Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kerhetem jegyajandeknak, hogy...

Kerhetem jegyajandeknak, hogy a parommal kozos gyerekeinknek magyar neve legyen?

Figyelt kérdés
Készülök felvenni az Iszlám vallast de meg ennyire nem melyedtem el benne,hogy ilyen apróságokat tudjak.

2016. aug. 16. 20:01
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nem valószínű, tekintve hogy te egy tárgy vagy a számára (vagy leszel előbb-utóbb, amikor elmúlik a lila köd...).
2016. aug. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
79%
Nem. A jegyajándék kézzelfogható tárgy kell hogy legyen, amit konkrétan fizikálisan át lehet adni. Általában ruha, ékszer, esetleg készpénz szokott lenni. És maradandó dolognak kell lennie, tehát nem lehet egy parfüm (még ha a világ legdrágább parfüme, akkor sem) mert az elfogy.
2016. aug. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Es amig ennyire fogalmad sincsen semmirol, addig kimondhatsz akarmit, hordhatsz akarmennyi kendot, de muszlim nem leszel, mert az irasodbol vilagos hogy csak a pasi miatt van (az ilyen "àlmuszlim" lanykakat a kozosseg sem fogadja be, egy atlag vallasos csalad meg ket masopderc alatt atlat rajtad). Tanulj meg...
2016. aug. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Ez alatt ertem azt, hogy te mar kijelented hogy keszulsz felvenni valamit, amirol meg fogalmad sincsen hogy mi is az, de vegyuk fel, mert a pasi...
2016. aug. 17. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
36%
Tehát csak az az igazi muszlim, aki képes megtanulni és betartani a sok szabályt? Nevetséges.
2016. aug. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
79%
Utolso, nem. Az az igazi muszlim, aki hiszi is hogy neki ezeket kell csinalnia belulrol, minden kenyszer vagy egyeb hatas nelkul, lelekbol. Arra celoztam, hogy mikor valaki azert kimondja a tanusagtetelt, mert a pasija is ebben hisz, az nem teszi ot valodi muszlimma, mert az szimpla megfelelesi kenyszer, tetszeni vagyas, es itt nyilvanvalo hogy errol van szo, hiszen a kerdezo be is vallja hogy meg el sem melyedt benne, de mar tervez felvenni valamit, ami az egesz eletere hatassal lenne. Es miert minek akarsz felvenni valamit ha fogalmad sincs rola? Nagyon bator dolog ilyen kijelentest tenni ennyire elore.
2016. aug. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:

Azért az jó, hogy keresztények/katolikusok beszélnek arról, hogy milyen a jó muszlim :D

Kérdező: ez nem apróság, sőt nagyon nem az! Ezt ne itt írd ki, tőle kérdezd meg, hapsi úgysem fog belemenni, pl durva lenne az a név hogy mondjuk Krisztián :D ááá kicsit sem lenne ellentmondásos.

2016. aug. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim válasza:

Szerintem mielőtt felvennéd az iszlám vallást mindenképp olvass utána... A nőket teljesen lealacsonyítják és semmi jogod nem lesz... A Korán engedi a nők verését, sőt ajánlja is... Érdemes lenne elolvasnod néhány könyvet vagy cikket erről (pl.Betty Mahmudi:Lányom nélkül soha vagy Jean Sasson Hercegnő trilogiáját), mert nagyon sok europai, amerikai nő beleesett abba a hibába hogy iszlám vallású férfihez ment hozzá és utána rendesen bánták is, de már nem tudtak szabadulni, csak a szerencsésebbek... De persze te ismered a jövendőbelidet és biztos vannak kivételek, de azért jobb felkészülni.

És hogy a kérdésre válaszoljak, ilyet nem lehet kérni jegyajándékként

2016. aug. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
A legnagyobb probléma az,hogy nektek fogalmatok sincs erről az egészről. az összes tudasotokat a híradó meg az újságok adják,es szánalmas hogy ennyire befodoltok mindennek. Olvastam a Korán-t,a Szunnat,es az iszlám torvénykonyvet is. Tisztában vagyok mindennel es magamtól döntöttem úgy,hogy felveszem a vallast,hiszen nagyon szimpatikusak a tanai. A vőlegényem elvehetne keresztényként is,mivel abszolút elfogadott. Amiről ti,tudatlanok beszéltek,azok kulturális dolgok,nem vallasiak. Egy arab muszlim,egy afrikai muszlim,egy szíriai,vagy egy indiai teljesen más elveket követ. Ha ismernetek a vallás történelmet,akkor tudjátok,hogyan változott meg kozossegenkent az értelmezése a Korannak. A Korán javasol,es tilt. Javasolja a jo dolgokat,tiltja azokat,amik rossza teszik az életed. De bem kötelez semmire. Ha úgy érzed a szívedben belül,hogy hordani akarod a kendot,akkor hordod. Ha nem,akkor nem. A legfontosabb hogy melyek belül higyj benne es az 5 alappillert ha tudod,betartsd. Gusztustalan ilyeneket írni,hogy a nők micsoda hátrányos helyzetben vannak.
2016. aug. 17. 12:50
 10/44 anonim ***** válasza:
50%

Minden ember - lehetőleg - saját szülőföldjén keressen házastársat.

Nagyon ritka kivétel az, amikor idegen világok gyermekei úgy szeretnek egymásba, hogy az időtálló maradjon.

Kérdésed nyomán egyértelmű, hogy magyar identitású leány vagy.

A magyar identitás még magyar születésű férfi esetében sem egyértelmű. Még magyar születésű emberek esetében is rá kell találni, szép kifejezéssel: "el kell kérni Istentől az embernek a párját."


Tudtok együtt imádkozni? Még magyar születésű emberek esetében sem természetes.


Kérd el Istentől a párodat.

Ne feledd: döntésed elvileg egy életre szól.


Vállalja-e a leendő hitvestársad (hívséges, azaz hűséges társad - mert ez a szó eredeti, magyar jelentése!), hogy elmondja nyilvánosan az alábbi, házastársi esküt:


"Én… esküszöm az élő Istenre, aki Atya, Fiú, Szentlélek, teljes Szentháromság, egy, örök Isten, hogy …-t, akinek most Isten színe előtt kezét fogom, szeretem. Szeretetből veszem el őt / Szeretetből megyek hozzá Isten törvénye szerint, feleségül. Hozzá hű leszek, vele megelégszem, vele szentül élek, vele tűrök, vele szenvedek, és őt sem egészségében, sem betegségében, sem boldog, sem boldogtalan állapotában, holtomig vagy holtáig, hitetlenül el nem hagyom, hanem teljes életemben hűséges gondviselője / segítőtársa leszek. Isten engem úgy segítsen. Ámen."


Amíg egy ember a saját földrészének, származásának vallását meg tudja tartani, addig tud - történetesen - magyarnak is megmaradni.


F. B.

2016. aug. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!