Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, én hova kerülök?

Keresztények, én hova kerülök?

Figyelt kérdés

Ha eljő a világvége, vagy meghalok, hova kerülök?

Megvagyok keresztelve. Rengeteget vétkezem, sokat káromkodom "isten fäszät" kifejezés is kicsúszik a számon ha valami nagyon összejön. Nem járok templomba. Nem hiszek istenben. Kisbetűvel írom le a nevét. Előfordult, hogy ordibáltam az apámmal és kezet emeltem rá, amikor ő kezet emelt az anyámra. Valamint, nem szabad kihagyni azt sem, hogy meleg vagyok, és teszem is azt, amit a meleg emberek szoktak. Bár nem akartam az lenni, fiatal koromban küzdöttem is ellene, de inkább élek boldog életet. Mondhatni, ilyennek teremtett az isten.

Viszont sokat segítek az embereknek, világ életemben nem ártottam senkinek, maximum csak akaratlan és közvetett módon. Adok pénzt a hajléktalanoknak, megakadályoztam két ember öngyilkosságát, valamennyit felsegítettem a 'padlóról', szívesen adok és segítek bárkinek, és tanáccsal is szívesen szolgálok. Nem szeretem nézni, ha valaki szenved ezért segítek neki. A rossz, másnak ártó dolgok és a gonosz cselekedetek teljesen szembe mennek velem, felfordul tőlük a gyomrom.

Szóval, akkor a pokolba kerülök, ugye?



2016. aug. 19. 10:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ugyan pogány vagyok, de gyanítom csak akkor kerülhetsz a mennybe, ha megbánod, és meggyónod bűneidet.

Ellenkező esetben marad a pokol.

2016. aug. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Csak Isten tudja. (Bocsi, tudom, nem kielégítő válasz.)

Szerintem meg mehetsz a mennybe. Ha jó ember vagy, ugye, és a leírtak második felét nézve annak tűnsz (az első fele sem tűntet fel feltétlenül/csak rossznak). Nem mellesleg Isten végtelenül irgalmas és mindenkinek megbocsát, szóval ilyen alapon miért ne bocsátana meg neked is, ha valamiben vétkezel?

- az ateisták is lehetnek jó emberek

- a meleg kérdésbe nem megyek bele, mert erről fognak szólni a válaszok. (Vannak meleg keresztények is, csak megsúgom.) illetve az természetes.

Lehet szembe menni a válaszommal, csak leírtam a véleményemet. És szerintem nagyon jó és biztosan nem elfelejtett dolog pl a két megakadályozott öngyilkosság :)

2016. aug. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"Aki hisz az üdvözül."


A hit a legfontosabb dolog a keresztenyseg eleteben. Ergo ha megvagy keresztelve,de nem hiszel az egyenlo a nullaval. Ez a megkeresztelos dolog is csak egy dogma. En nem vagyok megkeresztelve,viszont 110%os hitem van Istenben,es probalok ugy elni,ahogy az ige irja. Tehat ha nem hiszel Istenbe,akkor ertelmetlenne valik a kerdesed. (Hova kerulok?) ugye hit nelkul azt se hiszed,hogy van menny,pokol,stb.... Tehat ha van menny es pokol,akkor Istennek is lennie kell. Ha van Isten,akkor van Satan is. Ha van Satan akkor van Isten is. Ilyen egyszeru a dolog. Isten abba az emberbe gyonyorkodik,akinek megrendithetetlen hite van. Mi a hit? A hit a nem latott valo dolgokrol meggyozodes,bizalom Krisztusban.


Remelem,ertelmes valaszt kaptal:)

2016. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

Előre szólok, ez a válasz nem egy támadás a keresztények ellen, csak mivel ismerem a Bibliát de nem vagyok vallásos, pár dolgot kiemelnék.


Egyrészről emberenként függő hogy mennybe mész vagy nem. Sok egyház szerint már a melegséged miatt a pokolba mész, sok ember szerint nem mert a hit és Jézus szeretete a fontos. Egyébként nyíltan le van írva a Bibliába hogy aki más férfival hál, annak halálbüntetés jár. Ószövetség na, de ott van.


Meg persze egy dolog van amit ha megteszel akkor a pokolba mész, ha megtagadod magadtól a szentlelket akkor az Jézus szerint is megbocsálthatatlan bűn.


Aztán ezerféle tanítás van, egyik szerint cselekedet nélkül a hit nem ér semmit, mások szerint fordítva, stb stb. Ezeket mind mind azért mondom hogyha félsz attól hogy a mennybe mész-e ha van akkor ne félj, mert úgyse tudod kideríteni annyi ellentét van a vallásokban, és az egyházakban. Kezdjük ott ugye hogy miért pont a kereszténység lenne igaz, és nem a hinduizmus vagy a buddhizmus és satöbbi, és a vallásokkal az is változik hogy mi számít véteknek.

2016. aug. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Persze hogy a mennybe mész,ide tartozol közénk ? Ja várj,meleg is vagy ? Akkor pokol!


Bocsi,nagyon rossz vicc vol! Komolyra fordítva a szót,képzeld el milyen volt mielőtt megszülettél. Emlékszel rá ? Az lesz a halál után is.

2016. aug. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
NE CSAK JEHOVA TANÚIT NE ! Semmi képpen nem ajánlom !
2016. aug. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Visszakérdezek: hova szeretnél kerülni?


Szeretnél-e az örökkévalóságig Isten társaságában lenni és Őt dicsőíteni az angyali karokkal együtt a Mennyei Liturgiában? Mert ugyanis ez történik a Mennyországban, nem pedig egy hűdejó kis házibuli, koktélokkal és rózsaszín felhőkkel.


Vagy neked ez azért nem egy vonzó alternatíva, hogy Istennek zsoltározzál az idők végezetén is túl. Először is ezt gondold át, és aztán cselekedj annak megfelelően - ez a te dolgod. A többi aztán már az Ő dolga. :)

2016. aug. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hiszel Istenben miért teszel fel ilyen kérdéseket?

Nyilván ha elutasítod Jézus Krisztust, nem kerülhetsz a mennybe.

"Aki hisz a Fiúban, annak örök élete van, aki pedig nem engedelmeskedik a Fiúnak, nem lát majd életet, hanem az Isten haragja marad rajta" (János 3,36)

2016. aug. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#8-as válasz tetszik :)
2016. aug. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem te ezt a kérdést nem (csak) provokációnak szántad, hanem tényleg nyugtalanít a téma. Amit leírtál magadról, az őszintének hangzik, de sajnos nem vagy elég őszinte se hozzánk, se magadhoz. Nem tudjuk, hogy kiket hányszor bántottál meg a múltban, és jelenleg is közvetlen, vagy közvetett módon. Szóval, cselekedettel, vagy mulasztással. A bűntudat mindenkiben megvan. Akkor is, ha csak tudat alatt, de nem hagy nyugodni. Ez a belső vád az, ami az embert pokolra viheti. Ez alól pedig saját erőnkből nem tudunk megszabadulni, akármennyit jótékonykodhatunk...
2016. aug. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!