Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az a vallás melyik azt...

Melyik az a vallás melyik azt mondja, hogy az oszövetségi Jáhve maga Jézus?

Figyelt kérdés

#vallás #oszövetsèg #Jáhve.
2016. aug. 9. 21:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
A kereszténység.
2016. aug. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ez újszövetségi tanítás, lásd 1Kor 10,4. De Jézus Maga is ezt mondta Ábrahámról, hogy Vele találkozott, amikor örvendezett Ábrahám(Jn 8,56; 1Móz 17,17). Nem véletlen, hogy Izsák (Jichák) neve is nevetést jelent. Azt is mondja Jézus, hogy Dávid Ura a "Dávid fia" volt, vagyis Ő Maga, a Messiás személyesen(Mk 12,37).
2016. aug. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia!


A keresztény vallás, mely a Bibliára épül. Számos messiási prófécia nevezi JHVH néven a messiást, maga Keresztelő János az útkészítő is JHVH-nak készítette az utat a messiási prófécia szerint, de Ésaiás és Jeremiás messiási próféciái is JHVH néven nevezik a messiást, aki mint tudjuk maga az Úr Jézus Krisztus volt.


Sőt a Jézus név, Jehosua - JHVH szabadítása. :-)


Üdv. Péter

2016. aug. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
7%
Rosszul tudod. Jahve az nem Jézus, hanem Atya, vagyis Krisztus, a szentháromság első személye. Ő a végső, a legtisztább, legnagyobb, legmagasabb tudatállapot, amely pl tiszta anyagot teremt. De a legszebbet is ő hozza létre, és ő uralkodik az egész sziv felett mindenkinél. Afféle közös monád, vagyis inkább nyelv, ige ami bünteti a világot, belátást enged láthatatlan dolgokba amelyeket az Isten jelent ki a világról meg ilyesmi. ~virágzás, ~szerencse ami jol kiérdemelt, gyors fejlődést tanusit valaki ha meglátja
2016. aug. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem èrtem itt az oldalon mindenki mond mindent,ami az agyábol kipattan.Mièrt zavarjátok össze az embereket azáltal,hogy állitolag tanitjátok őket.A biblia amugy is a köznápnek elègè nehezen èrthető ès mèg ti jőtök azzal,hogy Jèzus az Isten,Jèzus az Atya,Jèzus a Teremtő.A az Atya nektek nincs,a Teremtő nincs,Istenetèk nincs,máskor több van,mint amenyit a biblia kijelent.

Milyen joggal zavarjátok össze az embereket?Amikor a biblia egyszerüen ès èrthetően megnevezi ki az Atya,ki a megváltó,ès mi a szent szellem.

Ti akik filozofiai fokon mindenik mást beszèl,èrtitek-e azt a sok erőltetett csusztatást,mert,hogy szeretitek azt látom.

Egy egyszerü állitás,hogy Jèzus a földönlètekor kisebb volt.Ez meg mi?Isten akkor is Jèzuson keresztül azt tett meg amit akart,mèg a bomló testèt is Lázárnak feltámasztotta minden profèciát maradèktalanul betöltött ès azt mondjátok akkor kissebb volt,igen addig amig szent szellemet kapott,de azután tudatába volt a telyes kèpessègènèk amit az Atyja adott neki.

Az Atya minden szüksègest megadott Jèzusnak,hogy Jèzuson keresztül minden profèciát betelyesitsen.

Akkor nem fèltek a sok hozzátevèstől ès elvevèstől a bibliábol? A Jelenèsek.22:18,19. Szerint amikor megváltoztatjátok az Isten szavát.

