Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak a katólikus egyház tudja...

How Arrow kérdése:

Csak a katólikus egyház tudja értelmezni, magyarázni a bibliát?

Figyelt kérdés

2016. szept. 9. 11:00
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
26%

"Utolsó, ez mosz komoly? Több száz éves bűnöket hozol fel, mint valódi katolicizmus. Ez nem a valódi katolicizmus."


Ha a katolikus egyház tudná helyesen értelmezni a Bibliát, és ha lett volna felülről való bölcsességük, akkor nem követik el a középkori bűneiket és eretnek, hamis tanításaikat sem. De említhetném a mai pedofil botrányokat, a meleg papokat, akik sajnos nem páran vannak.


[link]


"A bécsi főegyházmegye felkérésére, a sokasodó bejelentések kivizsgálására alakult bizottság a múlt héten ismertette első jelentését. Eddig ezerkétszáz panaszt vizsgált meg, ezeknek mintegy felét találta megalapozottnak a bizottság; összesen nyolcmillió euró kártérítésről született döntés."


Pál apostol azt írta, hogy jó a cölibátus, de ha valakinek nincs ilyen ajándéka, éljen házasságban.

Jézus pedig azt tanította, hogy gyümölcseiről ismerjük meg a fát.

2018. febr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
52%

"Ha a katolikus egyház tudná helyesen értelmezni a Bibliát, és ha lett volna felülről való bölcsességük"


Továbbra is érdekelne, hogy melyiknek van. Eddig csak a katolikusokat gyalázó és rágalmazó hozzászólásokat tudtatok gyártani.


Szóval kik értelmezik helyesen a Szentírást, melyik felekezet?

2018. febr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 követ62 ***** válasza:
18%

Kedves #32.

Azt kérdezed melyik egyház értelmezi helyesen a Bibliát?

Meg mondom én neked és a lepontozások sem érdekelnek.

Minek kerülgessük mint macska a forró kását.

Azt mondom aki nem hiszi járjon utánna, vagy várja ki a végét.

Ez pedig nem más mint A HETEDNAPI ADVENTISTA EGYHÁZ!


Nem az állítom, hogy az a benne lévő tagok hibátlanok, tökéletesek. Szó sincs ilyesmiről.

De a Bibli értelmezése és magyarázása egyedül nálunk teljesen tiszta és biblikus.

Azért is hagytam ott a katolikus egyházat.


Na meg azért, mert a helyes Biblia értelmezéses megértettem, hogy a BIBLIA AZ AZ ISTEN SZAVA azt állítja, hogy a katolikus egyház nem más mint az ANTIKRISZTUS.

És pontosan ezért van annyiszor említve a katolikus egyház.

Az semmiképpen nem lejáratás, gyalázás (legfeljebb az érintett nem akarja tudomásul venni Isten szavát), ha az emberek elé tárjuk az igazságot.


Fontos hozzá tennem: NAGYON SOK IGAZ HÍVE VAN ISTENNEK A KATOLIKUS EGYHÁZBAN! Akik amikor eljön az idő OTT FOGJÁK HAGYNI BABILONT. Ugyan így más közösségekben is ott van Isten láthatatlan egyháza. Mert csak Ő aki a szíveket vizsgálja tudja kik azok.


Na akkor hajrá! Piros pacsizzunk!

2018. febr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
70%

"Na akkor hajrá! Piros pacsizzunk!"


Hajrá hajrá, de nem téged kérdeztelek. Azt eddig is tudtuk, hogy te a hamis próféta EG White gyülekezetét tartod egyedül igaznak, aki nevének a jelentése 666.


Az előttem íróhoz szólt a kérdés...

2018. febr. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 követ62 ***** válasza:
22%

De mivel én tudom a helyes választ így gondoltom minek várnál.

:DDD

2018. febr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 követ62 ***** válasza:
22%

Azért válaszoltam, mert én tudom a helyes választ. Így nem kell várnod a megfelelő kérdésre.


:DDD

2018. febr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
18%

11.Hsz!


Az apostolok tanításait hallhatták az első század tévtanítói is,mely tanításokat elítél a Biblia(Judaizmus,Árius eszméi,panteizmus,gnosztikusok,stb.)


Ilyen téves tanítók hoztak be hamis tanokat a görög,egyiptomi,hindu filozófiákból,amelyek részei a"szent hagyománynak".

2018. febr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
25%

13.Hsz!

Gonosz farkasok:


Ezek nem a nyáj javát,hanem kárát akarják.

Nem a krisztusi alázat,szolgálókészség vezeti őket,hanem a mások felett való zsarnokoskodás.

Nemhogy erszényt hordanak magukkal,hanem a világ egyik legnagyobb bankján uralkodnak.

2018. febr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
75%

Igen, követ62, mindenki tudja, hogy te tudod csak a pontos válaszokat, mindenki tudja, hogy csak ti tanulmányozzátok a jehovásokkal a Bibliát, mindenki tudja, hogy te már a világvégét is megjósoltad meddig kell érkeznie (ugye a lányodat is felhoztad példának, hogy legkésőbb az ő életében lesz), mindenki tudja, hogy csak a szombatisták üdvözülnek, stb...


Újat nem tudsz mondani, ezért kérdeztem a másik válaszolót, hátha értelmesebb valamivel egy fanatikus szektásnál.

2018. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
75%

"Ilyen téves tanítók hoztak be hamis tanokat a görög,egyiptomi,hindu filozófiákból,amelyek részei a"szent hagyománynak"."


A felsorolt tévtanításoknak gondolom tudod, hogy semmi köze a szent hagyományhoz. Egyébként a Szentírás is szent hagyomány része, mivel az ókori egyházatyák állították össze.


Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy az első századokban hol hatott rájuk a hinduizmus.

2018. febr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!