Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet egy pap (bármilyen...

Hogy lehet egy pap (bármilyen keresztény felekezet papja) a Jobbik híve? A Jobbik az intolerancia, a kirekesztés pártja, Jézus pedig nem ezt tanította az Ő szolgáinak.

Figyelt kérdés
Jézus azt tanította, hogy mindenkit szeretniük kell.

2016. júl. 18. 12:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%

Kedves névtelen 8-as válaszoló! Ha a kérdés az ortodox keresztényekről szólna, még igazad is lenne, de mivel a kérdező külön meg is említi, hogy bármilyen keresztény felekezettel kapcsolatos a kérdése (és a 6. válaszában sem emel ki külön egy felekezetet sem), így az nem túl reális érv, hogy "volt olyan, aki nem".

Ánblokk az egész kereszténységet nézve szóval nagyon is helytálló, hogy sokkal emberbarátibb a mai, mint a középkori kereszténység.

2016. júl. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
27%

9-es semmi sem akadályoz meg téged, ha anyádat agyba-főbe veri egy bűnöző, akkor ne öleld a kebledre.

A jobbikosok támogatják ugyan az ilyen bűnözők büntetését, de te küzdhetsz értük, te igaz keresztény

2016. júl. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

#12


1. Miért gondolod, hogy keresztény vagyok? Nem vagyok az.


2. A kérdező azt kérdezte, hogy hogyan lehet valaki egyszerre Jobbikos és Keresztény. Nem lehet. Jézus tanításai köszönőviszonyban sincsenek azzal, amit a Jobbik hirdet. A Jobbik a gyűlöletet, a megtorlást, a halálbüntetést vallja, Jézus pedig a szeretetet és a megbocsájtás az ellenségei számára is. És igen, Jézus megölelné, és megbocsájtana a gyilkosoknak.


3. Miért vagy ennyire agresszív és gyűlölködő?

2016. júl. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy a jobbik megtéveszti mint annyi embert... vagy egyszerűen bekattan, és az ilyen emberek imádják ha valami magasabb rendű dolog legitimálja a gyűlöletüket, pl hogy megvédik a hazát, az értékeket, a kultúránkat, a családot, a puszta létünket, stb stb, az isteni felhatalmazás pedig egyszerűen adja magát


sok sorozatgyilkos is arra hivatkozott, hogy isteni igazságzolgáltatást hajt végre, vagy hasonló, persze ha megkérdezték h miféle istenről van szó, mely vallás tagja az illető, zavarba jött, mert előtte mindig is ateista volt


ugyan így a gyűlölködőknek akik a kereszténységre hivatkoznak ,csak erre a kis legitimációra kell a kereszténység

2016. júl. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
74%

13 -nem gondoltam, hogy valójában keresztény vagy, valójában a kereszténygyűlölők szoktak tanácsokat adni itt a gyk-n, hogy milyen is legyen a JÓ keresztény :D

nem vagyok jobbikos, a miheztartás végett,

de rohadtul elegem van a rágalmazásból!

Amikor Marian Cozmát agyonverték - utána a gyilkos anyja azt nyilatkozta -ájáj nem a fiamtól kell félni, hanem a gárdától, attól

Volt valami jobbikhoz köthető társadalomellenes tett?

Naugye.. Be lehet fejezni a rágalmazást. Elég volt, nem vagyok agresszív, de könnyű a fotelból a Rózsadombról toleránsnak lenni, nehéz viszont úgy élni, hogy a fejed fölül ellopják a tetőt - és a hatóság fél a bosszútól, úgy csinál mintha nem lenne probléma egy szál se.

2016. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
22%

"A Jobbik az intolerancia, a kirekesztés pártja"

Ez így egyszerűen nem igaz.

2016. júl. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ezt tőle kéne megkérdezni.

Egyébként katolikus pap nem lehet politikai párt tagja, azt meg, hogy kire szavaz, az ő dolga. Viszont egy konkrét párt mellé teljes mellszélességgel kiállni vagy kampányolni szerintem meggondolatlan dolog egy egyházi személy részéről, legyen az bármilyen párt. Viszont az olyan társadalmi kérdésekről, amik érintik az erkölcsöt, arról meg kötelessége beszélni.

2016. júl. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"És igen, Jézus megölelné, és megbocsájtana a gyilkosoknak." 13

Nem nagyon jellemző a tiszta gondolkodóképesség a liberálisokra, a minden értéket elmaszatolókra, de ez a 13-as mondat giccsességében is példa nélküli, olyan gennyes habos sütemény - ezt egyétek ti, kereszténységet, Európát tönkre tevő libernyákok, ölelgessétek a gyilkosokat, jó lesz az nektek.

2016. júl. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Tolerálni kell aki minket is tolerál és azt nem kell tolerálni aki minket se. Ilyen egyszerű. A priden az a meleg aki nyújtotta a plakátot hogy blablabla, Isten mese az nem tolerál minket. Mi se kell őt toleráljuk, az a meleg aki nem provokál, csak azt szeretné hogy rendellenessége ellenére befogadják közösségbe azt bekell fogadni, ő nem tehet arról hogy így érez, és senkinek nem lenne jobb ha a társadalom nyomása miatt ő mégis azzal a nemmel feküdne össze amelyikkel nem akar. És azt se lehet tőle elvárni hogy a sexuális életét teljesen feladja, legtöbbetek 2 napot nem bír ki masztizás nélkül, hogy várjátok el valakitől hogy ne gondoljon erre?
2016. júl. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az egyedüli intoleráns és kirekesztő pártok azok a balliberális pártok.

Mivel külhoni magyar vagyok ezt alá is tudom támasztani. Az MSZP és társai sokkal jobban gyűlölnek minket mint a legvadabb neonácik a cigányokat. Néha olyan rasszista szövegeket tudnak leadni a magyar társaik ellen, hogy Sztálin is irigy lenne rájuk.


Mellesleg a Jobbik ennyire "kirekesztő":

https://www.youtube.com/watch?v=k0v7RYJsXag

Nézzétek végig! Nem hosszú megéri!

2016. júl. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!