2016. aug. 10. 14:54
 6/19 anonim ***** válasza:
Általánosításból, és csípőből való zsigeri kritikából jeles. Amúgy nem minden gondolatod érthető, annyit azonba megjegyeznék, hogy a Szent Szellem egyedülálló személy, s mint ilyen nagy betű illeti meg alanyi jogon.
2016. aug. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szerintem mi korrektül válaszoltunk a Szentírásból a kérdésedre, igen a Biblia kijelenti, hogy az Úr Jézus Krisztus a Teremtő Isten. Lehet, hogy neked ez nem tetszik, hogy te másképp tanultad, hogy számodra a Szent Lélek Isten csak egy személytelen erő, de a Szentírás szerint Ő valóságos Isten. Kívánom, hogy mélyedj el a Biblia kutatásában, és te is tapasztald meg, hogy a Szent Lélek Isten képes megváltoztatni, szeretetre, alázatra és toleranciára tanítani téged.


Isten áldjon meg!


Üdv. Péter

2016. aug. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 szp72 ***** válasza:
10%

@ Nem èrtem itt az oldalon mindenki mond mindent,ami az agyábol kipattan.Mièrt zavarjátok össze az embereket azáltal,hogy állitolag tanitjátok őket.


Ezen oldalon bárki írhat, bizony itt sok egymással ellentétes dolog elhangzik, még a többé-kevésbé egy táborba tartozók is össze-vissza beszélnek. Az élet ilyen. Te itt csak egy vagy az ezer vélemény között, én szemszögemből te is csak egy mellébeszélő másokat összezavaró vagy.


Én személy szerint annyiban igazat adok neked, hogy az Ószövetség Jahvéja mindig az Atya, az Isten, Jézus Krisztus pedig ennek az Istennek a Fia. Két különböző személyről van szó, s szerintem sem kéne összekeverni.


Vannak ugyan olyan igék, amelyek mintha azt támasztanák alá, hogy az Ószövetség Jahvéja néha maga Krisztus lenne, de szerintem azokat másképp kell érteni. Vegyük például a "Péter" nevű felhasználó érvit:


"Készítsétek a pusztában az Úr (Jahve) útját, egyengessetek ösvényt a sivatagban Istenünknek!" (Iz 40,3)


Ezt idézi Keresztelő János egyértelműen Krisztusra vonatkoztatva. (Mk 1,2-3) Azonban "Jahve útja" nem maga Jahve, tehát aki, Jahve útját készíti az nem szoros értelemben olyan utat készít, amelyen maga Jahve jár személyesen, hanem csak egy Jahve által szándékolt utat. Keresztelő János Krisztus előfutára, Krisztus útját készíti elő, de valójában Krisztus maga is csak út, Jahvéhoz az Atyához vezető út, s nem maga Jahve:


"Én vagyok az út, az igazság és élet. Senki sem jut az Atyához, csak énáltalam."(Jn 14,6)


Mindazonáltal Jézus Krisztus mivel Isten örököse, s mindent megkapott tőle, ezért tulajdonképpen a Jahve nevet is megörökölhette, s ezért nevezhetjük-nevezhetnénk Jahvénak, de ezt a címet s nevet az Újszövetség már nem használja, hanem helyette az Úr címet. Jézus Krisztus az Úr, vagyis Jahve. Ettől függetlenül az Ószövetség Jahvéja az Atya s nem a Fia.

2016. aug. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Aki mélyen tanulmányozza a teljes irást az megérti hogy a Jahve név ojan mint nállunk a földön a családnév. Jáhve név jelentése Isten, Teremtö, Mindenható -vonatkozik az Atyára a Fiura, és a Szent Lélekre.

1Ján 5:7 Mert hárman vannak, akik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Ige és a Szent Lélek: és ez a három egy.

Tehát Jáhve!

2016. aug. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

9#.olvasd el a Bèkès Dalos uszövetsègből a 1János.5:7 mert iszol." Mert hárman vannak, akik tanuskodnak:a lèlek,a viz ès a vèr;ès ez a három egy.

Károli forditás hajlik a háromság felè igy a forditás reszrehajló.

2016. aug. 13. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!