Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondják a Jehova tanúi,...

Miért mondják a Jehova tanúi, hogy Ádám és Éva Isten fölé akartak emelkedni?

Figyelt kérdés
Jehova tanúihoz, -vagy akik kívülállóként ismerik a tanaikat- szól a kérdésem,mivel olvastam tőlük több helyen,hogy az első emberpárt gyakorlatilag trónfosztással vádolták,azzal,ami miatt a Sátán is ki lett vetve addigi helyéről. De ez logikátlan,hiszen Ádámék,amíg nem szakítottak a jó és gonosz tudásának fájáról,addig nem követtek el bűnt,az csak utána jött be az életükbe. Kérdezem én,hogy tud valaki bűntelenül bűnözni? Ezek szerint mégsem voltak tökéletesek,és már a gyümölcs leszakítása előtt bűnöztek? Mert ha igaz lenne az állításuk,hogy az indíték valami tudatosan Isten ellen irányuló dolog volt,akkor az már bűn. De a Biblia semmi ilyesmi motivációról nem ír,csupán annyit,hogy Évának megtetszett a gyümölcs,mert látta,hogy alkalmas a fogyasztásra. Ennyi. Lényegében csak összefutott a nyál a szájában a gyümölcs láttán,nem tudom,ebből hogy kerekedett ki Jehova tanúinak a maffiózó,trónfosztó Ádám és Éva,akik a tenyerüket dörzsölgetve kuncogtak magukban,hogy most mennyire kiszúrnak majd Istennel.

2016. aug. 17. 17:43
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
34%

Szervusz.


Nem a gyümölcs, és nem futott össze a nyál a szájában, hanem a mögötte húzódó magyarázat.

Maga a vers is a szemre hívja fel a figyelmet, nem az ízre.

Hiszen abból a fajta gyümölcs fából volt még több száz ugyan olyan, ami nem volt tiltva.

olvasd el a verseket ami oda vezettek, hogy maguk akarták eldönteni Isten helyett mi a jó és a rossz.


Sátán tudta, hogyan fogja függetlenség szellemét Évába elültetni.

(1Mózes 3:1–5) . . .„Valóban azt mondta Isten, hogy nem ehettek a kert minden fájáról?” 2 Az asszony erre így felelt a kígyónak: „A kert fáinak gyümölcséből ehetünk. 3 De a kert közepén lévő fának a gyümölcséről Isten ezt mondta: »Abból ne egyetek, ne is érintsétek, hogy meg ne haljatok.«” 4 A kígyó erre ezt mondta az asszonynak: „Bizony nem haltok meg. 5 Mert Isten tudja, hogy amely napon esztek arról, megnyílik szemetek, és olyanok lesztek, mint Isten: tudni fogjátok, mi a jó és mi a rossz.”


Elhitette Évával, hogy Ők is olyanok lehetnek mint Isten, egy gyümölcstől. És maguk is eldönthetik mi a jó és mi nem, s nem kell Istennek engedelmeskedni, azt csinálhatnak amit akarnak.

Ez tetszett Évának. Nem a gyümölcs íze, hanem az Istentől való függetlenség,

2016. aug. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
34%

Talán még annyit ehhez, hogy addig míg nem nyúltak az Isten hatalmát jelképező Fához, engedelmesek voltak, és elismerték Isten vezetését, és hatalmát.

Mindenük megvolt, nem szenvedtek hiányt sem élelemben sem semmiben.


Kérlek nézz a versek mögött húzódó értelemre.

Nem a Fizikai gyümölcsfa a lényege.

Sátán ezzel hazugnak nevezte Istent, hogy becsapta az embereket, és nem is fognak meghalni.

S azt állította, hogy Isten megfosztja a Teremtményeit minden jótól.

2016. aug. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:

Látod kérdező?-a tanú nem a kérdésedre válaszolt, hanem terelő alkalmazásba kapcsolt át. :)


Kérdezd meg tőle még egyszer, hogy mi érdekel téged.

2016. aug. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:

"Lényegében csak összefutott a nyál a szájában a gyümölcs láttán,nem tudom,ebből hogy kerekedett ki Jehova tanúinak a maffiózó,trónfosztó Ádám és Éva,akik a tenyerüket dörzsölgetve kuncogtak magukban,hogy most mennyire kiszúrnak majd Istennel."


Mert a JT irányítói, akik az őrtornyos propagandát gyártják, pont ilyenek, és ez tükröződik vissza az általuk kreált tanokból.

2016. aug. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti kommentelő,igen,az lesz úgy látom :D

Na szóval,tanú,akkor mégegyszer a kérdésem,mert nem értetted: hogy tud valaki bűntelenül bűnözni? Nem azt kérdeztem,hogy vezesd le részletesebben a tanaitokat,amit fentebb a kérdésem alatt kifejtettem,hanem azt,hogy ez logikailag hogy állt nektek össze? Te most leírtad mégegyszer,amit én is,hogy szerintetek nem a gyümölcs fogyaszthatósága tetszett meg Évának,hanem a mögöttes rosszindulata,gonoszsága. De ez hogy lehetett neki könyörgöm a bűn bekerülése előtt? Ez a kérdés. :)

2016. aug. 17. 20:40
 6/57 anonim ***** válasza:

"Nem a gyümölcs íze, hanem az Istentől való függetlenség,"


Ilyet nem ír a Biblia.

