Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tegnap volt egy érdekes...

Tegnap volt egy érdekes beszélgetésem édesanyámmal. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, most találtam meg az utam Jézushoz. A katolikus hit érdekel, de még nem mélyedtem el benne.


Ő lényegében ateista (és mindenki más körülöttem, még a nagyszüleim is), azt mondja "önmagában hisz", mert túl sok rossz dolgot és életet látott (pszichiátrián dolgozik). Azt mondja, ha Isten jó lenne, nem engedné ezeket a dolgokat megtörténni.


Erre válaszoltam, hogy minden rossz egy tanulási folyamat része, a földi halál lényegtelen, hiszen az emberek "otthona" Isten országa.


Kérdezte, hogy akkor azok, akiknek 8 gyereke meghal néhány évesen, mit tanulnak? Mire jó az?

Erre egy saját elméletem van, nem tudom, hogy Isten mit gondol erről. Én azt, hogy minden ember csak és kizárólag addig van a Földön, amíg el nem végzi az Isten által kiszabott feladatát, és nem tovább. Ha ez 2 évesen történik ( = tanít a szüleinek valamit), akkor 2 évesen hal meg, ha 90 évesen, akkor pedig 90.


Aztán kérdezte, hogy azoknak, akik "ebben az Istenben" hisznek, miért kell szenvednie. Erre nem tudtam válaszolni, ez tulajdonképpen hibás kérdés (szerintem).


Lényegében úgy jutottam el Istenhez, hogy láttam milyen az ő ellentéte. A sátánizmussal kezdtem foglalkozni, és azt kutattam, hogy az milyen formában és hogyan van jelen a világon ma.

A sátánisták, vagy "luciferisták" azt mondják, hogy Lucifer a "fényhozó", mert ő küldte a kígyót, aki tudatot és akaratot adott az embernek.


Ezt korábban elmondtam már anyámnak, és most felhozta, hogy ő inkább lenne az ördög leghűségesebb szolgája, mint hogy a Paradicsomban éljen tudat és akarat nélkül, mint egy állat, vagy orvosilag agyhalott ember. Azt mondta az sem zavarja, ha pokolra kerül, és olyan közhelyes, "jól hangzó" dolgokat kezdett pufogtatni, hogy "legalább sok ismerőse lesz ott".


Erre a "Lucifer a fényhozó" dologra nem tudtam mit mondani, illetve arra, hogy ő adott akaratot és tudatot az embernek.


Az egész beszélgetést János 8:42 - 8:47 ihlette. Ő ebből azt szűrte le, hogy azok szerint ő sem Istentől való.



2016. júl. 13. 12:28
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet. Elölteted a LaVey féle sátánizmust, pedig annak semmi köze az igazihoz. Az egy ateista vallás, ami nemrég lett divat. Nézz körül, a Spirit Of Eridun, vagy ha tudsz angolul sokkal jobb a Joy of Satan, mert az SoU-t arról fordították. Nem feltétlenül kell egyetérteni vele, csak azért írom, hogy legyen egy kis fogalmad az SS-ről is, nem csak a LaVey félékről.
2016. júl. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

*Erölteted

Elnézést :)

2016. júl. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
56%
Isten azért teremtette az embert, hogy meg tudja mutatni a szeretetét. Ő nem robotokat akart teremteni, hanem érző embereket, akik eldönthetik, hogy mit szeretnének. Szabad akaratot adott. Felkínálta a jót és a rosszat, de az ember rosszul választott. Ennek következményeképpen az embernek meg kell halnia: "A bűn zsoldja a halál."-de: "Úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogyha valaki hisz Őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." Ádám és Éva bűne miatt az emberek nagy részének élete ezen a Földön a szenvedésről szól, de Jézus tanítványai számára ez az idő szolgálati lehetőség a még hitetlenek felé(pl.: édesanyád). Lehet, hogy egy embert, a 2 éves gyermekének halála vezette Istenhez. Abban viszont biztos lehet, hogy az a gyermek jó helyre került. Lehet, hogy ez egy figyelmeztetés számára, vagy esetleg fenyítés. Az biztos, hogy Isten okosabb, mint mi, és 1000x igazságosabb, így nem kell félnünk attól, hogy hibát ejtett. "Tükör által homályosan látunk", "Isten útjai kifürkészhetetlenek". Amit az édesanyádért tehetsz, az az hogy imádkozol érte, és az életeddel teszel neki bizonyságot. Lehet, hogy a te életedben látott változások miatt kezd el Istenben hinni.
2016. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
0%
2016. aug. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
Ne haragudj, kedves kérdező, őszintén szólva nem olvastam végig a válaszokat, és ez is csak részben fűzhető a kérdéshez, de a minden élet egy leckét szerintem te sem gondolhattad komolyan, vagy legalábbis nagyon remélem, hogy nem így van. Ha hozzám bárki úgy jönne oda, hogy csak azért veszítettem el az egyik szerettemet, hogy megtanuljak egy valószínűleg nonszensz és aberrált leckét, ököllel esnék az illető képének.
2016. aug. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
29%

