Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az"Uj Világ forditás"alapja?

Mi az"Uj Világ forditás"alapja?

Figyelt kérdés

#Uj Világ forties #alapja.
2016. szept. 9. 22:54
1 2 3
 1/22 szp72 ***** válasza:
67%
Ez egy olyan fordítás amely megalkuvás nélkül és következetesen az Őrtorony szerkesztőség doktrínáit követi a legcsekélyebb tekintet nélkül a hagyományokra vagyis az eredeti szövegre.
2016. szept. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
41%

Hogy mi az alapja!?

Egy önkényes téveszme..

2016. szept. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
31%
Az Ördögtorony szerkesztősége kiadott egy, a saját tetszése szerint átalakított Bibliát. Nem olvastam meg nem is akarom, de náluk Jézus és Mihály ugyanaz, valamint homofóbok és mindig jön a világvége.
2016. szept. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Egy - már nem érheti, hanem fordított - héber nyelvű Biblia. Az új világ fordítói nem rendelkeznek ógörög tudással, tehát eredetiből nem tudnak fordítani, ezért volt szükséges a héber, viszont egy olyan példányt vettek alapul, ami nem volt elismert fordítás a hibái miatt.
2016. szept. 10. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

Egy idekapcsolódó téma az Őrtorony Társulat történelméből a "tárgyalótermi hazugság" is:


"Ügyész: Rendelkezik jártassággal a héberben is?

Franz: Igen

Ügyész: Tehát az alapvető nyelvészeti apparátus rendelkezésére áll?

Franz: Igen, a bibliai munkámban való használatra.

Ügyész: Úgy vélem, ön képes olvasni és követni a Bibliát héberül, görögül, spanyolul, portugálul, németül, franciául.

Franz: Igen...

Ügyész: Le tudná azt héberre fordítani?

Franz: Mit?

Ügyész: A Teremtés könyve második fejezetének negyedik versét.

Franz: Nem."


[Fred Franz keresztkérdéses kihallgatása. A vád bizonyítéka a Douglas Walsh v. The Right Honorable James Latham, Clyde perben, (Scottish Court of Sessions, Wednesday, November 24, 1954, p.7, pars. A-B. and p. 102, par. F.)]


Forrás itt: [link]


Üdvözlettel,


Dante

2016. szept. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
Dante ismét kapott egy szenylapot,amit azért irtak,mert Jt.megmondták velük szemben az igazat.
2016. szept. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%
Amit Dante bemásolt magyarul, az egy angol nyelvű bírósági tárgyalás hivatalos jegyzőkönyvbe vett szöveg részlete. Én nem nagyon pattognék ez ellen, legfőképpen nem személyeskednék, mert az már megint csak azt mutatja, hogy milyen borzalmas emberekkel van tele a bálványnévimádók szervezete.
2016. szept. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
49%

7#.Én nem pattogok ellentétbe veled mert,egy nem veled tárgyaltam,kettő ez a per megvan a yuotuben más szöveggel,az USA.jorg más szöveggel,JW.ORG ismét más.

Gyülöletedet fejezed ki,tehát ilyen keresztény vagy.

2016. szept. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

"Én nem pattogok ellentétbe veled mert,egy nem veled tárgyaltam,"


->Én meg egyáltalán nem tárgyalok veled. Az írásod alapján te vagy az a Tanú, akivel többször volt már vitám, úgy emlékszem, hogy egy régebbi topikban már leírtam, hogy túlságosan elfogult vagy, ami a jw.org-hot való fanatikus ragaszkodásodat illeti. Téged nem az igazság érdekel, hanem egy mi van a jw.org-on, függetlenül attól, hogy az oda feltöltött tartalom a valóságban igaz-e vagy hamis. Ez, amit csinálsz, kimeríti a bálványimádás fogalmát. Szóval erről ennyit, nekem nincs veled semmi tárgyalni valóm.


Dante

2016. szept. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
24%

9#.Bálványimádás:Én sem szeretek olyan emberekkel tárgyalni akik készítik a szobrokat és felszentelik,köztük egyes gyilkos politikusokét is.És jön a magyarázat,hogy nem bálványozás,amikor leborulsz elébe,könyörögsz hozzá,kéred segítségét.Mikor Isten azt mondja nem osztom meg az imádatomat senkivel.És hol a tízparancsolat ahol kijavították a forditok a bálványimádásra vonatkozó parancsot a te kedvedért.

Most te mondod,hogy én vagyok bálványimádó mikor minden formáját kerülöm.

És jön a magyarászkodás,hogy nem bálványozás:hogy nem amikor olyan tárgy van felszentelve aminek köze nincs a bibliához és olyan szenteli fel akinek nincs joga.Szentelni csak Isten szentel aki tiszta .Egy bünös ember,hogy tud valakit/valamit tisztává tenni?

Neked volnék elgondolkodnék ezeken,és azután vizsgánék meg olyanokat akik igyekeznek a bálványozást eltávolítani maguktól.

2016. szept. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!