Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak a katólikus egyház tudja...

How Arrow kérdése:

Csak a katólikus egyház tudja értelmezni, magyarázni a bibliát?

Figyelt kérdés

2016. szept. 9. 11:00
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
22%

19.Hsz!


Súlyos tévedés,hogy a katolikus egyház rakta össze a Bibliát! Biblia nélkül nincs katolicizmus!


Tökéletesen értelmetlen felfogás,hisz attól lett "katolikus"hogy a Bibliát "egyetemesen" elfogadták a keresztény közösségek,hitük alapjának.


Amint a katolikus felekezet a Biblián kívül,és annak ellenére elfogadott dogmákat,tanításokat,megszűnt keresztény,vagyis Krisztus követője lenni.(Nem katolikus emberekről írtam,hanem a katolikus vallásról.)

2018. febr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
65%

Persze, az Biblia az égből lepottyant. Szerintem kevered a mormonok könyvével a kettőt.


Márpedig minden hiteles történelmi forrás azt mutatja, hogy a kanonizálást a katolikus Egyház folytatta le az első századokban, végül több zsinaton megerősítve lezárta a 4. század végén.


De szólj, lehet rosszul tudom és nem a Római Zsinaton történt mindez. Ilyenkor persze jó lenne valami hiteles forrás, amikor homlokegyenest mást állítasz, mint a hivatalos történelmi nézet.

2018. febr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
32%

20.Hsz!


A keresztény hit alapja EGYEDÜL a Biblia 66 könyve.

Minden azon kívüli tanítást,a Bibliai tanítás szűrője alapján ítélhetünk meg.

2018. febr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
64%

Egyre röhelyesebb válaszok születnek itt, már bocsi.


#41, Szóval a katolikus felekezet nem keresztény? Akkor mégis micsoda? :D A katolikusok is hisznek a Szentháromságban, Krisztus halálában és feltámadásában, abban, hogy Krisztus váltott meg minket, a hitünk szerint hasonlóvá kell lennünk Krisztushoz, szóval tulajdonképpen szerinted mért is nem krisztuskövető a Katolikus egyház??


Meg bírom, amikor egyesek már bálványt csinálnak a Biblából, a Biblia már lassan fontosabb lesz, mint Krisztus. Pedig a Biblia ugyanúgy csak a hagyomány része, érdekes pl, hogy az első keresztények olyan iratokat is elfogadtak, amit később a kanonizálás során nem vettek bele a Bibliába. Na most ilyenkor mi van? Meg érdemes lenne belegondolni, a Katolikus Egyház nélkül a többi egyház sem letezne.



Én nagyon jól tudom, hogy az egyházam sok bűnt elkövetett a múltban, és követ el ma is. Volt idő, amikor lázadtam ez ellen, protestáns akartam lenni. Viszont rájöttem, hogy tulajdonképpen a katolikus egyház őrizte meg leginkább Krisztus tanítását. Pl. Az áldozás/úrvacsora kérdésben a katolikus tanítás a leginkább biblikus. Szóval tudom, hogy bűnös az egyházam, tisztában vagyok ezzel, hiszen bűnös, gyarló emberek alkotják.Viszont a katolikus az original, eredeti kereszténység, a legelső, amiből aztán minden kivált. Én szeretem az egyházamat, a hibái ellenére is, és kitartok mellette.

2018. febr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
37%

Ha a katolikus egyház tudná helyesen értelmezni a Bibliát, és ha lett volna felülről való bölcsességük, nem követik el a középkori bűneiket és hamis tanításaikat.


"Továbbra is érdekelne, hogy melyiknek van. Eddig csak a katolikusokat gyalázó és rágalmazó hozzászólásokat tudtatok gyártani.

Szóval kik értelmezik helyesen a Szentírást, melyik felekezet?"


A katolikusokat nem gyalázta senki, a katolikus egyház hamis tanításai kerültek inkább kritika alá.