2016. aug. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:
Ez meg a másik,azzal meg nem tudom,mit akarsz cáfolni,hogy nem a gyümölcs íze. Semmi olyat nem írtam,hogy az íze vonzotta volna,én a látványról beszéltem,marhára nem mindegy,mert ami jól néz ki,még lehet sz@r íze,és lehet mérgező is. Évának a LÁTVÁNY tetszett,a szeme megkívánta a GYÜMÖLCSÖT,nem a függetlenséget,nem a lázadást,-mert ezzel már ott kapásból bűnt követett volna el a bűn jelenléte előtt- hanem a gyümölcsöt. A Biblia ennyit ír,nem annyit,amennyit te fentebb költöttél hozzá. Meglepő egy olyan szervezet tagjától,ami állítása szerint semmi olyat nem állít,ami a Biblián kívül lenne...ha ez tényleg így van,akkor ezek a megindító költemények honnan erednek? Csak mert én ilyet nem olvastam benne.
2016. aug. 17. 20:49
 8/57 anonim ***** válasza:
45%

Szervusz.

Most már leesett, mire vagy kíváncsi.

Remélem legalább is.

De ehhez tudni kell mi jelent a Bűn fogalma.

S azért, mert sokan mást értenek alatta, és néha átértelmezik:


A héberben leggyakrabban a chat·táʼthʹ, a görögben pedig a ha·mar·ti ʹa kifejezés olvasható, amikor magyarul a „bűn” szó szerepel. Mindkét nyelven az igei forma („bűnt követ el”, azaz „vétkezik”; héb.: chá·táʼʹ; gör.: ha·mar·taʹnó) azt jelenti, hogy ’elvét’, olyan értelemben, hogy elvéti a célt, irányt, vagyis a megfelelő pontot, illetve nem éri el ezeket.


A „bűnnek” fordított görög szó egy olyan szótőből ered, amelynek jelentése: ’elvéteni a célt’. Szemléltetésül képzelj el egy íjászt, aki bízik abban, hogy a nyilával eltalálja a céltábla közepét, és így elnyeri a díjat. Három nyílvesszője van. Ellövi az elsőt, de majdnem egy méterrel eltéveszti a célt. A második nyílvesszővel jobban céloz, de még így is 30 centimétert téved. Most minden idegszálával összpontosít, és ellövi az utolsó nyílvesszőt. Ekkor már csak két centiméter hibádzik. Majdnem eltalálta a célt, de a tévedés az tévedés, akármilyen kicsi legyen is.

Az első emberpár eltévesztette a célt, amikor áthágták az egyetlen tilalmat, amelyet Isten felállított, és ettek a „jó és gonosz tudásának” tiltott fájáról


Mi a bűn?

Isten törvényének, tökéletes irányadó mértékeinek a megszegése


Hiába voltak tökéletes egészségben élők, áthágták az E G Y tilalmat, a szabad akaratuk a szabad döntési jogukkal vissza élve.

2016. aug. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:

" Talán még annyit ehhez, hogy addig míg nem nyúltak az Isten hatalmát jelképező Fához, engedelmesek voltak, és elismerték Isten vezetését, és hatalmát.

Mindenük megvolt, nem szenvedtek hiányt sem élelemben sem semmiben.


Kérlek nézz a versek mögött húzódó értelemre.

Nem a Fizikai gyümölcsfa a lényege.

Sátán ezzel hazugnak nevezte Istent, hogy becsapta az embereket, és nem is fognak meghalni.

S azt állította, hogy Isten megfosztja a Teremtményeit minden jótól. "


Nyugi,olvastam már,fele annyi dolog sem volt leírva benne az ember bukásáról,mint amit itt te kikövetkeztettél. Te magad ismered itt el,hogy engedelmesek voltak MÍG nem nyúltak a fához,konkrétan,amíg nem ettek róla. Ha addig engedelmesek voltak,akkor hogy lehetett bennük vágy a függetlenségre? Hiszen ez már bűn,a Sátán ugyanebbe bukott bele! Olyat meg aztán egyáltalán nem ír a Biblia,hogy a fa jelképezne bármit is,ezt sem tudom,hogy honnan olvastad ki. Ha a Bibliában nincs külön odaírva,hogy ez jelképes,nem fizikailag kell értelmezni,akkor mi alapján határozzátok meg,hogy mi jelképes,és mi nem? Mert a Biblia egy fáról ír,és kész,semmilyen mögötte húzódó misztikus jelentésről.

2016. aug. 17. 20:55
 10/57 A kérdező kommentje:

Én ezt értem,de elmondom,hogy a Biblia mit ír le erről,magyarázatok nélkül:

Ádám és Éva engedelmesek,tökéletesek voltak,pont. Jött a Sátán kígyó képében,és felhívta a figyelmet a fára,amivel addig nem foglalkoztak. Évának megtetszett a gyümölcs kinézete,erről ír is,ha szeretnéd,bemásolom. Beleharapott,vitte a férjéhez,aki jó férj révén hallgatott a feleségére. MIUTÁN ez megtörtént,bejött a bűn,mikor Isten "kereste" őket,-habár tudta hol vannak- elkezdtek hárítani,egymásra fogni,sőt,még Istenre is. De előtte nem voltak önfejűek,nem akartak függetlenedni,nem volt bennük rosszindulat,nem akartak Istenek lenni,mert ez azt jelentené,hogy nem is számított bukásnak,mert előtte se voltak jobbak..

2016. aug. 17. 21:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!