Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ha, Mózes, Buddha,...

Szerintetek ha, Mózes, Buddha, Jézus, Lao-ce, Mohamed találkoznának szót értenének egymással?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 19:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/178 anonim ***** válasza:
16%
Nem, ugyan is más nyelvet beszéltek.
2011. júl. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/178 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ők biztosan, kár, hogy a híveik kevésbé.
2011. júl. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/178 anonim ***** válasza:
53%
Lényegében ugyanazt hirdették és elég felvilágosult emberek voltak szóval biztos.
2011. júl. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/178 anonim ***** válasza:
68%
Valószínűleg, bár azt, hogy "én vagyok az Út, az Igazság és az Élet" Jézus és Buddha vagy Lao Ce teljesen másképp értelmezné, Mohamed és Mózes pedig istenkáromlásnak tartaná. Ettől függetlenül lényegesen civilizáltabb eszmecsere folyna közöttük, mint mondjuk a híveik között....
2011. júl. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/178 anonim ***** válasza:
60%

Sziasztok!

Először is hadd fejezzem ki érzéseimet, ami határtalan öröm: amikor ezt a kérdést mjegláttam, úgy éreztem, hogy én vagyok az egyik legboldogabb ember ezen a glóbuszon.

Hurrááá!!

A listát még kibővíteném Bahá'Ulláh Prófétával.

Ha Isten prófétái mind összegyűlnének egy helyen, és egymással találkoznának, csodálatos eszmecserét folytatnának. Ha én is ott lehetnék, és láthatnám ezt a csodát, akkor én örömömben sírnék, és olyan határtalan örömet éreznék, amit most el sem tudnék képzelni.

Ha megkérdezné isten tőlem, hogy akarsz-e csodát látni, akkor azt mondanám, hogy igen, én szeretnék csodát látni, és mivel Isten a szívembe lát, és tudja, hogy mit szeretnék látni, akkor metgvalósulna az, hogy Isten Prófétái találkoznak egymással a túlvilágon, és én láthatom őket, és ha még kérdéseket is tehetnék fel nekik, akkor már nem tudom, mit csinálnék örömömben.

A szívem így is majd kiugrik a helyéről a fantasztikus örömtől, hogy ezt a kérdést megláttam, és ha belegondolok, hogyha ez megvalósulna, az milyen szuper lenne, akkor már maga az, hogy ezt elképzelem, határtalan öröm, ha ez valóság lenne, az már olyan öröm lenne, amit el sem tudok képzelni.

Kedves Mab, téged nagyon meg fognak jutalmazni az Istenek, és Buddha Próféta nagyon boldog, mert te egy felebarátodnak olyan hatalmas örömet szereztél, amit te el sem tudsz képzelni. Azért említettem az istent többes számban, mivel a buddhisták többistenhitűek.

Áldjon meg téged az Isten, vagy ha neked úgy jobb, az Istenek.

Üdv: Annazara

2011. júl. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/178 A kérdező kommentje:

Kedves Annazara,


Örülök, hogy örülsz és persze bővítsük ki Bahá'Ulláh Prófétával a listát.


Köszönöm az áldáskérést a makacs fejemre! És viszont kívánom, áldjon meg az Isten!


Itt azonban ha megengeded azért pontosítanék. De ne vedd kötekedésnek mert nem az a célja.


A buddhizmusban kétféle isteni alakkal találkozhatunk.

A dévákkal akik a különböző panteonok istenségei, illetve az egy Isten koncepcióval is. Ezek közösen képezik az istenségek egyik típusát. A világot teremtő, fenntartó, feloldó istenek elterjedt képei ezek. A buddhizmus azonban nem fogadja el, hogy akár az Egy akár a sokak hatással lennének az emberre. Ezek ugyanis külső istenek, illetve külső Isten, akiknek akinek meg van a maga karmája azaz a világ kibomlásával és eltűnésével együtt születik és múlik(mi több kívánsága után népesül be a világ, vagy óhajával egy-időben kezd el felbomlani az)ám ez nem ok - okozati, hanem szinkron viszony.

Ezeket egységesen világi isteneknek nevezzük a buddhizmusban.


Az isteni alakok másik változata a Buddhák és Bodhisattvák gyülekezete.


Őket világfeletti isteneknek nevezhetnénk. Jidam a nevük. Nem egyebek ők mint minden lény végső potenciáljai. Pl. a határtalan és megkülönböztetés nélküli szeretet vagy bölcsesség. Ezért ezek az alakok nem függetlenek a tudatunktól, nem kint vannak, hiszen a kint a buddhizmusban illúzió.


Lényegében a Megvilágosodás a végső abszolút. Ez az Ős-Buddha (Kuntuszangpó, tibetiül) Ő az egyetlen a kizárólagos. Valamennyi lény végső és totális felébredése. Rajta kívül semmi nincs. A többi jidam azokat a nemes minőségeket jelenítik meg a szívünkben melyek hozzá segíthetnek bennünket az Egyetemeshez való eljutásban. Az egyetemes azaz az Ős-Buddha nem egyéb mint Tudatunk Valódi-Természete. Épp ezért e jidamoknak nincs tőlünk független léte. Amikor gyakorlatukat végezzük kibontakoztatjuk őket, felismerjük bennük a Megvilágosodás valamely aspektusát, aztán egyesülünk ezzel az aspektussal, majd feloldjuk és marad az egyetlen azaz a tudat valódi természete: A világosság és boldogság egysége.


Tehát a külső istenek vagy Isten buddhista szempontból nem tud segíteni. Tisztelni lehet persze, ez mindenkinek a saját választása.


A belső istenek pedig, nem függetlenek tőlünk, és végső természetünktől.


Remélem nem haragszol, hogy ezt leírtam!


Szép estét és hétvégét:


Üdv: mab

2011. júl. 29. 22:57
 7/178 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Mab!

Értem a fejtegetésedet.

Ebben íaz esetben azt kívánom neked, hogy te is érezzél olyan határtalan örömet, amilyent te szereztél nekem tegnap azzal, hogy kiírtad ezt a kérdést.

Kívánom, hogy te legyél az egyik legboldogabb ember ezen a glóbuszon.

Üdv: Annazara

2011. júl. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/178 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem fognak is találkozni a végítélet napján. Jézus meg fogja mutatni nekik minden tettüket és azok következményeit, és ez alapján lesznek megítélve. Úgy gondolom hogy felelősséggel tartoznak azoknak a lelkével akik az általuk adott tanításokat követték. Érdekes lesz az esemény az biztos.
2011. júl. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/178 anonim ***** válasza:
18%

Igen, de csak, mert Jézus NEM tenne nekik szemrehányást...


Az emlíetett neveket nem szabad egy kalap alá venni. Jézus -mint a Szentháromság része- egyedüli Isten, "A" Teremtö Isten, tehát Aki a többi felsorolt neveket is megteremtette, létrehozta...

A Teremtöt tehát az általa teremtett lénnyel nem lehet egy szintre hozni, degradálni...


A többiek tana többé-kevésbé téves volt (ill. az), egyedül Jézusé igaz, mint ahogy mondja is Magáról, hogy Ö (!) az "igazság" (és mellesleg a megszabadító)!!


És Jézus ugyebár nem hazudik.

2011. júl. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/178 A kérdező kommentje:
Nos, megjelentek a vallási és emberi intolerancia védőszentjei is. Köszöntjük őket!
2011. júl. 30. 18:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!