskák addig-addig gyötörnének bűntudattal,addig vágják a fejedhez,hogy miket tettél,és miért nem vagy méltó,hogy a végén az ember meg akarna halni a rá nehezedő teher miatt. Ez nem sugall valami jót, Isten nem olyan,aki addig a pontig felhánytorgatja a bűneidet (amiket egyébként eltörölt Jézussal),hogy a végén meg akarj halni,ezt inkább a Sátán szokta,hogy érvénytelenítse az emberek fejében a kegyelmet,hogy a múltban elkövetett,jelenleg elkövetett,és még a jövőben elkövetett bűnei is ki vannak fizetve,nem,helyette elülteti azt a magot a fejekben,hogy "nincs ám azt kifizetve teljesen,ha csak megbotlasz,már mész a süllyesztőbe,egy értéktelen kacat vagy".

De még mielőtt valaki félreértené -mert ezt félre szokták- ezzel nem azt mondom,hogy bele lehet tehénkedni a bűnbe,mert ki van fizetve,nem. Törekedni kell a jóra, de ha bűnözöl,már nincs veszélyben az életed, legfeljebb csak a hitetlenség miatt.

2016. júl. 13. 10:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!