Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Végigolvasta már valaki...

Végigolvasta már valaki közületek az alábbi zsidó bibliakommentárt?

Figyelt kérdés

Erről van szó:


[link]


Úgy döntöttem, hogy a keresztény teológia után a zsidó teológiát szeretném tanulmányozni, ezért ezt a kommentárt is az elejétől a végéig el fogom olvasni úgy, hogy elolvasok valamennyi részt a Tórából, és hozzáolvasom a kommentár magyarázatát.


Aki olvasta, mit gondol róla?


Dante


2016. júl. 15. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ,hogy a zsidó "teológia" érdekel egy fantasztikus dolog.

De tudd azt ,hogy én személy szerint és sokan mások (más zsidók) hülyeségnek találják a "teológiát". Én legalábbis mindenféleképpen.

Amúgy a kérdésre válaszolva Hertz rabbitól nem olvasom ,másoktól viszont olvasok tóra és háftárá kommentárokat.


Sok sikert. ;)

2016. júl. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1. válaszoló:


Köszi a választ. Szeretném megkérdezni, hogy milyen szerzőktől szoktál kommentárokat olvasni?


A Tóra magyarázatok kifejezetten érdekelnének más zsidó szerzőktől is.

2016. júl. 15. 18:45
 3/7 Roland G. ***** válasza:
Elkezdtem olvasni.Nem mindennel értek egyet,de vannak benne érdekes dolgok.
2016. júl. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, Roland.
2016. júl. 15. 23:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Már többször kidobta nekem is a google, úgyhogy bele-bele olvastam, de nem ismerem részletesen.


Azzal mondjuk vigyázni kell, hogy "zsidó teológia", mert zsidó teológia ugyanúgy nem létezik, mint keresztény teológia sem létezik, csak különböző zsidó teológiÁK és különböző keresztény teológiÁK léteznek, melyek alapvető kérdésekben is eltérnek egymástól.


És ez (szemben a kereszténységgel) történelmileg is így volt, a zsidó vallás sohasem volt egységes, mindig többféle, egymással erős vitában álló irányzat élt párhuzamosan egymás mellett.


Tulajdonképpen maga a kereszténység is egy volt az aktuális zsidó teológiai irányzatok közül, csak aztán persze messze túlnőtte ezeket a kereteket.

2016. júl. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon jó, sokat használom!


Üdv. Péter

2016. júl. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez az un Hertz Biblia ( A címe ua, mint a linknek ) jegyetei és magyarázatai. Pétrrel értek egyet, nagyon jó. Persze, nem árt másokat is.


Ez minedesetre nem egy önálló olvasmány ( hacsak nem tudod fejbõl a Mózes öt könyvét :) ), úgy jó, ha a Tora szövegével együtt olvasod. Az sajnos nincs a neten, rajta van egy "Bibliatéka" címû CD-n. Viszont a könyv ma is forgalomban van, jó drága, az öt kötet össz több, mint 10 000. Talán van puhafedelûben is, az valamivel olcsóbb.


Persze, megtalálható könyvtárban is.


A jegyzetekben elõforduló Talmud idézeteket angol fordításban megtalálod itt: halakha.com

2016. júl. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!