Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények nektek mit...

Keresztények nektek mit jelent a karácsony?

Figyelt kérdés
2016. aug. 23. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Ajándék , pénz , fenyőfa , még több pénz , koszorú amit ha eloltunk jó büdös lesz a lakásba , jó kaják stb
2016. aug. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

szervusz


A válaszomat nem háború indításáért írom.


A Karácsony, nem Bibliai jellegű, bár az egyházak, politikai nyomásra, azt kreáltak belőle. Konstantin császár, és népének örömére.

Ezért számomra, semmilyen jelentősége nincs,

Tisztelettel.

2016. aug. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Előző: nem háborúkeltésként, de a kérdés keresztényeknek szólt, nem szektásoknak.


Engem Jézus áldozata, a szeretet és a család jut eszembe róla elsősorban. A kedvenc ünnepem egyértelműen.

2016. aug. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem*
2016. aug. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#2 Szia, számtalan dolgot tudok én is felsorolni a tanúkról ami nem Bibliai jellegű, de miért tenném? Most nem ez a kérdés, ha tudod, hogy valami másokba indulatot kelt, te még is leírod, beteljesíted a Sátán akaratát, kérlek ezt mellőzd legközelebb.
2016. aug. 23. 17:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyértelmű, hogy a szeretetet jelenti. Isten felől, hogy emberré lett, és egy jelképes nap arra, hogy nekünk is szeretettel kell lennünk egymás iránt.

Nagyon szeretem, legkedvesebb ünnepem. Tudom, hogy nem aznap született Jézus, de nem ez számít, hanem az ünnep jelentése.

Ahogy a húsvétot is, ezt is sajnos elferdítették és sok helyen már csak a pénzről szól, de én ragaszkodom a hagyományos, a valódi jelentéséhez, a szeretethez.

(utóirat, mert muszáj: nem csak ez az egy nap szeretek, de legalább van egy nap, amikor koncentrálódik és ünnep formájában kifejezhető)

2016. aug. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a Karácsony az jelenti hogy "Az Ige testté lett" Az üdvözítő a földre lépett.
2016. aug. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztus születéséről emlékezünk meg.

Egyébként abban tudom összefoglalni a jelentését, hogy "az Ige testté lett és közöttünk lakott."

2016. aug. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!