Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtok működő, biblikus, a...

Tudtok működő, biblikus, a szentháromság dogmához nem ragaszkodó, nem központilag irányított keresztény közösséget/közösségeket Budapesten?

Figyelt kérdés
Nem Jehova Tanúi, nem Izraeliták, nem Krisztadelfiánusok, Nem unitáriusok, nem CoG-osok, nem adventisták, nem szombatoskodók, nem törvényeskedők?

2016. szept. 7. 20:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Olyan nincs drága piroskezet osztogató barátom! :)


Azt írtad,hogy "keresztény" igaz?

Nos én azt ajánlanám neked,hogy fogjál neki szépen Apologetikát és vallástörténelmet tanulni.


"Nem az számít, hány könyved van, hanem az, hogy milyen jók a könyvek. Meghatározott tárgykörben mozgó olvasás haszonnal jár, az ide-oda kapkodás csak szórakoztat. Aki el akarja érni kitűzött célját, csak egy úton haladjon, s ne kóboroljon sokfelé, mert az nem haladás, hanem tévelygés..."


(Seneca)


Sok sikert!:)

2016. szept. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Kedves Zoli! Köszönöm, a baráti szeretetből fakadó válaszod és az ajánlásod, de hidd el, most nem erre van szükségem, már csak azért sem, mert mind az apologetika (kérdés, hogy melyikre gondolsz), mind a vallástörténelem (az általános, vagy melyik) megvolt, meg van. Ha nem haragszol, Senecát – bár tisztelem az akkori korhoz viszonyított etikáját, a rabszolgatartó politikához kötöttségét leszámítva -, de mint Néró tanácsadóját és uralkodóeszményét, társadalomképét szívesen mellőzném, arról nem is beszélve, hogy nem éppen keresztény emberről beszélünk, még akkor sem, ha a kereszténység bizonyos korszakaiban ezt próbálták sugallni. Neked is sok sikert!
2016. szept. 8. 00:02
 13/27 A kérdező kommentje:
"Nem az számít, hány könyved van, hanem az, hogy milyen jók a könyvek."
2016. szept. 8. 00:16
 14/27 A kérdező kommentje:
"nem az számít, mennyi könyved van, hanem az, hogy hány jó könyved van"
2016. szept. 8. 00:18
 15/27 A kérdező kommentje:
2Tim 3,16-17 "A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre; hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített."
2016. szept. 8. 00:22
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva: Nem, nincs ilyen Budapesten.

Tehát nem azt mondom, hogy én nem tudok ilyenről, hanem konkrétan tudom, és határozottan állítom, hogy nincs ilyen Budapesten.


(Mivel az egész világon nincs ilyen, mint ahogy húsevő vegetáriánusok sincsenek, de úgy látszik meghaladja a képességeidet, hogy ezt megértsd.)

2016. szept. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a határozott választ! Ez legalább válasz volt. Hogy az egész világon nincs ilyen, abban már nem vagyok biztos, mivel nem hiszem, hogy a tudásod ennyire kiterjedő lenne, és ez kissé megkérdőjelezi a válaszod realitását is. Ezzel persze nem a képességeidet kérdőjelezem meg, nem úgy, mint Te az enyémet. Ettől függetlenül, Isten áldjon!
2016. szept. 8. 00:40
 18/27 szp72 ***** válasza:
100%

Nem.


(Remélem akkor én megkapom a zöld kezet.)

2016. szept. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Igen.
2016. szept. 8. 00:44
 20/27 anonim ***** válasza:

Érdeklődj itt:

[link]

2016. szept. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!