Említettem egy Igét, amelyet Pál Apostolon keresztül jelentett ki a Szent Lélek, a cölibátusról és a házasságról.

Jó dolog, ha valaki cölibátusban marad, de ha nem tudja magát megtartóztatni, akkor házasodjon meg! Ne pedig égjen (és botrányokat okozzon)!


Ezt az Istentől származó kijelentést - ami egyébként egyezik a józan ésszel is - minden olyan keresztény felekezet jól és bölcsen értelmezi, amelyeknek a papjai vagy lelkészei házasodhatnak (nem kötelező, hanem van rá lehetőség!). Ahol kötelező a cölibátus a papoknak, ott nincs meg ez a bölcsesség, nem hogy a felülről való, de még a józan ész sem.


Ahol nincs bölcsesség e tekintetben, ott vannak a papok szenvedései, a botrányaik, és a károsultak felé az egyház részéről a kártérítési kifizetések.

2018. febr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
26%

Ha a katolikus egyház tudná helyesen értelmezni a Bibliát, és ha lett volna felülről való bölcsességük, akkor nem követték volna el a középkorban a bűneiket és a hamis tanításaikat sem.


"Továbbra is érdekelne, hogy melyiknek van. Eddig csak a katolikusokat gyalázó és rágalmazó hozzászólásokat tudtatok gyártani.

Szóval kik értelmezik helyesen a Szentírást, melyik felekezet?"


Ahol pl. házasodhatnak a papok, lelkészek. Ott helyesen értelmezik Pál apostol tanítását a cölibátusról, hogy jó dolog a cölibátus, de ha valaki magát nem tudja megtartóztatni, az házasodjon meg, és ne égjen!

2018. febr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
22%

"rájöttem, hogy tulajdonképpen a katolikus egyház őrizte meg leginkább Krisztus tanítását."


A mondat helyesen, és ez az én véleményem is:


"rájöttem, hogy tulajdonképpen a katolikus egyház őrizte meg LEGKEVÉSBÉ Krisztus tanítását."


Alig van ami maradt bennük Krisztus tanításából, van helyette Mária kultusz, tisztítótűz hamis tanítása, onnan zsozsóért a papok kimisézik a szenvedőket, kötelező papi cölibátus, jó sok kártérítéssel a megbántott kisfiúk felé.

2018. febr. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
65%

"Ahol pl. házasodhatnak a papok, lelkészek. Ott helyesen értelmezik Pál apostol tanítását a cölibátusról, hogy jó dolog a cölibátus, de ha valaki magát nem tudja megtartóztatni, az házasodjon meg, és ne égjen!"


Tehát akkor a görög katolikusok és ortodoxok az igaz Egyház, ahol helyesen értelmezik a Szentírást? Jó én ezt elfogadom.

2018. febr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
62%

"Alig van ami maradt bennük Krisztus tanításából, van helyette Mária kultusz, tisztítótűz hamis tanítása, onnan zsozsóért a papok kimisézik a szenvedőket, kötelező papi cölibátus, jó sok kártérítéssel a megbántott kisfiúk felé."


Nincs Mária kultusz. Mária tisztelet van esetleg. Aláírom, vannak, akik túlzásba viszik, de nem jellemző.

Pál is helyesli a a halottakért mondott imádságot. Ha viszont nincs egy tisztulási hely, csak pokol és menny, akkor feleslegesek és értelmetlenek a halottéet mondott imák. Az a része, amit mondasz, hogy pénzt kérnek ezért, már sokkal kifogásolhatóbb, ezzel egyet tudok érteni. A görög katolikusoknál pl. nincs papi cölibátus, házasokat is felszentelnek, és valószínűleg a római egyházban is megváltozik majd ez. De ez nem dogma, csak egyházfegyelmi kérdés. Az meg nonszensz, hogy így általanosítasz a papi pedofíliával. Elmondom, ez nagyon ritka. Szégyenletes, de nem egy általanos jelensèg. Mellesleg akinek van ilyen beteges hajlama, annak mindegy, házas-e, ugyanúgy meg fogja ezt tenni sajnos. :( A cölibátusnak van bibliai alapja, oké írja valamelyikőtök, hogy de azt is írja, akinek nem való, házasodjon meg. Pontosan. Nem kötelező papnak lennie, legyen családos ember. Ha úgy érzi az ember, hogy Isten az oltár körüli szolgálatra hívja, de ugyanakkor családot is szeretne, az legyen állandó diakónus. :)


