Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érzek félelmet és...

Miért érzek félelmet és undort a Jehova Tanúival szemben?

Figyelt kérdés
Soha nem ártottak nekem,talán kétszeri alkalommal kerestek fel a lakásomban de soha nem tudtam szóba állni velük mert egyszerüen nem megy inkább rájuk zártam az ajtót szó nélkűl. Ha az utcán futok össze velük inkább át megyek a túl oldalra mintsem hozzám érjenek vagy szoljanak. Miért van ez!? Nem ártottak nekem, még csak nem is foglalkoztam velük ,és mégis akkor mitöl ez az antipátia és rettegés velük szemben? Kezdem azt hinni, hogy ez nem más mint valami tudat alatti védelem forma. Sajnos az érzést azt nem tudom leírni de úgy képzeljétek el mint amikor meglàtsz valami nagyon visszataszittót és megrémülsz tőle. Nehéz leírnom és valahol legbelűl szégyenlem is, hogy ember társaimmal szemben ilyen fajta érzéseim vannak,dehát sajnos nem tudom irányítani öket.

2016. aug. 12. 15:49
1 2
 1/14 szp72 ***** válasza:
100%

Ez fóbia, irracionális gyűlölet, megkötözöttség.


Szerintem jóravaló emberek, akik történetesen hülyeséget beszélnek. Talán a legtöbbjük átlagnál egy kicsit elvakultabb s butácskább, de ez csak egy amolyan benyomás, lehet nem így van.

2016. aug. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
Mert félelmetesek és undorítóak, amikor téríteni próbálnak.
2016. aug. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

@1 Igen ezen érdemes elgondolkodni, csak azt nem értem,hogy mi lehet az oka.

Egyébként a mindennapi életemben egy segítőkész ember vagyok tehát semmi problémám az emberekkel... senkivel! Most,hogy említetted ezt vissza emlékszem, hogy gyerekkoromban nagyon féltem, rettegtem a feketébe öltözött emberektől mindegy, hogy pap volt az illető vagy civil de nem lehetett lelket verni belém annyira hatottak rám. És meg most szintén ugyan az van csak most már pár évtízeddel idősebb vagyok. Negatív érzések és nem tudom,hogy miért.

2016. aug. 12. 16:26
 4/14 anonim ***** válasza:

"Kezdem azt hinni, hogy ez nem más mint valami tudat alatti védelem forma"


Ezt nagyon rosszul kezded hinni. Nem ártanak általában senkinek, neked se írod is.

Valamilyen másra vonatkozó irracionális gyűlöleted vetíted ki rájuk, mert lehet. Nem védekeznek, nem támadnak vissza, ezért simán lehet.


A tanárod/szülőd/rokonod/főnököd/ elhagyó szeretőd/ szomszédod/rivális ellenfeled (megfelelő aláhúzandó) - gyülölöd, de nem mered magadnak sem bevallani, hogy gyűlölöd, nem mered gyűlölni, mert retorzió érne / morális gátlás/ rád nézve valamiért kínos lenne (megfelelő aláhúzandó).

A belső szégyellés is azért van, mert az önmagadnak való hazugság leple időnként felszakad, és látod az igazságot.


De egyébként ez egy nagyon jó kérdés. És a bűnbakképzés mechanizmusához vezet a kifejtése, ami nagyon is a vallás kategóriába való, és egy nagyon komoly társadalmi-szociológiai-pszichológiai probléma.

2016. aug. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%

"nem tudom irányítani "


Biztos vagyok benne, hogy tudod, mert nem hiszem hogy gyenge jellemű lennél, tudsz hatalmat gyakorolni saját magad felett, és a gondolataid felett is.


Talán azért lehet, mert csak rosszat hallottál felőlünk, a legtöbben a negatív híresztelések hatására, eleve előítélettel indulnak, mert mindent elhisznek, főleg ha Barát, rokon, vagy közeli Ismerőstől hallják.


Javaslom kezd el először csak a honlapunkon elolvasni, megnézni, mit csinálnak a Tanúk.

