Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, ha egyszer az...

Roxy333 kérdése:

Jehova tanúi, ha egyszer az Őrtorony azt írná, hogy "meg kell ölni a hitehagyottakat", megtennétek?

Figyelt kérdés

A kérdés egyáltalán nem provokatív jellegű,csak láttam már pár helyen,de válasz nem ment rá,és felkeltette az érdeklődésemet. Ha lehet,akkor mellőzzük az olyan válaszokat,hogy "ilyet nem ír" vagy " erre nem buzdít a Biblia", mert nem is arról van szó,ez csak egy feltevés,szóval képzeljétek magatokat eleve abba a szituációba,hogy HA írná,mit tennétek? Ellentmondanátok az Őrtoronynak,felvállalva akár a kiközösítést is,vagy egyetértenétek vele?


Mégegyszer kiemelném azoknak a tanúknak,akik rosszindulatot szeretnének belelátni,hogy NEM provokáció,hanem tényleg érdekel. :)



2016. júl. 12. 18:26
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Na,de most kanyarodjunk vissza kicsit a kérdésemhez is,mert már nagyon elvonultunk -bár már kaptam válaszokat- de mindenkitől más milyet, kíváncsi vagyok, hogy a többi tanú hogy viszonyul ehhez. :) Nem baj egyébként,hogy más jellegű válaszokat kapok,mert tudom,hogy ahány ember,annyi válasz/ vélemény,sőt,örülök is neki,hogy sokfélét olvasok. :)
2016. júl. 13. 10:48
 22/27 anonim ***** válasza:
57%

Szia


Nem tenném meg.


Természetesen Istenben és a szavában hiszek és nem az Őrtoronyban.

Ám meggyőződésem, hogy segít pontos ismeretre jutni.

2016. júl. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm,na erre voltam kíváncsi,határozott,rövid válaszra :)
2016. júl. 13. 18:39
 24/27 anonim ***** válasza:

Mi tanuk az Őrtorony kiadványt csak segédeszközként tekintjük. A Bibliában minden emberi élet, melybe a hitehagyottak is beleszámítanak szent. Ilyen módon csak Istennek van joga mint alkotónak ítélkezni felette.( jól bizonyítja ezt hogy egyetlen tanú sem fogott fegyvert a háborúkban a történelem folyamán)

Nyilván mindenki kerüli azokat, akik romboló hatással vannak másokra. A hitehagyottak saját elképzeléseiket egyenrangúnak tartják a Bibliával és ezért nem ápolunk velük kapcsolatot.Mi abban hiszünk hogy Isten mint alkotó, nyilvánvalóvá tette a szándékát és beteljesíti ígéreteit és ítéleteit is.Nem felvizezve, hanem írásokra alapulva tudhatjuk meg azt. Ezt pedig a Bibliában közölte az emberiséggel, és igen, nem kérhet olyat az Őrtorony mely ellentétes Isten szándékával ezért aki ismeri azt, pontosan tudja hogy nem is történik ilyen.


A válaszom.

Nem tenném meg soha.

2016. júl. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


A kérdésedre a válasz az, hogy - természetesen - nem!


A Szentírás szava a mérvadó, semmi másé, abban meg tilos a gyilkosság - már ha igaz az Írás.


Tehát a válasz NEM!


Ám a kérdésed jól láthatóan túlmegy azon, hogy erre választ kapj, mert nem csak ezt kérdezted, hanem még hozzátetted ezt is: "Ellentmondanátok az Őrtoronynak,felvállalva akár a kiközösítést is,vagy egyetértenétek vele? "


Ezt miért írtad ki? Miért nem volt elég a fő kérdés? Miért hoztad szóba az Őrtornyot (ami egy folyóirat), mintha az esetleg - ismétlem, esetleg - ütné a Szentírás szavait?


"felvállalva akár a kiközösítést is,vagy egyetértenétek vele?"


Természetesen nem értenénk egyet az Őrtoronnyal, ha ilyen agyament dolgot kérne tőlünk, és nem is igazán értem ,hogyan fogalmazódhat meg felnőtt/gondolkodó (?) emberben ilyen kérdés. (bocsesz...) Természetesen nem tennénk ilyen őrültséget, mert a Szentírásból egyértelműen és világosan tudjuk és értjük, hogy az ítélkezés Jézusé és az angyalaié, aki végrehajtja azt, amikor majd megérkezik.

2016. júl. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,azért tettem hozzá,mert az is a kérdésben szerepel,hogy ez elméleti kérdés,egy fikció,hogy HA ilyen történne,nem pedig,hogy ilyen fog történni :) Szóval azt azért írtam hozzá,mert tanútól olvastam,hogy az Őrtorony ellen lázadni bűn,és ha nem bánja meg az illető,kiközösítés is jár érte(maga az egész kérdés emiatt fogalmazódhatott meg). Ha ezt belevonjuk a még mindig csak elméleti kérdésembe,akkor érteni fogod,egyébként meg köszönöm a választ :)
2016. júl. 16. 12:27
 27/27 anonim válasza:

Igen,megtennek. Akkor is ha alszent modon most azt irjak, hogy nem.

En tanu voltam.

Akik ravehetok arra, hogy ellokjek a gyerekuket azok ravehetok idegenek megolesere is. A vallas a legnagyobb befolyassal biro szerv a Foldon. Lasd iszlam terroristak...Isten neveben, neveert olnek,halnak meg. Fanatikus emberek.

Es Jehova tanuinal az Ortorony nagyobb tekintely, mint a Biblia. Abban a folyoiratban manipulativ modon ki van forgatva a Szentiras. Kiragadnak belole es a sajat vallasuk tanitasait alatamasztva hasznaljak fel es jatszanak a szavakkal. Pl: minden ketseget kizaro, egyertelmu, mi sem biztosabb, vitathatatlan, Jezus egyertelmzen arra gondolt,hogy...,Isten egyertelmuen arra gondolt, hogy.....

Ezeket a manipulaciokat ok nem erzik. Pedog Isten csufoljak meg vele!! Honnan tudhatnak, hogy mire gondolt x dologban Isten?!?!?!?!

2016. dec. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!