Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tegnap volt egy érdekes...

Tegnap volt egy érdekes beszélgetésem édesanyámmal. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, most találtam meg az utam Jézushoz. A katolikus hit érdekel, de még nem mélyedtem el benne.


Ő lényegében ateista (és mindenki más körülöttem, még a nagyszüleim is), azt mondja "önmagában hisz", mert túl sok rossz dolgot és életet látott (pszichiátrián dolgozik). Azt mondja, ha Isten jó lenne, nem engedné ezeket a dolgokat megtörténni.


Erre válaszoltam, hogy minden rossz egy tanulási folyamat része, a földi halál lényegtelen, hiszen az emberek "otthona" Isten országa.


Kérdezte, hogy akkor azok, akiknek 8 gyereke meghal néhány évesen, mit tanulnak? Mire jó az?

Erre egy saját elméletem van, nem tudom, hogy Isten mit gondol erről. Én azt, hogy minden ember csak és kizárólag addig van a Földön, amíg el nem végzi az Isten által kiszabott feladatát, és nem tovább. Ha ez 2 évesen történik ( = tanít a szüleinek valamit), akkor 2 évesen hal meg, ha 90 évesen, akkor pedig 90.


Aztán kérdezte, hogy azoknak, akik "ebben az Istenben" hisznek, miért kell szenvednie. Erre nem tudtam válaszolni, ez tulajdonképpen hibás kérdés (szerintem).


Lényegében úgy jutottam el Istenhez, hogy láttam milyen az ő ellentéte. A sátánizmussal kezdtem foglalkozni, és azt kutattam, hogy az milyen formában és hogyan van jelen a világon ma.

A sátánisták, vagy "luciferisták" azt mondják, hogy Lucifer a "fényhozó", mert ő küldte a kígyót, aki tudatot és akaratot adott az embernek.


Ezt korábban elmondtam már anyámnak, és most felhozta, hogy ő inkább lenne az ördög leghűségesebb szolgája, mint hogy a Paradicsomban éljen tudat és akarat nélkül, mint egy állat, vagy orvosilag agyhalott ember. Azt mondta az sem zavarja, ha pokolra kerül, és olyan közhelyes, "jól hangzó" dolgokat kezdett pufogtatni, hogy "legalább sok ismerőse lesz ott".


Erre a "Lucifer a fényhozó" dologra nem tudtam mit mondani, illetve arra, hogy ő adott akaratot és tudatot az embernek.


Az egész beszélgetést János 8:42 - 8:47 ihlette. Ő ebből azt szűrte le, hogy azok szerint ő sem Istentől való.



2016. júl. 13. 12:28
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
48%

Én csak megkérdezem az ilyet, hogy hogyan halt meg a nyolc gyerek? Ő mit tett? Ellene és érte? Érted? Olyan könnyen hibáztatja Istent, aki tagadni akarja, hogy az ember felelősségét egyszerűen semmibe veszi. Drogosők, alkoholisták szülnek gyereket, utána meg Istent hibáztatják, ha beteg. Nem. Ez a bűn következménye.

Anyukádtól pedig megkérdezném, hogy miért fáj neki, ha egy gyermek Isten mellett van, ahol már nincs fájdalom és szenvedés? Ja, hogy ő leragadt a földi életre? Szűklátókörűségre vall, de ez sok embernél megfigyelhető.


Azt olvastam nemrég, hogy a kánaániták a saját gyereküket égették el élve egy általuk kitalált istennek. Az élő Isten ezt megbosszulta, mire a tagadók reakciója az, hogy Isten aljas. Tehát szerintük a gyermek élve égetése normális. Mert nekem az ilyenből mindig ez jön le, hogy az ember bármit elkövethet, de Istennek semmi joga sincs a büntetéshez.

2016. júl. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
93%

Azt gondolom kérdező, hogy eléggé arrogáns vagy. Felteszel egy kérdést, de ha valaki nem veled ért egyet, azt elkezded sértegetni, belekötni.


"nem szabad a "sátánizmus" kulcsszót használni"


Nem szabad kérdezni sem, ha nem akarod hallani a választ.


"Ha ez 2 évesen történik ( = tanít a szüleinek valamit), akkor 2 évesen hal meg"


Halt már meg gyereked? A szülőket tönkreteheti egy életre. A legrosszabb esetben örökre elhidegülnek egymástól és depresszióban élik le az életüket vagy éppen alkoholisták lesznek. Mit is tanulhatnak ebből?

