Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez a két dolog alapból kizárja...

Ez a két dolog alapból kizárja egymást?

Figyelt kérdés
Alapjában véve keresztény ember vagyok, de szeretem a metál/rock stílust. Szeretem a fekete, koponyás ruhadarabokat és tetoválásokat. Meg a kemény zenét. Nem mondanám magam sátánistának, de hallgatok egy-két olyan bandát, ami dalszövegei miatt elvileg sátánistának számít (néha tényleg elég egyértelmű utalások vannak benne). De csak a dallama meg a stílusa miatt szeretem, az hogy miről szól, számomra mellékesnek számít. De sokan úgy gondolják, hogy ez nem fér össze a vallással. Páran a családból próbálnak leszoktatni, "eltiltani" ettől a zenétől/stílustól. Mennyire számít "rossznak" hogy ilyen zenét hallgatok? Számíthatok-e emiatt nem-vallásosnak vagy sátánistának?

2016. aug. 8. 18:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

"Amit nézel vagy azonosulsz, az vagy"


Ez így nem teljesen igaz. Amit nézel, hallgatsz, nem leszel te is olyan. Pl. Elolvasod Csáth Anyagyilkosság című novelláját, nem leszel sem állatkínzó, sem anyagyilkos. Az a része igaz, hogy amivel azonosulsz az te vagy, de a kérdező mondta, hogy nem azonosul a szöveggel, szóval nincs miről beszélni. :)

2016. aug. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a választ :) amúgy powerwolfot hallgatok, arra kattantam rá az utóbbi időben, és sokan sátánistának tartják őket, de nem tudom... Vannak egész jó szövegeik is.
2016. aug. 8. 22:17
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Rendben.


Mivel töltöd meg az elmédet?

Keresztény dolgokkal?

A Bibliában leírtakat figyelembe sem veszi akkor hogyan azonosul a Bibliával Ha avval nem azonosul amit hallgat?


(Filippi 4:8) 8 Végezetül, testvérek, amik csak igazak, amik csak komoly figyelmet érdemelnek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak szeretetre méltók, amikről csak jót mondanak, ha van valami erény, és ha van valami dicséretre méltó, továbbra is azokkal foglalkozzatok.


(2Korintusz 7:1) 7 Mivel tehát ezek az ígéreteink vannak, szeretteim, tisztítsuk meg magunkat a test és a szellem minden szennyétől, tökéletessé téve a szentséget Isten félelmében.


Az életünket edénynek tartja Isten.

Az edényünk mivel van megtöltve? Ha fizikailag nem ennénk moslékot, az elménket miért töltjük meg azzal, ami nem összeegyeztethető a tiszta szent dolgokkal?


Két asztalról nem lehet táplálkozni.

2016. aug. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

ezzel a 26%-os jehova tanújával en törődj hisz téged a kereszténység érdekel nem egy fasiszta vezető rétek meghamisított "biblia" alapján kitalált ostobaságai


simán összefér a kettő egy rakat keresztényt ismerek aki a köztudatban mint "rock" zenét szeret, én is pl elég sok punk zenekart hallgatok, de szerintme pl hallgathatsz simán dimmu borgirt is ha nem veszed át amiről énekelnek :D pláne h mennyire hitelesek, a koncerten hörög meg sátán, meg művért köpköd meg minden aztán interwiev-t az MTV riporterének fehér ingben és arról magyaráz h nagyon örül h tetszett a rajongóknak az új lemez, és köszöni hogy ma ennyien eljöttek a koncertre XD


nem értem a családod miért aggódik ezen ennyit, egyrészt a sátánizmus csak vihar a biliben, másrészt pedig a "rockzene" (most mint gyűjtőfogalmat hanálom) döntő többségének semmiféle sátánista tartalma nincsen


ez a 26%-os is csak egyszerűen egy fasisztoid alkat fontosnak és hazsnosnak érzi magát ha megpróbál mindenkit megrendszabályozni, most csak itt gyakorin olthat romma rendszeresen komentben vagy privátban egyeseket, de mondjuk ha az 50-es évekbe élhetnénk besúghatna vagy talán akaszthatna is

2016. aug. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Két asztalról nem lehet táplálkozni."


Akkor ugyanezt ki lehet jelenteni a Bibliáról is.Keresztény dolgokról beszéltél,az Ószövetség helyenként igencsak el van maradva a Krisztusi látásmódtól.

2016. aug. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%

Persze ki fogod nőni ezeket idővel, de tudnod kell, hogy a hitben való épülésedet, lelki békédet biztos nem szolgálják. Vannak ártalmatlannak tűnő dolgok, amik akaratunk ellenére is hatnak ránk, és olyan gondolatokat tudnak bennünk elültetni, amiktől később szinte lehetetlen megszabadulni. Sokan ezért válnak depresszióssá. A tudatalattijuk el van szennyezve olyan gondolatokkal, amikre nincs befolyásuk. Ezért tudat alatti a neve.

Láttad az Eredet című filmet? „A gondolat olyan, mint egy vírus. Ragályos és kiirthatatlan. Az ötletmagból kifejlődött kész gondolat meghatároz téged, vagy elpusztít.”