Ugyan olyan nehézségekkel és érzésekkel rendelkeznek mint bárki a világban. Nekünk is vannak rosszabb, és jobb napjaik, ugyan úgy dolgozunk gyermeket nevelünk, iskolába járnak, kikapcsolódnak stb.

Ugyan olyan tökéletlen emberek tele hibákkal mint amilyen Te is vagy.

Hogy szégyelled, az "jó" mert jó érzésű ember vagy aki szeretnél egy rossz hajlamot, tulajdonságot elhagyni.

Sokan küzdenek ilyesmivel, mint a Rasszisták, vagy a nacionalista elméletűek,

2016. aug. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%

:)

"Feketébe Járnak"


Speciel Én nem nagyon szeretem a Fekete színű ruhákat,

2016. aug. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
#5 Szia, én saját bőrömön tapasztaltam meg a tanúkat, minden lehetőséget megadtam nekik, hogy ha ott van Isten akkor azt megtalálhassam, sajnos csalódnom kellett, amikor gyülekezeti alkalmak voltak nagyon sokszor szó volt a többi vallásról, egyházról, és olyan hangnemben beszéltek róla és nem csak egy két ember hanem a 80 fős gyülekezet, amit soha nem hallottam azelőtt egyetlen egy templomi alkalommal sem a többi egyháztól, sokszor büszkélkedtek a tanúk azzal, hogy mennyi bibliát nyomtattak le, és hogy mekkora térítő munkát végeznek, pedig Jézus óva intett tőle, hogy bárki is verje a mellkasát, hogy milyen remek eredményeket ért el, sajnos egyszer sem volt szó arról, hogy a többi egyház mennyi mindent tesz az emberekért, és legvégső soron a beteg anyukámtól is megpróbáltak eltávolítani, eleinte csak kisebb utalgatásokkal, a későbbiekben már egyre aktívabban, azt mondták, a családomat használja fel a Sátán arra, hogy engem jehovától távol tartson, az anyukám mentálisan és fizikailag is nagyon beteg, ezt soha nem fogom elfelejteni a tanúknak, tovább kutattam és beszéltem olyan vénekkel akik más gyülekezetekben szolgáltak, és amikor rájöttek, hogy végig megvezették, és lelki terrorba tartották a híveket, és őket meg a felsőbb vezetés, akkor nem akartak tovább ott lenni, elmondták és alátámasztották azokat az észrevételeimet, amiket azt gondoltam csak nekem furcsák, a sok közvetlen ember akik odamennek hozzád az első alkalommal, a furcsán viselkedő emberek akikben van valami megmagyarázhatatlanul irracionális viselkedés, és a pár alkalom elteltével témába jövő öltöny, ruházat, amit már valaki nem használ, és pont jó lenne az emberrel, sajnos minden csak látszat, de mint mondtam, nem akartam másoknak hinni, így meggyőződtem saját magamtól ezek felől és a fentebbi lett az eredmény, természetesen nem kívántam tovább a szeretetlenség képviselője lenni.
2016. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudnotok kell, hogy nem vagyok beteg, nincs semmiféle "ember fóbiám" nem félek a liftben emberekkel együtt lenni nem félek a tömegtől nem félek az emberektől csak egyszerüen nem tudom mi okbòl nem tudom kezelni a Jehova Tanúival szembeni negatív érzelmeket. Nem tudom mi okozza ezt,nem szoktam pletykákra nagyon odafigyelni de ha ez mégis megtörténik akkor előbb saját magam kell meggyőződnöm a pletyka igazságáról.

Kedves 7-es válaszoló megérintett a történeted, remélem, hogy minden rendbe fog jönni anyukáddal.

2016. aug. 12. 20:36
 9/14 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


A kérdésedre Krisztus adja meg neked a választ:

„Ha a világ gyűlöl benneteket, tudjátok, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket. Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelné azt, ami az övé. Mivel pedig nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, azért gyűlöl titeket a világ. Tartsátok elmétekben a szót, melyet mondtam nektek: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak; ha az én szavamat megtartották, a tiéteket is meg fogják tartani” János 15:18–20.

2016. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom te miért érzel undort, én csak mérhetetlen sajnálatot érzek.
2016. aug. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!