Hidd el, nekem is van rossz tapasztalom az egyházzal. Viszont a tanítással nekem (már) nincs gondom.

2018. febr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
6%

"Tehát akkor a görög katolikusok és ortodoxok az igaz Egyház, ahol helyesen értelmezik a Szentírást?"


Nem az egész Szentírást, hanem a cölibátus és a házasság kérdésében megértették Isten akaratát, ami Pál apostol által (és a Szent Lélek által) világosan le lett jegyezve a Bibliában. A Szentírásban sok más téma is van, pl.

Kihez lehet imádkozni, kihez nem?

Ki az egyház feje? A pápa? vagy Jézus Krisztus?

Mi a Teremtő Isten neve? Hány neve van?

Hogyan kell hirdetni az evangéliumot? Tűzzel-vassal-spanyolcsizmával, vagy pedig más módon? például szeretettel?

Szükséges-e a megtérés?

Milyen a bibliai vízkeresztség? Mik a feltételei?

Mi az a Szentlélek keresztség? Megszűnt-e? Lehet-e Szentlélek keresztség alatt rossz szellemet venni?

Van-e olyan bűn, ami nem bocsáttatik meg?

Vagy Isten olyan, mint a Télapó, mindenkinek mindent megbocsát?

Szabad-e, jó-e házaséletet élni házasoknak gyermeknemzés célján kívül?

Van-e most újszövetségben áldás és átok? Vagy ez csak az ószövetségben volt? Ha van, mi hoz áldást? Mi hoz átkot?

Izraelt végképp elvetette Isten? A helyére végérvényesen a római katolicizmus lépett? Vagy helyreállítja Isten Izraelt? Akkor mi van a helyettesítési teológiával?

Újszövetségben szükséges-e a körülmetélkedés?

Kinek van üdvössége? Mi a feltétele, vagy hogyan lehet elnyerni, ha meg van, felismerni?

Isten kőből épített templomban lakik-e?

Helyes-e, illendő-e dobbal dicsérni Istent? Vagy csak az orgona a jó?

Vissza fog-e jönni Jézus Krisztus a földre? Ha igen, hol fog ez megtörténni? Rómában? Vatikán? Vagy esetleg máshol?


Ezekre a kérdésekre - és sok másra is természetesen - a válasz megtalálható a Szentírásban. Istennek az egyházában ezekre a kérdésekre hála Istennek meg vannak a válaszok, azok a jó és tökéletes válaszok, ahogy Isten is gondolkodik ezekről a dolgokról. Isten nem rejti el a bölcsességét az Övéi elől. Vannak olyan keresztény gyülekezetek vagy felekezetek, ahol ezekre a kérdésekre csak a felére tudják az Isten akarata szerinti jó választ, a másik felére a történelem során rögzült hamis válaszuk van. Van ahol ennél sokkal rosszabb az arány (rk), és van ahol ennél sokkal jobb.

Pl. tudjuk, hogy a Jehova Tanúi az Isten nevére milyen választ adnak (szerintem helytelent), a többi felekezet erre mást mond.

Pl tudjuk, hogy a baptisták, és az utánuk jövő hitújítók kb 1600-tól milyen választ adnak a bibliai vízkeresztségre (szerintem helyeset), a "történelmiek"-nek nevezett felekezetek erre mást mondanak.


Stb, stb.

2018. febr. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!