Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent pontosan az, hogy...

Mit jelent pontosan az, hogy a Szentlélek Isten mélységeit vizsgálja?

Figyelt kérdés
2016. aug. 30. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hol olvastad ezt? a kontextus fontos a megértés szempontjából
2016. aug. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A Biblia írja.


Lehetne, hogy olyan válaszoljon, aki ismeri is a Bibliát?

2016. aug. 30. 16:54
 3/11 anonim ***** válasza:
pontosan hol? Én olvastam a bibliát, de nem ugrik be, hogy hol van
2016. aug. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Pál apostol írja.


(1Korintusz 2:10) 10 Mert az Isten nekünk nyilatkoztatta ki ezeket a szelleme által, mert a szellem mindent kutat, még az Isten mélységes dolgait is.


A Szentírás úgy beszél a szellemről, mint segítőről, ajándékról, mint ami tanúskodik, és szót emel az érdekünkben

Pál apostol kiemelte a szent szellem egy másik létfontosságú szerepét is, amikor ezt mondta: „a szellem mindent kutat, még az Isten mélységes dolgait is”

Jehova arra használja fel a szent szellemét, hogy mély szellemi igazságokat tárjon fel. Hogyan is érthettük volna meg Jehova szándékát a szellem segítsége nélkül?


Jézus kétféle módra utalt, ahogyan Jehova felhasználja a szellemét. Nem sokkal a halála előtt ezt mondta az apostolainak: „a segítő, a szent szellem, melyet az Atya küld majd az én nevemben, az mindenre megtanít titeket, és eszetekbe juttatja mindazt, amit mondtam nektek”


A szent szellem tehát egyrészt tanítja a keresztényeket, másrészt emlékezetükbe idézi a tanultakat. Tanítja, vagyis segíti őket, hogy megértsenek olyan dolgokat, amelyeket korábban nem értettek. Emlékezteti őket, vagyis segít nekik, hogy felidézzék és helyesen alkalmazzák a már elmagyarázott gondolatokat.


Maga Jézus sok új igazságot megtanított a tanítványainak. De bőven volt még mit tanulniuk. Jézus ezt mondta az apostolainak: „Sok mondanivalóm van még nektek, de most nem vagytok képesek elhordozni. Amikor azonban megérkezik az, az igazság szelleme, bevezet titeket a teljes igazságba” (Ján 16:12, 13). Jézus tehát arról beszélt, hogy a mély szellemi dolgok fokozatosan tárulnak fel a szent szellem által.


Az ’Isten mélységes dolgai’ kifejezés mögött Isten bölcsességének a megismerése rejlik. Isten bölcsessége a szent szellem segítségével tárul fel a keresztényeknek, mások előtt viszont rejtve marad

sok tanulnivalót tartogat számunkra Isten bölcsessége, és milyen öröm a mélyére ásni! Soha nem lesz olyan, hogy már mindent tudunk Isten útjainak bölcsességéről.

2016. aug. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Újra szeretném kérni, hogy olyan írjon, aki ismeri is. Istenkáromló tanításokra, amik ráadásul bemásolt szövegek egy ördög által fenntartott szervezettől NEM ÉRDEKELNEK!!!
2016. aug. 30. 18:45
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat, nem tudtam, hogy rosszat tettem, csak a kérdésre válaszoltam,
2016. aug. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A kérdésre nem válaszoltál, csupán be lett másolja egy őrtorony hablaty a semmiről! Nem kérek szektás hazugságot!
2016. aug. 30. 19:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azt jelenti hogy a Szent Szellem az Isten (Atya, Fiú, Szent Szellem) lelkiismerete.
2016. aug. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ÉN voltam a 8-es. Az is, meg az életereje, szelleme, és a 3. személye.
2016. aug. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Érdekes ige, azt hiszem. Valaki, aki még Isten mélységeit is vizsgálja. Nem Isten dolgait, mert nem így szól az eredeti szöveg, így csak a hamisítók hazudták át.
2016. aug. 31. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!