Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tegnap volt egy érdekes...

Tegnap volt egy érdekes beszélgetésem édesanyámmal. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, most találtam meg az utam Jézushoz. A katolikus hit érdekel, de még nem mélyedtem el benne.


Ő lényegében ateista (és mindenki más körülöttem, még a nagyszüleim is), azt mondja "önmagában hisz", mert túl sok rossz dolgot és életet látott (pszichiátrián dolgozik). Azt mondja, ha Isten jó lenne, nem engedné ezeket a dolgokat megtörténni.


Erre válaszoltam, hogy minden rossz egy tanulási folyamat része, a földi halál lényegtelen, hiszen az emberek "otthona" Isten országa.


Kérdezte, hogy akkor azok, akiknek 8 gyereke meghal néhány évesen, mit tanulnak? Mire jó az?

Erre egy saját elméletem van, nem tudom, hogy Isten mit gondol erről. Én azt, hogy minden ember csak és kizárólag addig van a Földön, amíg el nem végzi az Isten által kiszabott feladatát, és nem tovább. Ha ez 2 évesen történik ( = tanít a szüleinek valamit), akkor 2 évesen hal meg, ha 90 évesen, akkor pedig 90.


Aztán kérdezte, hogy azoknak, akik "ebben az Istenben" hisznek, miért kell szenvednie. Erre nem tudtam válaszolni, ez tulajdonképpen hibás kérdés (szerintem).


Lényegében úgy jutottam el Istenhez, hogy láttam milyen az ő ellentéte. A sátánizmussal kezdtem foglalkozni, és azt kutattam, hogy az milyen formában és hogyan van jelen a világon ma.

A sátánisták, vagy "luciferisták" azt mondják, hogy Lucifer a "fényhozó", mert ő küldte a kígyót, aki tudatot és akaratot adott az embernek.


Ezt korábban elmondtam már anyámnak, és most felhozta, hogy ő inkább lenne az ördög leghűségesebb szolgája, mint hogy a Paradicsomban éljen tudat és akarat nélkül, mint egy állat, vagy orvosilag agyhalott ember. Azt mondta az sem zavarja, ha pokolra kerül, és olyan közhelyes, "jól hangzó" dolgokat kezdett pufogtatni, hogy "legalább sok ismerőse lesz ott".


Erre a "Lucifer a fényhozó" dologra nem tudtam mit mondani, illetve arra, hogy ő adott akaratot és tudatot az embernek.


Az egész beszélgetést János 8:42 - 8:47 ihlette. Ő ebből azt szűrte le, hogy azok szerint ő sem Istentől való.



2016. júl. 13. 12:28
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a vita inkább benned van, és a sátánizmus gondolatával nem tudsz mit kezdeni.


"Lényegében úgy jutottam el Istenhez, hogy láttam milyen az ő ellentéte. A sátánizmussal kezdtem foglalkozni, és azt kutattam, hogy az milyen formában és hogyan van jelen a világon ma. "


Megkérdezhetem mi volt az oka annak, hogy a sátánizmust nem találtad megfelelőnek?

2016. júl. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

#1:


Nagyon hosszú lenne elmagyarázni. Feltételezem te a LaVey-féle ateista sátánizmusra gondolsz, ami semmi más, mint bohóckodás. Azok alapján, amit találtam, a LaVey-féle sátánizmus csak egy baráti társaság deviánsoknak, akik közül szemezgetnek a valódi sátánisták, hogy kit avassanak be a valódi sátánizmusba.


A valódi sátánizmus Aleister Crowley-val kezdődik. Ha nem ismered őt és a munkáit, nem vagy sátánista te sem.

2016. júl. 13. 12:39
 3/30 anonim ***** válasza:
60%
Gondolom nem olvastad a Satanic Bible-t... De azért véleményed az van arról, amit nem ismersz.
2016. júl. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
54%
Bár Crowley-t se olvastál.
2016. júl. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
72%
Magyarul anyád szènnè szivatott ès most nekünk jössz panaszkodni. Hát pekh, de egy vitát bizony veszteni is lehet, ìgy jártál.
2016. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Örülnék, ha keresztények válaszolnának, főleg, ha katolikusok.


Nem olvastam a Sátáni Bibliát, de minden fellelhető anyagot elolvastam az interneten LaVey-ről és a beteges nézeteiről. Nem tudod kiben hiszel és mit szolgálsz.


Olvastad a Quabala-t? Aleister Crowley: Magick in theory and practise? Ez utóbbi könyvben írja Crowley, hogy ha egy lelket vissza akar hozni egy halott testébe, akkor közösülnie kell a halott testtel, majd nevet, hogy mások ezt "nekrofíliának" tartják. Ebben, illetve más könyvekben is említi, hogy ha egy fiú gyerekkel közösül, az erősíti a mágiáját. Beszél rituális gyilkosságokról, "egyszerű" gyilkosságokról "mágiával"... A sátánizmus a velejéig okkult, Jézus pedig megtiltotta az embereknek, hogy mágiával foglalkozzanak.


[link]


Olvasd el az említett könyveket, mielőtt sátánistának nevezed magadat. Ha ezek után is sátánistának tartod magad, akkor csak imádkozni tudok érted.

2016. júl. 13. 12:54
 7/30 anonim ***** válasza:
36%
Isten szabad akaratot adott az embernek. Ezért cselekszik mindenki úgy ahogy akar itt a Földön. Lucifer ugyan azt a munkát akarta elvégezni mint Jézus. Ő is vissza akarta vezetni az embereket Istenhez. Ő megígérte, hogy minden lelket visszavisz hozzá, de úgy hogy elveszi az emberek szabad akaratát. Emellett azt a dicsőséget is akarta ami Istennek jár. Jézus pedig teljesen Isten akaratát vitte, viszi véghez. Meghagyta a szabad akaratot, és Isten dicsőségét sem akarta, akarja. Az pedig hogy az emberek gonoszak az nem Isten bűne. Hiszen neki nincs, mert tökéletes.
2016. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
73%

Az a gond, hogy a sátánizmus is pontosan olyan, mint a kereszténység. Ki a "valódi" keresztény, és ki a "valódi" sátánista? Erre a kérdésre nem lehet válaszolni, hiszen egyénenként is változhat az értelmezés. Én arra lennék kíváncsi, hogy a LaVey-i sátánizmus mely tanításai alapján gondolod úgy, hogy ez nem neked való. Mit találsz esetleg erkölcsileg elfogadhatatlannak? Illetve mi az, amit te "valódi" sátánizmusnak gondolsz?


Ezeket azért kérdezem, mert nekem úgy tűnik, hogy te magad adtad édesanyád szájába a szavakat, és mint előbb is írtam már, inkább mintha saját magaddal vitatkoznál.

2016. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
61%
Ateista sátánizmus?
2016. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Most már tudom, hogy nem szabad a "sátánizmus" kulcsszót használni, mert azonnal megérkeznek Sátán 12 éves teológusai. :)
2016. júl. 13. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!