Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mièrt tekintik Jehova...

Mièrt tekintik Jehova Tanùi sulyos sèrtèsnek a dohányzást?

Figyelt kérdés

#dohányzás #J Tanùi #sèrtèsnek
2016. júl. 14. 21:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
És ha rágyújtasz akkor mit csinálnak? Elmennek? Mert akkor mindig fogok tartani itthon egy doboz cigit.
2016. júl. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%

A kérdés inkább az, hogy a falánkságot miért nem? Miért van annyi elhízott vén és miért van elhízva a vezető testület között is jó pár?


5Mózes 21:20, Példabeszédek 23:2, 2Péter 1:5-7, 2Timóteus 3:1-9 és 2Korinthus 10:5.


Látod erre vannak konkrét igék. A dohányzás ellen vannak?

2016. júl. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

"A dohányzás ellen vannak?"


:D

A dohány növény és a dohányzás szokása is Amerikából származik, furcsa lenne, ha szerepelne a Bibliában.


Egyébként pedig van rá ige, a "ne ölj!" parancsa az egészségkárosításra is vonatkozik.

2016. júl. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

nem vagyok jehova tanúja nem akarom őket megvédeni, képmutató egy csapat, de azért valami méretes tévedést is szeretnék eloszlatni


elhízás: napjainkban pont az alultáplált ember az egyik legelhízottabb fajta


gondolj bele, napi 12 órában dolgozol, pihenő napon sincs sok időd, de pénzed a helyes sportolásra, se ah elyes étkezésre, a legolcsóbb ételt fogod fogyasztani, fehérkenyeret és tésztát, néha mutatóban esik koppan egy kis fehérje


az ilyen ember ált. durván elhízott, holott éhezik


és ez nem csak a minőségi éhezés esetében igaz, bizonyos szinten am ennyiségi éhezés esetében is


persze ez függ az egyéni alkattól is, van aki egész nap tömheti a száját egy gramm zsír nem megy fel (és izom sem persze)


van aki meg kb a víztől nem hízik csak


tehát ha egy túlsúlyos, pláne ha egy erősen túlsúlyos embert láttok SOHA ne vonjátok le azt a következtetést hogy falánk, esetleg hazudik ha a szegénységre panaszkodna, mert ez ostobaság és csak magatokról állítjátok ki a "tanulatlan ítélekző gyökér" bizonyítványt

2016. júl. 15. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%

Egyrészt nem dohányzok, tehát nem a dohányzás mellett vagyok, hanem a képmutatás ellen. A vezető testület megengedheti magának (bár szegénységi fogadalmat tett) a méregdrága Rolex órát. Szerinted ott szóba jöhet a szegénységi elhízás? Szerintem nem. Ahogy a véneknél sem, akik kapnak fizetést.

Azért sem lehet szegénységi elhízás a tanúknál, mert egy pár kérdéssel lejjebb egy belinkelt cikkben azt taglalják, hogy ők mennyire sokat segítenek a saját tagjaikon, ha az szükséget szenved, nem győzik magukat dicsérni. Tehát akkor náluk nem lehet ilyesfajta probléma.

2016. júl. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
39%

(2Korintusz 7:1) 7 Mivel tehát ezek az ígéreteink vannak, szeretteim, tisztítsuk meg magunkat a test és a szellem minden szennyétől, tökéletessé téve a szentséget Isten félelmében.


Egy kereszténynek nem csak a gondolkodását kell tisztán tartani, hanem az Istentől kapott edényét.

A dohányzás az egyik kifejezése az élet iránti tiszteletlenségnek.

2016. júl. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
2016. júl. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

Én nem értem ,van egy kérdés amit felnőtt emberek módjára kellene megbeszélni,és ismét a tanúk hibásak.Ugye mert kövérek,soványak,a vének pénzt kapnak ami természetesen nem igaz.Ez igaz a más vallásokban ahol fizetésük,kepéjük és néhol a jövedelmük 10% kérik de a tanuknál ez nincs.

De mi az érdekes szó van a dohányzásról ahol minden 10 másodpercben a világon egy ember meghal.Évente öszesen 5000000 ember hal meg.Ezeknek a gyogykezelésük a halálukig harmincöt miliárd EUró.

A világnak ez egy nagy kár és lelki fájdalom.

Mégis itt az oldalon mondjak egyesek nyuktáznák a dohányzást és terelnek a Jt.ra,hogy kövérek.

Oda jutottak a tanuk,hogy egyesek pofátlanul belenéznek a tányérukban.

De a mérges dohány meg az alkohol az dicséretes.

2016. júl. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%
Pontosan. Szabad dohányozni, ilyen egyszerü. A dohányzás elősegiti a meditációt is, én már csak tudom :D A meditáció lényege az, hogy kapcsold ki a gondolkodó elméd, és azt csak úgy tudod, ha kivánságait teljesited, és nem kinzod. Csak akkor tud az átváltani szemlélődésbe, belső dolgokra figyelni a külső dolgok helyett, és nem fog állandoan azon járni az "esze", rossz dolgokon meg minden. Persze sok más dolog is kell egy sikeres meditációhoz, amiben nagy boldogságot és erőt szerzel, de ez is az egyik apró kis tétele.
2016. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

10#.Te szereted a dohányt és a társadalomnak kárt okozni.

Gratulálok.

2016. júl. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!