Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, én hova kerülök?

Keresztények, én hova kerülök?

Figyelt kérdés

Ha eljő a világvége, vagy meghalok, hova kerülök?

Megvagyok keresztelve. Rengeteget vétkezem, sokat káromkodom "isten fäszät" kifejezés is kicsúszik a számon ha valami nagyon összejön. Nem járok templomba. Nem hiszek istenben. Kisbetűvel írom le a nevét. Előfordult, hogy ordibáltam az apámmal és kezet emeltem rá, amikor ő kezet emelt az anyámra. Valamint, nem szabad kihagyni azt sem, hogy meleg vagyok, és teszem is azt, amit a meleg emberek szoktak. Bár nem akartam az lenni, fiatal koromban küzdöttem is ellene, de inkább élek boldog életet. Mondhatni, ilyennek teremtett az isten.

Viszont sokat segítek az embereknek, világ életemben nem ártottam senkinek, maximum csak akaratlan és közvetett módon. Adok pénzt a hajléktalanoknak, megakadályoztam két ember öngyilkosságát, valamennyit felsegítettem a 'padlóról', szívesen adok és segítek bárkinek, és tanáccsal is szívesen szolgálok. Nem szeretem nézni, ha valaki szenved ezért segítek neki. A rossz, másnak ártó dolgok és a gonosz cselekedetek teljesen szembe mennek velem, felfordul tőlük a gyomrom.

Szóval, akkor a pokolba kerülök, ugye?



2016. aug. 19. 10:33
1 2
 11/14 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Mint keresztény, a következőt tudom mondani:

Mindenki oda kerül, amit itt földön választ:

Ha Isten nélkül éled az életed és nem érdekel, hogy Ő van és szeret téged, akkor nem fog semmit rád kényszeríteni és a halálod után is nélküle leszel.

Ha viszont átéled, hogy az általad felsorolt és azon kívül az összes bűnödet Isten megbocsátotta Krisztusban, akkor vele töltöd az örökké valóságot, szeretetben, békében örömben, vele együtt uralkodva.

Harmadik út nincs. Nem az számít, hogy mennyit vétkeztél, mert alapból mindenki bűnös.

2016. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A cselekedetei miatt senki sem fog üdvözülni, mivel az ajándék. Senkinek sincsenek olyan jó cselekedetei ami miatt megérdemelné, hogy a mennybe kerüljön. Az üdvösség Jézus Krisztusba vetett hit által van.

A jó cselekedetek a hit következményei. Például ha valaki berohan és azt mondja neked, hogy ég a ház ahol vagy, a hited alapján fogsz megmenekülni ami a cselekedetben nyílvánul meg.

Kedves kérdező az írásod alapján te nem hiszel Jézusban, de lehetőséged van megtérni, és így a mennybe kerülni!

2016. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nyugi van majd szólok az érdekedbe :'D
2016. szept. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Amint Jézus is,és mindenki,halálunkkor a pokolba(sírba)kerülünk.

A feltámadáskor,megismerhetjük Isten döntését,illetve a te döntésedet(választottad-e az életet).

2016. szept. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!