Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hiszek a Szentháromságban,...

Ha hiszek a Szentháromságban, elkárhozok? (ír erről a Biblia)?

Figyelt kérdés

2016. szept. 10. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem vagyok senki, hogy megítéljelek, így a latban semmit nem nyomó véleményem, hogy csak ezért egészen biztosra veszem, hogy NEM.

(Egy szentháromság tagadó)

2016. szept. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Viszont fordított véleményt szerintem fogsz kapni, hogy sokkal inkább elkárhoznak, akik nem hisznek ebben. Érdemes lenne közvéleménykutatást csinálni, hogy melyik tábor ítéli halálra jobban a másikat. :)
2016. szept. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%

Nem.


Üdv ,egy szentháromság tagadó.

2016. szept. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

érdemes lenne azt is számításba venni hogy za az adott szenháromságtagadó pl egy ateista aki úgy gondolja végül is semmi rossz nincs abban a szentháromságban, illetve amolyan hűdenagy szabadgondolkodók ,tehát ő maga a saját felekezete, mert még a szomszéddal sem jutott egyet értésre


avagy pl jehova tanúi akik esetleg nem a szentháromságra hegyezik ki a dolgot hiszen a szentháromságba vetett hit csak egyike azoknak amiért nem vesznek be a szervezetükbe amin kívül nincs üdvösség

2016. szept. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
(Róma 1:25) . . .akik az Isten igazságát a hazugsággal cserélték fel. . .
2016. szept. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 How Arrow ***** válasza:

Zsolt 106:20 Felcserélték az ő dicsőségüket: ökörnek képével, amely füvet eszik.


Itt Istenröl van szó és többesszámba van emlitve.


Ha Isten dicsőségét felcseréljük a második parancs ellen vétkezünk.

Az Atyának az is a dicsősége hogy hárman

tesznek bizonyságot,teremtő,stb...

Jézusnak az is a dicsősége hogy Isten

és ha ezt lecseréljük teremtett angyallá idegen Istenné válik mint az öntöttborjú.

Hogy is hangzik a törvény?

2Móz 20:4 Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.

SEMMI HASONLÓT AZOKHOZ AMELYEK FENN AZ ÉGBEN mint például az angyalok!

A SzentLélek dicsősége, hogy Jézus elküldte és

-esedezik érettünk Isten előtt Roma 8:26

-szíveket vizsgálja Roma 8:27

-bizonyságot tesz a mennyben 1János 5:7

-vigasztal Cselek 9:31

-Istennek mélységét vizsgálja 1Korin 2:10

stb....

A Szentlélek káromlás az mikor nem akarok tudomást venni rólla, se munkájárol se beszédéröl- ez a megbocsáthatatlan bűn.


Ha hiszek a Szentháromságba az még nem azt jelenti hogy megmenekültem.

De ha nem hiszek a Szentháromságban a második törvényel kell majd szembenézzek az ítéletkor.


Apcs 17:31 Mivelhogy rendelt egy napot, melyen megítéli majd a föld kerekségét igazságban egy férfiú által, kit arra rendelt; bizonyságot tévén mindenkinek, az által, hogy feltámasztá őt halottaiból.


Jak 2:12 Úgy szóljatok és úgy cselekedjetek, mint akiket a szabadság törvénye fog megítélni.

2016. szept. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint a Szentháromságban való hit, nem feltétele az üdvösségnek.

A tetteid alapján leszel megítélve mint mindenki.


(Egy Szentháromság hívő)

2016. szept. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 How Arrow ***** válasza:
Ez igy van minden tett minden kimondott szó után ítél Isten.
2016. szept. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szp72 ***** válasza:

Véleményem szerint a legnagyobb hülye sem kárhozik el, ha jóhiszeműen és lelkiismerete szerint hitt és cselekedett.


Az Úr a saját szádból ítél el, vagyis nem hivatkozhatsz majd arra, hogy nem tudtad.


"Mert amikor a törvényt nem ismerő népek természetükből fakadóan cselekszik azt, amit a törvény követel, akkor ezek a törvény nélküliek önmagukban hordozzák a törvényt. Ezzel azt bizonyítják, hogy a törvény cselekedete a szívükbe van írva, bizonysága ennek lelkiismeretük és gondolataik, melyek hol vádolják, hol felmentik őket azon a napon, amelyen megítéli Isten az emberek titkait az én evangéliumom szerint Krisztus Jézus által." (Róm 2,14-16)

2016. szept. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az Úr Jézus Krisztus azt tanította, hogy "ha a ti igazságotok nem több az írástudók és farizeusok igazságánál, semmiképpen sem mehettek be a mennyeknek országába." (Mt. 5:20).


A Szentháromság teológiai, dogmatikai kérdés, tipikusan a "az írástudók és farizeusok igazsága".


Ezzel szemben az Úr Jézus Krisztus igazsága a "szeretet által munkálkodó hit", ő nem dogmatikai és teológiai kérdések alapján dönti majd el, hogy ki üdvözül, hanem a szeretet által munkálkodó hite alapján. Nem ezt fogja kérdezni: "hittél-e a Szentháromságban?", sokkal inkább érdekelni fogja az, hogy szeretetet gyakoroltál-e minden ember iránt, kiközösítettél vagy felkaroltál másokat, és az ige terjesztése vajon gyakorlati életed alapján történt-e:

"Amikor pedig az Emberfia eljön az ő dicsőségében, és vele az angyalok mind, akkor odaül dicsősége trónjára. Összegyűjtenek elé minden népet, ő pedig elválasztja őket egymástól, ahogyan a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől. A juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja. Akkor így szól a király a jobb keze felől állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek az országot, amely készen áll számotokra a világ kezdete óta. Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok, mezítelen voltam, és felruháztatok, beteg voltam, és meglátogattatok, börtönben voltam, és eljöttetek hozzám. Akkor így válaszolnak neki az igazak: Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enned adtunk volna, vagy szomjazni, hogy innod adtunk volna? Mikor láttunk jövevénynek, hogy befogadtunk volna, vagy mezítelennek, hogy felruháztunk volna? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy elmentünk volna hozzád? A király így felel majd nekik: Bizony mondom nektek, valahányszor megtettétek ezeket akár csak eggyel is az én legkisebb testvéreim közül, velem tettétek meg. Akkor szól a bal keze felől állókhoz is: Menjetek előlem, átkozottak, az ördögnek és angyalainak elkészített örök tűzre! Mert éheztem, és nem adtatok ennem, szomjaztam, és nem adtatok innom, jövevény voltam, és nem fogadtatok be, mezítelen voltam, és nem ruháztatok fel, beteg voltam, börtönben voltam, és nem látogattatok meg. Akkor ezek is így válaszolnak neki: Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, jövevénynek vagy mezítelennek, betegen vagy börtönben, amikor nem szolgáltunk neked? Akkor így felel nekik: Bizony mondom nektek, valahányszor nem tettétek meg ezeket eggyel a legkisebbek közül, velem nem tettétek meg. És ezek elmennek az örök büntetésre, az igazak pedig az örök életre." (Mt. 25:31-46)


Üdv. Péter

2016. szept. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!