Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt hallottam, hogy általában...

Azt hallottam, hogy általában a Bibliában szereplő neveknek van valami jelentése is. A Jézus név mi lenne átfordítva magyarra?

Figyelt kérdés

2016. szept. 16. 05:36
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Megkérdeztem a google nevü varázs gömbömet és ezt mutatta nekem:

[link]

2016. szept. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Minden Bibliában szereplő névnek van jelentése. A Jézus név jelentése ráadásul szerepel is a Bibliában:

"Fiút fog szülni, te pedig majd Jézusnak nevezed, mert ő fogja megszabadítani népét bűneiből." (Mt. 1:21)


A Jézus eredeti alakban: יהשוה - (Jesua), mely az arámi nyelvben is használt rövidebb változata volt az Ószövetségben található יְהוֹשֻׁעַ (Jehosua) formának. A név jelentése „Jahveh a szabadító”.


Üdv. Péter

2016. szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
A Jézus, szerintem csak egy név, de lehet ennek is van valami jelentése. :) A Krisztusnak viszont van magyar megfelelője úgy mond, Krisztus=megváltó, messiás Ha jól tudom. :)
2016. szept. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
azt hallottam a világon minden névnek van jelentése, csak már keveset értünk, keress rá a sajátodra és megtalálod a jelentését is ;)
2016. szept. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:

Jézus avagy Jesua avagy Jehosua: JHVH a szabadító/a Szabadító JHVH.

Krisztus (gör)=Masiah (héb)= Felkent.

2016. szept. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdemes még idehozni a következőt:


Ézs 7,14. Ezért ád jelt néktek az Úr maga: Ímé, a szűz fogan méhében, és szül fiat, s nevezi azt Immánuelnek,

Mt 1,23. Ímé a szűz fogan méhében és szűl fiat, és annak nevét Immanuelnek nevezik, a mi azt jelenti: Velünk az Isten.


Tehát a Név nem csak Szabadítót jelent, hanem azt is, hogy velünk az Isten. Azaz Isten lejött közénk testi ábrázatban, mert Isten maga a megbocsátó és szabadító.

Tehát Jézus a testben megjelent Krisztus, azaz a testben megjelent szabadító és megbocsátó Isten.

2016. okt. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!