25?

1.nyilván senki sem mondja egy éppen fájdalmasan szenvedő embernek ezt, és mást sem - max részvétem

2.nyilván mindenből lehet tanulni egy értelmes embernek

3. ha ököllel szétvernéd valakinek a képét - az igen, az visszahozná a halottat.

2016. aug. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
100%

"Figyelj, meghalt valaki, akiért az életedet adtad volna, valamiben, amiről senki sem tehet. De ne aggódj, ez is egy lecke volt."

Ez azért kicsit irreális, nem? Gyász után akár évekkel sem normális az ilyen, ha jobban belegondolsz.

Nem, nyilván, a halottat már semmi sem hozza vissza, és az erőszak sem megoldás, az tény. De szerintem értetted magát az indulatot.

2016. aug. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

#27 Értem az indulatot.

Csak azt nem értem, hogy kerül ide. Kitől idéztél #27-ben? magadtól? mert az gyenge egy szólás valóban, és megérdemli hogy lerúgd a képét. Nem találtam ennek az idézetnek a nyomát ennél a kérdésnél.

Az a kijelentés, ami a kérdésben van, arra utal, amit mondtam: értelmes ember MINDENBŐL tud tanulni, (buta meg semmiből sem, azért is marad buta)


Ha mást nem, azt megtanulja az ember élete során a tragédiákból, a lét tragikus, és az élet keletkezése és halál kérdése nincs az ember kezében. A kezdet s a vég, az alfa és az omega (ἐγὼ τὸ Ἄλφα καὶ τὸ Ὦ) (a bulvárszintű tudomány szeretné elhitetni, hogy ez csak idő kérdése, az igazi tudósok tudják, hogy nem. Egyszer meghalunk. És tudományos tapasztalat erről nincs. Amikor szerettemet fájdalommal a veszteséggel a szívemben gyászoltam, erre ráébredtem, mennyire nem vigasztaló, hogy "majd a tudomány megoldja", igen, ezt megtanultam)


Az összes világvallás és a magasrendű, igazi művészet a lét és nemlét kérdéseiről és az emberi lét tragikus mivoltáról szól. És a szenvedés részvéttel való enyhítéséről. Szt János Vigasztalónak (Jn16,7 παράκλητος) nevezi azt, akit az Isten küld hozzánk. A buddhisták - dogmatikában kifejtett célja a szenvedés enyhítése, megszüntetése- az eljövendő kor Buddháját Maitréja Buddhának nevezik. A részvét, a szeretet Buddhája

2016. aug. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Nekem egyeltalán nem baj, ha keresztény vagy, csak sose találkozzunk lehetőleg. Ha meg elkezdesz imádkozni egy sátánistáért, akkor te szívod meg a végén. ez van. Mi spirituálisan fejlődünk, te meg a sarokban kucorogsz, az istenedhez imádkozva.Válasz? Majd 20 év múlva csinálsz valami hihetetlent, amiért az istened seggét fogod nyalni hűséges kiskutyaként.

Jutalom? Hát kíváncsian várom...

2016. szept. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

" Mi spirituálisan fejlődünk"

hőőő ááá hűűű oda ne rohanjunk meg vissza. :D:D


Plótinosz, Thomas Aquinas, Anzelmus, Meister Eckhart, Albert Schweitzer valamint Bach Hanndel és még sok ezren mások ámulattól döbbenten szemléli a csodálatos, bámulatos fejlődéseteket:D:D:D

Ennek örömére hallgassunk egy kis zenét:

https://www.youtube.com/watch?v=Q_-S5TTmsU4

2016. szept. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!