Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak a katólikus egyház tudja...

How Arrow kérdése:

Csak a katólikus egyház tudja értelmezni, magyarázni a bibliát?

Figyelt kérdés

2016. szept. 9. 11:00
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
65%

Oké, és végre kaphatok egy felekezet nevet? Hogy hova kéne futnom gyorsan, el ne kárhozzak, mert katolikus vagyok.


(Mielőtt újra nekem szegezi, nem követ62 válasza érdekel. A 666-os nevű hamis prófétaasszony szektájába nem mennék.)

2018. febr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
18%

42.Hsz!


A "katolikus"szó "egyetemest"jelent,és egyetemessé attól váltak a keresztény közösségek,hogy hitük egyedüli alapjaként a Biblia 66 könyvét ismerték el.


Amint a Katolikus felekezet a Biblián kívül,attól eltérő tanokat is elfogadott,már nem Krisztus követői,tehát nem keresztények.

2018. febr. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
12%

51.Hsz!


A válasz egyszerű,csak ismerni kell Jézus kijelentését!


“Ama vigasztaló pedig, a Szent Lélek, a kit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek.” Jn. 14,26.


Hova is irányít Jézus?

Talán a katolikusokhoz,adventistákhoz,JT-khoz,pünkikhez?


NEM! NEM! NEM!

Isten Lelkéhez!

2018. febr. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 követ62 ***** válasza:
35%

Kedves #51-es.

Nehogy már te határozd meg irhatok-e egy nyílt oldalra, ha akarok vagy sem.


Én elhiszem, hogy az igazság fájdalmas, de nem a sebek nyalogatásával kéne foglalkozni, hanem utánna járni dolgoknak, kutatni Isten szavát.


Mert ezen világosságok fényében amiket le irtam, már nem hivatkozhatsz Isten előtt, hogy "nem tudtad".

A pontosabb megfogalmazás az lenne, hogy a kemény nyakúságod nem hagyta, hogy utanna járj.


A farizeusok sem vették a fáradságot, hogy utánna járjanak Jézus születési körülményeinek, helyének.

Le ragadtak annál, hogy Ő egy paráznaságból született galileai. Így elszalasztották a lehetőséget.

És meg is ölették.


Most nem mondom el milyen lehetőséget szalasztassz el. Gyere rá magad. Hátha az megvilágosít.

2018. febr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
75%

"Nehogy már te határozd meg irhatok-e egy nyílt oldalra, ha akarok vagy sem."


Ilyet nem tettem, pusztán leírtam, hogy nem érdekel a válaszod. Annak a válasza érdekelne, akinek címeztem a kérdésemet. Nem pedig azé, aki annak a felekezetében van, akinek a neve 666.

2018. febr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 követ62 ***** válasza:
0%

"Oké, és végre kaphatok egy felekezet nevet? Hogy hova kéne futnom gyorsan, el ne kárhozzak, mert katolikus vagyok."


Írok, kezdjél vele amit akarsz!


Ez a probléma azoknál a hívőknél akiket nem Isten vezet, hogy emberektől akarja megtudni a hit gyakorlására a megoldást.

Kutasd a Bibliát, imádkozz sokat, bőjtölj ahogy a Biblia tanácsolja, szeresd az embereket (még az ellenséged is) és akkor majd Isten tud vezetni, mert igazi a kapcsolatod vele. Ne az egyházad mondja meg mikor mit kell tenned, hanem a Szetlélek vezessen és Ő tanítson. Ez az igazi hit gyakorlása.

Az is lehet, hogy mire ez bekövetkezik, hogy ki kell futni babilonból az Úr el alatat, meghalsz még katolikusként (nem kívánom, félre ne érts). A szíved Isten vizsgálja és Ő dönt sorsod felől.

Mert egy igaz hívőt nem az egyháza vezeti, (de nem is emberek) hanem Isten.


Azt mondja Jn.10-ben az igaz "bárányok" meghallják a Jó Pásztor hangját és Őt követik és oda mennek ahová Ő vezeti őket. Az egy nyájba (nem "akolba" az, az egyházba), hanem egy hívő közösséget alkotnak és vezetőjük nem ember, hanem Jézus Krisztus.

Mondjuk az biztos, hogy a cinizmus nem az az irány amire Jézus vár.

2018. febr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!