Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten volt Jézus? Elmebeteg?...

Isten volt Jézus? Elmebeteg? Netán csak egy az akkori sok ördögűző közül?

Figyelt kérdés
Kérem, senki se sértődjön meg, a kérdésem nem provokatív!

2016. aug. 16. 18:54
1 2 3
 1/29 Ozmium42 ***** válasza:
17%
Nagyon valószínűnek tartom, hogy a nagy része egyszerűen nem igaz annak, amit írtak róla halála után az apostolok.
2016. aug. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
4%
Sok minden lehetett - hihető elméletek pl.: csaló volt, vagy hallucinált, vagy egyszerűen csak olyanokat álmodott, ami alapján többnek hitte magát, mint ami (mint itt az ezókategóriában is egy csomó ember azt hiszi, hogy az álmainak komoly jelentősége van a mindennapi életében). Viszont mivel Jézus életének már a jelentősebb momentumai is bizonytalanok, kevés hiteles történelmi bizonyítékkal, ezért azt már igazán lehetetlen ilyen távlatból megállapítani, hogy mi vezérelte arra, hogy Istennek, vagy Isten fiának, vagy megváltónak, vagy mittoménminek adja ki magát.
2016. aug. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Az előttem szólókhoz lenne egy kérdésem.

Ti meghalnátok egy hazugságért?


Mert ha igaz amit írtok akkor Pétertől Pálig az apostolok vértanú halált haltak egy olyan ügyért ami egy akkora hazjgság volt, hogy még utánnuk is rengetegen adták az életüket és nem is akkárhogyan egy nagyon jól kidolgozott hazugságért ami a világot gyökerestűl változtatta meg.

Tehát még mindig azt gondoljátok, hogy ez történt?

2016. aug. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
23%

"Tehát még mindig azt gondoljátok, hogy ez történt?"


Az, hogy az apostolok elhitték, amit Jézus mondott, nem változtat semmin. De egyébként rengetegen haltak meg egy hazugságért a történelem során - csak úgy ontani lehetne a példákat.

2016. aug. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
7%

#3 Szia, nem akarlak piszkálni, de egy nagyon gyenge indok bármi bizonyítására, a történelem során nagyon sokan haltak meg hazugságokban amelyeket igazságként adtak el az embereknek, fel sem tudnám sorolni azt a rengeteg ideológiát, amit a történelem bebizonyított, hogy hazugságra épült, mégis emberek milliói adták az életüket érte, szóval semmi sem bizonyít az, hogy ha léteztek az apostolok akkor a valódi igazságért haltak meg. Például akkor én feltenném neked a kérdést, tudsz bármilyen hiteles történelmi feljegyzést Noé bárkájáról linkelni? Azt gondolom, hogy egy olyan esemény, mint a Bibliában a Noé története, és az elképesztő világmegrengető események, a hatalmas bárka, a hajóba beterelt borzalmas mennyiségű állatról, és a fél, vagy egész világot elsöprő áradatról biztos vagyok benne, hogy lenne feljegyzés, de sajnos nincs, semmilyen történelmi bizonyíték amely hiteles lenne nincs erről.


Nem akartalak a meggyőződésedben támadni, de egykoron én is hittem azt amit sok keresztény, és amikor elkezdtem utánajárni a dolgoknak, és nem csak a Bibliát vettem alapul, akkor szépen lassan olyan dolgok felől nyíltak meg a szemem, amik addig hazugságban tartottak.

2016. aug. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
89%

Jézus mindig az Istenség egyik személyisége. Testté léte előtt is az volt, amíg itt volt a Földön, akkor is az volt (csak letette a saját hatalmát és csak az Atyáéra támaszkodott, hogy nekünk példát mutathasson), és feltámadása után is, jelenleg is Isten.

Elmebetegnek túl józan és összefüggéseket látó, értelmes volt.

Egy a sok ördögűző közül? hmm,... és a sok tőle független prófécia, ami beteljesedett? számosat befolyásolni se tudott volna.

Isten tudja igazán a választ, meg lehet Tőle is kérdezni :)

2016. aug. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
52%

"egy csomó ember azt hiszi, hogy az álmainak komoly jelentősége van a mindennapi életében"


Meg fogsz lepődni de pszihológiailag nagy jelentősége van az álmoknak a mindennapi életben!

2016. aug. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

"Meg fogsz lepődni de pszihológiailag nagy jelentősége van az álmoknak a mindennapi életben!"


Én itt inkább azokra gondoltam, akik azt gondolják, hogy most arról álmodtak, hogy meghalt a családjuk, és akkor azt hiszik, hogy ez a közeljövőben tényleg meg fog történni.

2016. aug. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

"a kérdésem nem provokatív!"


Valóban nem a kérdésed provokatív, hanem szimplán te vagy egy primitív bunkó.

Még a provokációhoz is kell egy kis ész.

2016. aug. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
43%

"Például akkor én feltenném neked a kérdést, tudsz bármilyen hiteles történelmi feljegyzést Noé bárkájáról linkelni?"


-->Az ehhez hasonló kérdéseknek alapból nincs értelmük, mivel a modern bibliatudomány eszközeivel alaposan feltártuk a Pentateuchos történelmi hátterét, ami alapján ma már tudjuk, hogy a Teremtés könyve eleje nem történelem, hanem etiológia. Ebből kiindulva a Noé bárkájának történetét sem a szerző, sem pedig az első hallgatók nem értelmezték szó szerint, hiszen a szöveg nem a világtörténelem egy részét akarja megörökíteni. A műfaj később feledésbe merült, ezért kezdték el szó szerint értelmezni, de most a tudományos kutatások alapján már tudjuk, hogy ennek nincs értelme. Ettől függetlenül persze a történetnek lehet valóságalapja (pl helyi árvízkatasztrófa), mint ahogyan a mitológiának alapvetően van némi némi történelmi magja (lásd: Homérosz: Íliász). Tehát erről csak röviden ennyit.


A Kérdező kérdésére válaszolva:


Én abban hiszek, hogy Jézus Krisztus valóságos Isten volt.


Üdvözlettel,


Dante

2016. aug. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!