2016. júl. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Inkviziciós detektív ***** válasza:
100%
Lucifer csak addig volt "Lucifer", amig Isten kertjében szolgált Istennek, de ahogy fellázadt (függetlenedni akart Istentől), megsötétedett és sátánná (ellenség, ellenálló) vált. A végső itélete örök tűz. Hazug ember aki a rosszat jónak állitja be: sátán nem adott se akaratot se tudatot, csak hazudozott össze-vissza. A gyümölcs miatt tudták mi a jó és mi a rossz..Isten azt mondta meghalnak ha esznek belőle, sátán azt mondta "bizony nem haltok meg". Ha nem ettek volna belőle nem csak csecsemőhalál, de semmilyen halál se lenne.
2016. júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
40%

oké, Kérdező, jó úton vagy. Anyuka szokásos sematikus - kommunista nevelés alatt berögződött - frázisokat hozta. Sajnos 2 generáció ebben a borzalomban nőtt fel- amit ha röviden megnevezni akarunk: "Lenini eszmék"

Hasonló voltam én is, magam találtam rá, magamban Istenre.

Ha gondolod,privben kérd, néhány jó irodalmat írok.

Most csak egy gyönyörű verset hozok neked:


Weöres Sándor:

Örök pillanat


Mit málló kőre nem bizol:

mintázd meg levegőből.

Van néha olyan pillanat

mely kilóg az időből,


mit kő nem óv, megőrzi ő,

bezárva kincses öklét,

jövője nincs és multja sincs,

ő maga az öröklét.


Mint fürdőző combját ha hal

súrolta s tovalibbent –

így néha megérezheted

önnön-magadban Istent:


fél-emlék a jelenben is,

és később, mint az álom.

S az öröklétet ízleled

még innen a halálon.

2016. júl. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
39%
A szenvedés kérdése, elfogadása egy nehéz dolog. Teljesen jogos kérdés, hogy Isten sokszor miért engedi a rosszat. Mivel töredékes a tudásunk, ezért ezt pontosan nem is tudhatjuk vagy érthetjük meg. Viszont azt kell látni, hogy Isten nem határolódik el a szenvedéstől. Mikor Jézus emberré lett, ugyanúgy élt, mint mi, sőt a kereszten meg is halt. Azzal, hogy Jézus átélte a passiót, értelmet adott a szenvedésnek is. Egy teológus atya mondta azt, hogy Isten akár egy pár csepp vérrel is megválthatta volna az emberiséget, és nem kellett volna a kereszten szenvednie. De nem akart mentesülni az emberi lét szenvedéseitől és a haláltól sem, mert teljesen vállalni akarta azt, amit mi is átélünk.
2016. júl. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
41%
15 a kereszténység alaptétele: Jézus Krisztus teljesen ember ÉS teljesen Isten - ezen nyugszik a megváltás. Az egyházatyák írtak erről sokat: Isten emberré lett, hogy az ember Istennél lehessen.
2016. júl. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
93%
Továbra is süt belőled, hogy Crowley-t csak a netről ismered...
2016. júl. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
30%

szervusz.


Isten az embert az örök élet kilátásával teremtette a Földre.Nem néhány évig tartó itt létre, valamilyen feladat elvégzéséig.

Ez ma sem változott meg,

A halál az első ember engedetlensége miatt jött be az emberek életébe, és Jézus azért halt meg, hogy ezt helyre állítsa, amikor mint király át veszi a Föd feletti uralmat.

Ezért imádkoznak sokan de érdekes nem tudják mit kérnek...

(Máté 6:10) 10 Jöjjön el a királyságod. Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is.


Miért kell az embereknek szenvedni?


Sátán állítása szerint minden embert eltud fordítani Istentől, mert az emberek önzőek és csak addig "szeretik" Istent és fogadnak szót, ha Isten kiszolgálja Őket.

Mint ha Isten pincér volna, és kötelessége lenne ugrálni az embereknek.


A Jób könyvének 1,2. fejezete tárgyalja ezt az állítást.

Nekünk keresztényeknek, Isten iránti önátadásban lévőknek meg kell cáfolnunk ezt az életünkkel, tetteinkkel, ahogy Jézus mint példaképünk tette.


