Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten volt Jézus? Elmebeteg?...

Isten volt Jézus? Elmebeteg? Netán csak egy az akkori sok ördögűző közül?

Figyelt kérdés
Kérem, senki se sértődjön meg, a kérdésem nem provokatív!

2016. aug. 16. 18:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Pelgrim


„vallások igazságtartalma”


Ján.

„Én vagyok az életnek ama kenyere; a ki hozzám jő, semmiképen meg nem éhezik, és a ki hisz bennem, meg nem szomjúhozik [rész 4,14.7,37.] soha.”


„Én vagyok az út, az IGAZSÁG és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.”


Buddha nirvánája során nem számolt be arról, hogy az Atyával találkozott, vagy megismerte volna. Következésképpen Buddha útja és Jézus útja nem ugyanoda vezetnek.


S hogy mire fel állított Jézus magáról ilyen meredek dolgokat és mivel támasztotta alá magát? Erről szól a #16-ban linkelt cikk.


Jézus Krisztusból csak egy van, mi nem vagyunk krisztusok, istenek. Hogy barátainak mondta, akik cselekszik akaratát, megelőlegezett bizalom, de az élő hitet életünk végéig meg kell tartani, ez a próba ideje.

2016. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 pelgrim ***** válasza:

# 21/


János evangéliuma jóval magasabb színvonalú és nagyon eltérő a másik három evangélista stílusától, azok mintha egymás szövegeit írták volna át. Nagy valószínűséggel feltételezhetjük, hogy János evangéliuma nem eredeti, hogy ez egy későbbi kísérlet volt “Jézus személyének a gnoszticizmusba ágyazásra, a keresztény tanok gnosztikus átalakítására”. A szinoptikus evangéliumokban ilyen kijelentések nincsenek.


A kérdés az, hogy vajon ügyeltek-e János evangélium szerzői arra, hogy Jézus tanításának lényegét sértetlenül adják tovább?


Igen Jézus Krisztusból csak egy van, de a Krisztus az én belátásom szerint nem egy személy. A Krisztus szerintem minden ember isteni kiléte, és Jézus törekvése szerintem arra irányult. hogy mi is isteni kilétünkre ébredhessünk, hogy a Krisztust hozhassuk kifejezésre.

2016. aug. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Pelgrim, az evangéliumok és az apostoli levelek is Jézus egyedülálló küldetését támasztják alá, olvasd el őket, most nem sorolok igéket.


„Igen Jézus Krisztusból csak egy van, de a Krisztus az én belátásom szerint nem egy személy. A Krisztus szerintem minden ember isteni kiléte, és Jézus törekvése szerintem arra irányult. hogy mi is isteni kilétünkre ébredhessünk, hogy a Krisztust hozhassuk kifejezésre.”


Ez valóban érdekes misztérium, amit a következőkben ír:

Ján.

„15,5 Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: A ki én bennem marad, [rész 6,56.] én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek.”


De ez Pálnál is ott van, pl:

Róm 8,9

De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.


Tehát ez a Szentlélek lehet.

Eféz.

4,30 És meg ne szomorítsátok az Istennek ama Szent Lelkét, a ki által megpecsételtettetek a teljes váltságnak napjára.

stb.


„János evangéliuma jóval magasabb színvonalú és nagyon eltérő a másik három evangélista stílusától, azok mintha egymás szövegeit írták volna át.”


Lukács gondosan utánajárt mindennek amit leírt (Pál munkatársa volt):

„1,1 Mivelhogy sokan kezdették rendszerint megírni azoknak a dolgoknak az elbeszélését, a melyek minálunk beteljesedtek,

1,2 A mint nékünk előnkbe adták, a kik kezdettől fogva szemtanúi és szolgái voltak az ígének:

1,3 Tetszék énnékem is, ki eleitől fogva mindeneknek szorgalmasan végére jártam, hogy azokról rendszerint írjak néked, [Csel. 1,1.] jó Theofilus.

2016. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Mát.

28,18 És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: [rész 11,27. Eféz. 1,20- 22.] Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.


28,19 Elmenvén [Márk. 16,15-16.] azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,


28,20 Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én [rész 18,20.] ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!

2016. aug. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, a kérdés jó, sokaknak felmerűlt már szerintem ez a kérdés nem csak neked. :D Igen, Isten volt Jézus, semmiképpen sem elmebeteg, mivel Ő a Mindenható Isten, képes olyat tenni, amit mi emberek fel sem tudunk fogni. Isten, képes volt meg teremteni az Universumot, benne a bolygókkal és a csillagokkal, amit kifeszített mint egy sátra az égbóltra. Isten, képes volt megteremteni az embert, aki gondolkodik, érez és ÉL. Az embernek a vérkeringési rendszerét képes volt megteremteni, és TÖKÉLETES vérkeringése van az embernek, a Szív el nem fáradó izom, mindig mozog megállás nélkül. Isten képes volt erre. :) Isten, képes volt gyógyítani vagy holtakat feltámasztani. Tehát, ha mindezekre az elképzelhetetlen dolgokra képes volt, képes arra is, hogy úgymond "osztódjon", hogy 3 legyen, de mégis 1 Isten maradjon. Nem lehet Istent megérteni, mert képtelenség, ha megértenéd nagyobb lennél nála. Ezért sem lehet erre igazán válaszolni, mivel ha tudnék, megtudnám neked magyarázni azt is, hogy mindezeket hogy tette, de így csak a válaszom az, hogy Ő A Mindenható Isten, aki szeret téged és meghalt érted képes MINDENRE. :)
2016. aug. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 pelgrim ***** válasza:
Nem kételkedem Jézus egyedülálló küldetésében, csak éppen hozzátenném, hogy minden embernek egyedülálló küldetése van, még akkor is ha az látszólag nagyon jelentéktelen.
2016. aug. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

„Nem kételkedem Jézus egyedülálló küldetésében”

Pelgrim, csak azt nem tudni, hogy te mit értessz ezalatt az egyedülálló küldetés alatt…

Jut eszembe, nemrég találtam egy oldalt, amit ajánlok:

www.hitkerdesek.hu

2016. aug. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:

#5 Szia, nem akarlak piszkálni, de egy nagyon gyenge indokot írtál arra, miért nem létezhetett Jézus, vagy miért nem volt özönvíz. Lehet, hogy tudósok nem bizonyították. De pont itt jön be a képbe a hit. Ha elhiszed, nem kell bizonyíték. Oda-vissza lehetne veszekedni ezen! :D Egyébként #3-mas válaszoló FŐ kérdése nem az volt, hogy hányan haltak meg egy hazugságért, hanem az, hogy "Ti meghalnátok egy hazugságért?"

Jézus meghalt mindannyiunkéért. Ja és akkor ezek csak mindannyiunk hazugságai. Hol vannak a kis bűnök, sértegetések, bántalmazások?

Jézus mindezekért halt meg, pedig ő tiszta volt.


Kezdesz valamit kapisgálni? Hogy nem az a lényeg, hogy hányan haltak meg?

2016. aug. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Itt vannak a Bibliából kigyűjtött igék, amik bizonyítják, hogy Jézus Isten:


[link]

2016. aug. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!