Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hazudott Ádámnak és Évának?

Isten hazudott Ádámnak és Évának?

Figyelt kérdés
A paradicsomban lévő jelenetet többször is olvastam és egy dolgon nem tudok elmenni. Isten azt mondta nekik, ha esznek a tiltott fa gyümölcséből, akkor meghalnak. Ennek ellenére ettek a gyümölcsből és kiűzettek a paradicsomból, majd utóduk lett. Gondoltam én arra, hogy Isten ezt úgy értette, hogy kiűzetnek a paradicsomból, ez felér azzal, mintha meghalnának. De akkor Isten miért azt mondta, miért nem kerek perec az igazságot, ami történni fog, ha esznek a fa gyümölcséből? Mert akár hogy is akarom értelmezni, nem az történt, amit mondott Isten.

2016. aug. 26. 12:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem haltak meg?
2016. aug. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A Paradicsomban nem volt halál, ha Ádámot és Évát nem űzik ki a Paradicsomból, nem haltak volna meg. De kiűzték őket a Paradicsomból és hosszú szenvedés után meg is haltak.
2016. aug. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mivel Istennek az volt a szándéka hogy az egész földet betöltsék, ezért nem halhattak meg rögtön mert amit eltervezett annak meg kellett valósulnia. De később meghaltak szóval nem hazudott. Ha nem esznek belőle ma is élnének.
2016. aug. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Jó, nyilván meghaltak. De ezt én úgy értelmeztem, hogyha merészelnek enni a fa gyümölcséből, akkor azon nyomban meghalnak.:)
2016. aug. 26. 13:18
 5/21 A kérdező kommentje:
" És parancsola az Úr Isten az embernek, mondván: A kert minden fájáról bátran egyél. De a jó és gonosz tudásának fájáról, arról ne egyél; mert amely napon ejéndel arról, bizony meghalsz."
2016. aug. 26. 13:32
 6/21 anonim ***** válasza:
Szellemileg meghaltak. Aztán testileg is. Ezért kellett Jézus, hogy a szellem élhessen, hogy aztán majd a test is újra.
2016. aug. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
20%
Nyugi,ha elolvasod a Bibliát,akkor az egyész egy nagy ellentmondás lesz ! Keresgélj még nyugodtan !
2016. aug. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Amint többször leírtam már, a történet jelképes, tehát ezeken a kérdéseken felesleges gondolkodni.


De ha mindenáron foglalkozni akarunk ezzel, hát íme a magyarázatok!


- Talán Raj Tamás egykori zsidó rabbiól olvastam, hogy Isten egyszerűen megkegyelmezett nekik.


Az Ószövetségben nem ez lenne az egyetlen olyan eset, amikor Isten kihirdet valamit, aztán valaminek a hatására meggondolja magát (vö. Jónás könyve)


- A második magyarázat szerint ha jól emlékszem a "halál" szimbolikus jelentésű volt, tehát hogy a "halál állapotáról" van szó, feltételezem, a halandóságot értette ezen az, akitől hallottam, meglehetősen eléggé spirituális értelmezés.


Üdvözlettel,


Dante

2016. aug. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Édes Istenem.-.- Először megmagyarázzátok, hogy hiszen meghaltak, csak előbb szaporodniuk kellett. Utána meg, amikor idézek azt mondjátok, hogy csak "szellemileg" haltak meg. Miért haltak meg szellemileg csak azért, mert elkövettek egy bűnt? Akárhogy is nézzük, nem az történt, amit Isten mondott.. Ezt hiába próbálja kimagyarázni akárki is.

Ezt bírom, gondoltam, hogy olyanok válaszolnak, akik vallásosak és ismerik a Bibliát, erre az ilyen emberek ilyen választ adnak, hogy "de hiszen meghaltak, csak később". Gondolná az ember, hogy a vallásos emberek azért ismerik, hogy pontosan mit mondott Isten és ő azt mondta, hogy ha esznek a fáról, akkor meghalnak, nem évek múlva, hanem rögtön. (persze a Biblia szerint)

2016. aug. 26. 13:45
 10/21 A kérdező kommentje:
Jó kis megkegyelmezés.:D Inkább a halál, minthogy ennyire megbüntette az embert azért, mert evett a fa gyümölcséből. Pl, hogy fáradalmas munkával fogja Ádám megkeresni a kenyerét, meg hogy Évának szenvednie kellesz a szüléstől és férje akarata alá lesz rendelve, stb..
2016. aug. 26. 13:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!