Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten volt Jézus? Elmebeteg?...

Isten volt Jézus? Elmebeteg? Netán csak egy az akkori sok ördögűző közül?

Figyelt kérdés
Kérem, senki se sértődjön meg, a kérdésem nem provokatív!

2016. aug. 16. 18:54
1 2 3
 11/29 Alex Fly ***** válasza:
89%

@5: Noé bárkája.... Érdekes megközelítés, hogy hiteles történelmi forrást kér valaki a történelem előtti eseményekről. Történelmi forrás rengeteg van -kérdés, hogy mi számít hitelesnek. Ha eltekintünk a bibliai leírástól, akkor is a Föld minden pontján fennmaradt az özönvíz emléke, szinte teljesen azonos formában. Ázsia, Óceánia, Amerika őslakóinak hagyományában mind ismert a történet, hogy a leghíresebb Gilgames-eposzt ne is említsem...

Most két eset lehetséges: vagy egymástól vették át olyan független kultúrák, melyeksemmiféle kapcsolatbannem voltak egymással, vagy ugyanazt a megtörtént eseményt adták tovább egymástól függetlenül -ami ha az emberiség ugyanazon túlélők leszármazottja, minden nép történelmének részét képezi...

2016. aug. 17. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Még azt is hozzátenném Alex hozzáállásához, hogy feltehetőleg a bárka is megvan az Araráton. Gondolom,hogy ez eléggé kézzelfogható bizonyíték lenne.
2016. aug. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Jézust elmebetegnek titulálni az azért elég erős szerintem. Nem kötelező elfogadni őt megváltóként, de kétségkívül jó ember volt, a tanításai az ateisták számára is megszívlelendők. Szerintem.
2016. aug. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Alex Fly ***** válasza:
45%
@13: Szerintem nem. Olvasva a tanításait egyértelmű, hogy önmagát istenként definiálta és az üdvösséghez vezető egyetlen útnak nevezte. Most vagy az, akinek mondta magát, a földre szállt Isten, vagy a világtörténelem legszemetebb tévtanítója, aki kárhozatba taszítaná az egész emberiséget. De semmiképpen nem lehet egy "jó ember", "bölcs tanító" vagy ilyesmi. Ezt a lehetőséget ő maga zárta ki...
2016. aug. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Le van írva az evangéliumokban, hogy a zsidók annak idején hogy megbotránkoztak, amiért Jézus Istennel egynek tartotta magát. Még a tanítványok is kételkedtek benne, pedig együtt voltak vele éjjel-nappal. Látták a tetteit, hallották beszédeit.

Teljesen érthető, hogy ma is sokan így vannak ezzel. A hit útját mindenkinek magának kell végigjárni. Mindegy, hogy a világ kinek tartja Jézust. Neked kell eldönteni, hogy te kinek tartod úgy, hogy őszinte önvizsgálatot tartasz a parancsolatainak fényében.

2016. aug. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Egy nagyon jó cikk a témában:

A vak hiten túl

[link]

2016. aug. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
#14 Alex Fly, teljesen osztom amiket írtál.
2016. aug. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 pelgrim ***** válasza:

Szerintem Jézus Isten volt mint ahogy mi mindannyian Isten vagyunk. Nem volt elmebeteg, sem egy a sok ördögűzők közül, Ő nagyjaink legnagyobbja volt, aki isteni kilétére ébredve az emberek, a népek (ön-)tudatának felemelését látta feladatának. E vlálalkozás sikerének érdekében hajlandó volt a legnagyobb áldozatot hozni, amit egy ember hozhat.


Az Ő Inkarnációja volt Isten válasza a zsidó nép őszinte fohászára, akik egy megváltóra várakoztak. Jézus valóban az emberiség megváltója, Ő megváltotta azokat akik tanítását komolyan veszik, nem a bűneiktől, sem azok következményeitől, hanem az (ön-)tudat szánalmas állapotából, a bűntudat terhétől.


Lehet, hogy nem minden igaz amit írtak róla, de vajon vállalták volna tanítványai az üldözést a saját hazugságaikért ?


Jézus egy parányit sem volt másképp teremtve mint közülünk bárki. Isteni kilétére ébredése volt az, ami oly nagy lelki erőt hozott neki, hogy végbevihette nagy tetteit.

2016. aug. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

"Szerintem Jézus Isten volt mint ahogy mi mindannyian Isten vagyunk."


Erről a tévtanításról -mely ezoterikus irodalomban népszerű - szól alábbi könyv:

Warren Smith: False Christ coming Does anybody care?

2016. aug. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 pelgrim ***** válasza:

# 19/


Mivelhogy az ezoterikus irodalomban népszerű, még nem jelenti azt, hogy tévtanítás. Ha az evangéliumokat jól értettem Jézus nem teremtményeinek, sem alattvalóinak, hanem barátainak testvéreinek tekintette tanítványait. És erre a belátásra jutottam én is a vallások igazságtartalma iránti érdeklődésem során.

2016. aug. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!