Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez a két dolog alapból kizárja...

Ez a két dolog alapból kizárja egymást?

Figyelt kérdés
Alapjában véve keresztény ember vagyok, de szeretem a metál/rock stílust. Szeretem a fekete, koponyás ruhadarabokat és tetoválásokat. Meg a kemény zenét. Nem mondanám magam sátánistának, de hallgatok egy-két olyan bandát, ami dalszövegei miatt elvileg sátánistának számít (néha tényleg elég egyértelmű utalások vannak benne). De csak a dallama meg a stílusa miatt szeretem, az hogy miről szól, számomra mellékesnek számít. De sokan úgy gondolják, hogy ez nem fér össze a vallással. Páran a családból próbálnak leszoktatni, "eltiltani" ettől a zenétől/stílustól. Mennyire számít "rossznak" hogy ilyen zenét hallgatok? Számíthatok-e emiatt nem-vallásosnak vagy sátánistának?

2016. aug. 8. 18:00
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha ez megnyugtat, nálunk a pap is rocker. Gyakran üvöltteti a metált a plébánián. Van ám megbotránkozás a falu részéről! :)
2016. aug. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
47%
#4-es válasznál elakadtam. Sehogy sem értem ugyanis, hogy mi a ménkűt gyógyított Jézus szombaton? Azt a betegséget, amit Isten eresztett a betegre? Nem lett volna könnyebb békén hagyni szegény szerencsétlent, és akkor Jézusnak se kellett volna külön engedélyért folyamodni a mennyei atyához? Tudom, tudom. Istent hinni kell, nem megérteni. De az ilyen kacifántos történetek nemigen segítik a hitet. :-))
2016. aug. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!