Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hazudott Ádámnak és Évának?

Isten hazudott Ádámnak és Évának?

Figyelt kérdés
A paradicsomban lévő jelenetet többször is olvastam és egy dolgon nem tudok elmenni. Isten azt mondta nekik, ha esznek a tiltott fa gyümölcséből, akkor meghalnak. Ennek ellenére ettek a gyümölcsből és kiűzettek a paradicsomból, majd utóduk lett. Gondoltam én arra, hogy Isten ezt úgy értette, hogy kiűzetnek a paradicsomból, ez felér azzal, mintha meghalnának. De akkor Isten miért azt mondta, miért nem kerek perec az igazságot, ami történni fog, ha esznek a fa gyümölcséből? Mert akár hogy is akarom értelmezni, nem az történt, amit mondott Isten.

2016. aug. 26. 12:59
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok mélyen vallásos és soha nem is leszek. Viszont azért leírom, én hogy értelmeztem. Mikor először olvastam, nekem az jött le, hogy számára halottak lesznek az emberek. És valahogy számomra ezt bizonyítja, hogy elfordult tőlük, ki lettek űzve a paradicsomból és többé a színükre sem nézett. Számára tényleg meghaltak, annak tekintette őket. Nekem így jött le :)
2016. aug. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!