Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha azt mondom, hogy; Atya Fiú...

Ha azt mondom, hogy; Atya Fiú Szentlélek, mi az első gondolatod ami beugrik?

Figyelt kérdés

Felekezettől függetlenűl mi jút az eszedbe leghamarabb ha meghallod ezt a három szót?


Csak őszinte válaszokat fogadok el hitelesnek.. :)


Köszönöm!



2016. szept. 4. 08:30
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
5%
Nekem az hogy régen a hittanórákon szar egyháztörténelmet tanultunk. Ma már ném vagyok aktív a katolikus vallásban. Se egyikben sem.
2016. szept. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Elsőnek az: íme egy vallásos ember.
2016. szept. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

17, vagyok


nem értem miért ne juthatna ez eszembe :D az itt puffogó jehovistáknak is tuti nem az első ami eszébe jut h "nem bibliai tanítás" nekem is ami megüti a tudatom peremét először nyilvánvalóan valami olyan intenzív de egyszerű élmény ami a másodperc tört része alatt eszembe juthat, sokszor csináltam gyakorlatban is stb stb, és ez után a részmásodperc után jutnak csak eszembe a mélyebb dolgok

2016. szept. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
42%
Istent, aki szeret és meghalt értem. :) (bocsi ha rövid lettem volna, de ez a jelentése)
2016. szept. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Nekem a keresztvetés jut eszembe.
2016. szept. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
82%
Hogy ez a három egy, vagyis maga a Szentháromság.
2016. szept. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Igen, én is értem, csak nem értek vele egyet. Az Atya, a Fiú és a Szent Szellem három személy, nem ugyanannak a személynek a három arca. A jég, a víz és a gőz ugyanannak a dolognak a három megnyilvánulása. Ámde a Biblia szerint az Atya az Ő egyszülött Fiát adta a világért, nem pedig az egyik alteregóját. Ezen kívül az Atya azt mondta, a Fiáról, hogy gyönyörködik benne. Istennek nincsenek nárcisztikus hajlamai, az az Isten ellenségének a sajátja. Ezen kívül azt is nehéz lenne értelmezni, hogy az Atya a Fiúval beszélget, ha az Atyát és a Fiút abban az értelemben tekinteném egynek, ahogyan a vizes hasonlatból az következne.


Véleményem szerint az az óriási probléma, hogy az ember azt is értelmezni szeretné, amihez finoman szólva szerények a képességei. A jehovisták tagadják a Szentháromságot, mert ezen a néven nem szerepel a Bibliában, noha a Teremtés könyvétől a Jelenésekig végig kíséri az Atya, a Logosz, és a Szent Szellem triója, valamint tagadják a Szent Szellem személy mivoltát, noha a Biblia konkrét személyiségjegyekkel ruházza fel. Mások azt tagadják meg, hogy Isten három személy, mondván, hogy az Atya, a Fiú és a Szent Szellem egy. Mindkettő megoldás rossz, és hozzátesz a Bibliához. Isten három személy. Nem három személyiség, hanem személy. Emellett tökéletes egységben van az Atya, a Fiú és a Szent Szellem. Mindekettő Állítás egyszerre igaz, nem külön-külön, pláne nem egymás ellen. A Biblia ennyit jelent ki, és nem mellékel magyarázatot. Mi se tegyünk, mert a hit alapja a Biblia kijelentése, nem pedig a mi interpretációnk. Isten egyébként is a hitünket kéri számon, nem pedig a tudásunkat, noha tény, hogy van a kettő között összefüggés. Ámde a Biblia szerint az ismeret felfuvalkodottá tesz, a szeretet pedig épít. Vagyis az ismeretnél előbbrevaló a szeretet, ami által működik a hit. A tudás csak ezek után jön, noha a maga helyén elengedhetetlen.

2016. szept. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Bocsi, a megszólítás lemaradt: Kedves kérdező, a tizennyolcas válaszodra reagáltam.
2016. szept. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Az egy Isten.
2016. szept. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Hol is írja a Biblia,hogy Isten "személy"és ráadásul három?

Szerintem Isten isten,és nem személy.(A "személy" kategória emberi dimenzióba degradálja az Örökkévalót.)

2016. szept. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!