Ha kereszténynek vallod magad, duplán törekedned kell a negatív lelkületű filmeket, zenéket, könyveket, stb. kerülni. Ezért nem szabad káromkodni sem, mert beszennyez.

2016. aug. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
72%
Szia! Én is keresztény ember és egyben rocker vagyok. Szerintem az hogy keresztény vagy meg az, hogy milydn zenét hallgatsz, az nem üti egymást. Keresztény ember létemre is kedvenceim: Skillet, Arch Enemy, Slipknot..... Az arch enemy-t például sokan sátánistának tartják és lehet is benne valami, de ez engem nem érdekel. Hallgatom mert szeretem. Szóval szerintem nyugodtan hallgatsd amit szeretsz, nem kell, hogy a vallásod ebben korlátozzon.
2016. aug. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"hallgatok egy-két olyan bandát, ami dalszövegei miatt elvileg sátánistának számít (néha tényleg elég egyértelmű utalások vannak benne). De csak a dallama meg a stílusa miatt szeretem, az hogy miről szól, számomra mellékesnek számít."


Ez tipikus példája annak a szituációnak, mint amikor pl. egy almába, vagy az üdítőitalodba csak egy egészen picike kis idegmérget fecskendeznek bele; te pedig jóízűen elfogyasztod mondván, hogy neked tetszik a szép színe és finom is, azt a kis részt meg majd kihagyod. Vagy mintha beleürítene valaki az úszómedencédbe, de nem baj, te majd a másik részén lubickolsz, a nem beleürítős részén, mert ott "tiszta" a víz...


Hát az a helyzet, hogy -fájdalom-, de ilyen nincs!

A #16-os, 48%-os válaszolóval egyet kell értsek, amikor pl. arról ír, hogy vannak ártalmatlannak tűnő dolgok, amik attól még negatívan hatnak arra, aki valamijen módon kapcsolatba kerül ezekkel a dolgokkal. Számtalan ilyen dolog van, ami valóban ártalmatlannak tűnik, de ettől még a mögöttes szellemi tartalmai a dolgoknak nem leválaszthatók a résztvevők számára, még akkor sem, ha abban a naív hitben élnek, vagy ha abszolút még csak nem is tudnak az esetleges veszélyekről...


De amiről te beszélsz, az még csak nem is tűnik ártalmatlannak, a saját bevallásod szerint sem. Ez növeli a személyes felelősségedet azt illetően, hogy mégis bizonyos értelemben részt veszel ilyesmiben, illetve szimpatizálsz ilyen Isten ellenes megnyilvánulásokkal.


Remélem érthető lesz az analógiás volta a példámnak, de ha azt mondod hogy keresztény vagy, de közben ilyen zenéket hallgatsz, az kb olyasmi, mintha azt mondanád, hogy számodra nagyon kedves és példakép azédesanyád, akit nagyon szeretsz, de szívesen hallgatsz olyan beszédet -mondjuk édesanyád egy ellenségétől, aki gyűlöli őt-, amiben egyértelmű utalások vannak arra nézvést, hogy édesanyád egy prostituált például, vagy egy gyerekgyilkos...

Szerintem elég egyértelmű az összeférhetetlenség a két állítás között.

Amikor azt mondod hogy te keresztény (Krisztus követő vagy), de azért szívesen meghallgatsz olyan zenét, ami egyértelmű utalásokat tartalmaz a zene és képviselői olyan felfogására, ami Krisztus és az ember ellenségétől való (mert jó a dallama...), az kb olyan, mintha azt mondanád, hogy te amúgy egy nagyon elhivatott tűzoltó vagy, aki azért időnként benzint is locsol a tűzre, mert olyan szép fényesen lángol az épület és olyan kellemesen ropog a tűz; persze nem az tetszik ebben, hogy közben bennég a család, akinek a háza ég... De attól még bennégnek, az a helyzet!


Ha ilyen zenéket hallgatsz, érdemes felhagyni vele; mggyónni, illetve bűnbánatot tartani, imádkozni és elkezdeni valóban keresztényként élni.


Egy katolikus.

2016. aug. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö olyan embert kérdezz meg aki már átment egy jó pár dolgon meg éven. Se tanu se katólikus nem vagyok, 4, 18 hejes választ adott a kérdésedre. A többitöl kérdeném hogy Jézus nem halja azokat a zenéket? Keresztények vagytok? Nem tudjátok hogy mindent tud és mindent hall?

Ne legyünk már képmutatóak. Jézus válasza a bibliábol-:

1Ján 2:15 Ne szeressétek a világot, se azokat, amik a világban vannak. Ha valaki a világot szereti, nincs meg abban az Atya szeretete.

2016. aug. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Miért kell Sátánt mindig rossz személynek tekinteni? Mert a katolikusok hazugságokkal teli kis könyvecskéjében az van leírva? Máshonnan is informálódtál, kutattál, elolvastál több forrást, vagy csak azt hajtogatod mit beléd neveltek? Sátánnak nincs köze a rosszhoz, ős segíteni akar rajtunk.


Egyébként meg a rockzenének nem sok köze van a sátánizmushoz, van katolikus rock is, ha ez annyira érdekel. De én azt javaslom, hogy járj utána a dolgoknak, tanulj, gondolkodj, fejleszd magadat, mielőtt ilyeneket írsz.

2016. aug. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!