Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúin kívül, kik...

KZitus kérdése:

Jehova tanúin kívül, kik végzik még ezt a munkát?

Figyelt kérdés

„Menjetek. . ., és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket. . ., és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek” (MÁTÉ 28:19, 20)


Máté 24:14

14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.



2016. júl. 13. 19:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
hát remélem más nem, így is túl sokan vagytok.
2016. júl. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%
51. Allah Uram és Uratok, hát szolgáljátok őt! Ez az Egyenes Ösvény." 52- S midőn megérzé Jézus közöttük a hitetlenséget, mondá: "Kik (állnak) pártomon az Allahhoz (vezető úton)?" Mondák tanítványai: "Mi Allah pártján (állunk). Hiszünk Allahban és valljuk, hogy mi megbékélünk (muszlimok vagyunk). 53. Urunk! Hisszük, mit kinyilatkoztattál, követjük a küldöttet, hát végy be minket az (igazat) vallók közé." 54. S cselt szőttek (a hitetlenek), de cselt szőtt Allah (őellenük): Allah a legjobb Cselszövő. 55. S mondá Allah: "Ó, Jézus! Íme! Ideiglenesen véget vetek földi életednek, Magamhoz emellek, s megtisztítalak azoktól, kik tagadnak. Megteszem azokat, kik téged követnek azok fölé, kik tagadnak az Ítélet Napjáig. Majd visszautatok Hozzám vezet, s ítélek közöttetek abban, miben különböztetek. 56. S kik hitetlenkednek, hát megbüntetetem őket szörnyű bűnhődéssel az Evilágon és a Túlvilágon; s nem lesz nekik pártfogó. 57. S kik hisznek, s jókat cselekednek, hát (Ő) megadja bérüket. Allah nem szereti a bűnösöket. 58. Ez hát, mit olvasunk néked az igékből, a bölcs emlékeztetőből." 59. Lám! Jézus olyan Allahnál, mint amilyen Ádám. Teremté őt porból, majd mondá: "Légy!" És Lészen. 60. Az igaz az Uradtól (jő, Ó, Muhammad), hát ne légy ingatag! 61. S ki véled vitába száll Ővele kapcsolatban miután eljött hozzád a tudás, hát mondd: "Jöjjetek! Behívjuk fiainkat és fiaitokat, asszonyainkat és asszonyaitokat, magunkat és timagatokat, majd meghódolunk (Urunk előtt), s Allah átkát szórjuk a hazugokra." 62. Íme! Ez valóban az igaz történet. Nincs Isten, csak Allah, s íme! Allah valóban a Nagyszerű a Bölcs. 63. S ha elfordulnak, hát lám! Allah Ismerője a megrontóknak, 64. Mondd: "Ó, írás népe! jöjjetek el az egyforma szóhoz (egyezséghez) közöttünk és közöttetek: "Nem szolgálunk mást, csak Allahot, s nem társítunk őhozzá senkit, s nem veszi senki közülünk a másikat Úr gyanánt Allah helyett" S ha elfordulnak, hát mondjátok: "Valljátok meg, hogy mi megbékélők (muszlimok) vagyunk!
2016. júl. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
45%

Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza közismertebb nevén mormonok, aztán még ismert ez a módszer a Szentlélek Társasága a Világ Kereszténységének Egyesítéséért nevezetű felekezetnél is. Amit Egyesítő egyháznak is ismernek.


Vagyis ez a prédikálási módszer nem egyedi, nem köthető csak egy egyházhoz. És senkit nem tesz egyedivé mert ezt alkalmazza.

Sőt mindhárom irányzatnál ismert a standok kihelyezése is. Ezt a módszert ugye még több felekezet is használja hitének népszerűsítésére.

Remélem tudtam segíteni. :)

2016. júl. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
* Mindhárom irányzat alatt értem a mormonokat, Jehova Tanúit és az Egyesítő Egyházat.
2016. júl. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Pency válasza:
23%
Kedves kérdező, akiket az Úr kihív a világból és akik Őt követik mind ezt teszik. Furcsa, hogy ti tanuk azt hiszitek, hogy csak ti végzitek ezt a munkát. Ha látványos példát akarsz, nézz körül biztos van, vagy lesz a közeledben is evangelizáció például, de ennél jóval fontosabb, hogy hiteles keresztény életet éljen az ember és ezáltal nyerünk meg embereket Jézus Krisztusnak! Az Úr áldjon!
2016. júl. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
50%
Senki
2016. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

A mormonok mindenképp, hatos válaszoló. Személyesen is megbizonyosodtam róla, mikor ezekre az igékre hivatkoztak és cselekedtek. Az Egyesítő Egyház szempontjából nem tudom teljesen biztosan, de esélyes hogy szintén eme igehelyek értelmezését veszik alapul.

Persze jönni a hitnézeti különbségekkel, meg teológiai nézőpontokkal.

De összegezve Jehova Tanúival egyetemben még legalább kettő irányzat van a keresztény valláson belül amely végez ilyen munkát, kifejezetten házról-házra. Ez mellett viszont számtalan keresztény irányzat van ami valamely módon, de szintén hatékonyan folytat evangelizációs munkát.

2016. júl. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
Te tudod...
2016. júl. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%

Az elvakultság veszélyes állapot.


Én tudok adventistákról, akik ugyanúgy kimennek utcára Evangéliummal. Hitgyülisekről is. Baptistákról is.

De egyedül a jehova tanúi szervezet tagjai nem végeznek olyan munkát, ami szegényekről, nyomorultak megsegítéséről szól. Ők csak akkor mozdulnak,ha a saját szervezetük tagjai vannak gondban, más emberért semmit sem tesznek, pedig ez Jézus kifejezett parancsa! A többi egyház nem marad el ebben, csak ők.

2016. júl. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Szerintem a betegeket is meg kellene gyógyítanotok, a halottakat fel kellene támasztanotok, a démonokat pedig ki kellne űznötök. Mert Jézus ezt is parancsba adta a tanítványainak.
2016. júl. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!