Sátánnak soha nem volt az a neve hogy Lucifer.

Ez a név egyszer fordul elő a bibliában, és egy Babiloni uralkodó ház uralkodó dinasztiára utal vele a prófécia,

valakik összemosták ezt Sátánnal, mert hasonló helyzetbe került, az égből a Földre lett levetve, vagy is magas pozícióból, lekerült alantasabb pozícióba.

2016. júl. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat.


A tévelygőknek:


A LaVey-i sátánizmus egy deviánsoknak fenntartott délutáni baráti társaság. Az egész egy "lebutított" sátánizmusra helyezett, jól és igazságosnak hangzó kitaláció. Milyen érdekes, hogy a Sátánt épp a hazugság mestereként tartják számon.


Tegyük fel, hogy semmit nem ismerek sem Crowley-ról, sem LaVey-ről (ami erős túlzás, hiszen pár kommenttel korábban Crowley szavait idéztem). Nézzük a sátánizmust csak logikai szempontból, feltételezve, hogy semmiféle háttértudásunk nincsen:


Ha Sátán Istennek az ellentéte, az azt jelenti, hogy aki sátánista, az Isten tanításait fordítja meg, és abban hisz. Isten abszolút jó, Isten tökéletes. Tehát a Sátán abszolút rossz/gonosz, tökéletlen (és soha nem győzhet, ez tény). Isten megtiltotta a mágiát, Sátán pedig okkult. Isten kinyilatkoztatta a 10 parancsolatot, egy sátánistának pedig meg kellene ezeket szegnie, és így tovább.


Mint ahogy meg is szegik, ahogy és amikor csak tudják (igen, azt is, hogy "ne ölj!", ez a "legkényelmesebben" abortusszal oldható meg, ezért is támogatják annyira Amerikában az abortuszt a sátánisták, mind a LaVey-i bohócok, mind a valódiak). A valódi sátánista szekták / csoportokhoz való csatlakozás "belépője" az, hogy megszegd mind a 10 parancsolatot.


Kérdezte valaki, hogy ki szerintem a "valódi sátánista". Ott a válasz: aki Isten parancsait szándékosan megszegi és az ellentéte szerint él. A LaVey-féle sátánizmus csak előszoba, csak bohóckodás.


LaVey parancsolatai az egyszerű modernizmussal megfertőzött lelkeknek tetsző ál-idealista, igazságossággal tetszelgő egalitárius szenny. Ateizmus, ami szeretné magát többnek beállítani, hiszen beszél "mágiáról" és annak működéséről, szertartásokról, rituálékról (amik a valódi, vallásos sátánizmus részei) majd félénken visszakúszik az ateizmus nihiljébe. A LaVey-féle sátánizmus csak kondicionálás, csak előkészítés arra, ami a valódi sátánizmus.


A valódi sátánisták viszont emberáldozatot mutatnak be mind a mai napig, orgiákat tartanak, démonokat idéznek; de legfőképpen a médián keresztül elhitetik az emberekkel, hogy ilyenek nem léteznek, hogy ezek nevetségesek és nem kell velük foglalkozni, és az emberek elhiszik, még a keresztények is, holott tisztán le van írva a Bibliában, hogy Jézus megtiltja a mágia használatát (tehát létezik), hogy Jézus kiűz egy démont (tehát vannak démonok), stb.


Véletlen, hogy a Sátánt tartják a hazugságok mesterének?


Persze az, hogy a médián keresztül befolyásolni tudják az embereket feltételezi, hogy ezek az emberek jelentős földi hatalommal rendelkeznek, ez pedig elsodor minket a politika irányába, amit nem fogok e kérdés alatt részletezni.


A továbbiakban csak a kérdéssel kapcsolatban releváns válaszokra válaszolok, ha szükséges. Ennek a kérdésnek alapvetően semmi köze nem volt a sátánizmushoz. Ha az ún. "sátánisták" továbbra is "érvelni" szeretnének, írjanak privátban, hajlandó vagyok beszélgetni.

2016. júl. 13. 15:11
 20/30 anonim válasza:
66%
Tudatlan... A LaVey féle sátánizmusnak semmi köze az eredeti, és igaz Spirituális Sátánizmushoz.
2016. júl. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!