Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúik rendezvényein,...

A Jehova Tanúik rendezvényein, épületein miért az internetes oldaluk címei vannak feltüntetve, és nem Jézus Krisztus?

Figyelt kérdés
2016. szept. 15. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
14%

A jw.org honlap, tájékoztató jelleggel van kitéve. nem bálványimádat céljából.


"szellemmel és igazsággal fogják imádni az Atyát, mert az Atya is ilyeneket keres, hogy imádják őt."


S ha még tudnánk hogy Jézus hogyan nézett ki, akkor sem tennénk az arcát ki, az már kimeríti a bálványimádás fogalmát, arról nem is beszélve, hogy Istent soha senki nem látta, és ezért az imádat, és a hit nem látáson alapul.

(János 4:23) 23 Mindamellett eljön az óra, és az most van, amikor az igaz imádók szellemmel és igazsággal fogják imádni az Atyát, mert az Atya is ilyeneket keres, hogy imádják őt.

(János 4:24) 24 Az Isten Szellem, és akik őt imádják, azoknak szellemmel és igazsággal kell imádniuk.”


Az Atyát kell imádni, Ő ilyen embereket keres.

2016. szept. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Opendoor!


A kérdező szeríntem nem egy "festményre" gondolt.


És egyébként ehhez mit szólsz,mert ilyen is van a Bibliában:


Máté 18:20

Mert ahol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, (JÉZUS KRISZTUS) ott vagyok közöttük.

2016. szept. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
ezt nem tudom viccesnek venni.
2016. szept. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Te viccesnek találod ezt opendoor?-mert én nem!

Itt Jézus Krisztusról van szó...


Én nem hiszem,hogy ez vicces lenne.

2016. szept. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lilla64 ***** válasza:
Érdekes,hogy pár évvel ezelőtt az internet használata is tilos volt.Emlékszem a gyülekezetünkből kizárással fenyegettek meg egy férfit,mert a fia bekötette az internetet.
2016. szept. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Senki sem mondott semmi vicceset.


Kérdező: egy másik kérdésnél mutattam nagyon sok képet, ami a jw.org-ot hirdeti.

Jézus helyett. Azért teszik ezt, mert ember alkotta dolgot helyeztek Jézus elé, amiről amúgy ír is a Biblia, hogy felcserélik az igazságot másra, és ez azért történhetett, mert nekik semmi közük kincs a Szentlélekhez, aki elvezetné őket az igazságra. Lecserélték Jézust egy másik evangéliumra. Egy olyan evangéliumra, ami a legfontosabb szót, a kegyelmet elvette a tagjaitól és átírta egy teljesen más értelmű szóra a bibliájukban, amit ők gyártottak.

2016. szept. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Jézus azt mondta, általa lehet eljutni Istenhez. A Tanúk ezzel szemben azt terjesztik hogy a megváltás csak azoké akik belépnek a szervezetükbe, azaz nem csak hogy bálványimádók, de Jézus helyébe próbálnának lépni.

Az hogy egy plakáton saját magukat hirdetik Krisztus helyett, még hagyján. Sokkal nagyobb gond hogy tanításaikban is ez van...

2016. szept. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 How Arrow ***** válasza:
74%

Az internetes oldalukon tudják hamar levezetni a magyarázatokat. Van egy program nállok ami minden kérdésre összekeresi a magyarázataikat. Abbol a programbol szoktak a tanuk másolni az itteni kérdésekre.

A program olyan komplikált hogy egy ürhajót is el tudna inditani,(persze a vesztibe).

Jol letudják vezetni a kikövetkeztetéseket, a hitelvük minden pontját.

Ha az nem lenne sok kérdésre nem tudnák a választ!

2016. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes ez a kereső, mert én fejből szoktam írni, nekem sosem kellett utána nézni valaminek, maximum a Bibliában keresek rá igére. Még az sincs, hogy előre meg vannak írva válaszok és azt másolom be mindenhová.


Viszont gondolom azért csinálja így az őrtorony, mert állandóan új világosság van náluk és ez a legegyszerűbb módja annak, hogy ne legyen zavar a régi és új igazság között, tehát a régit törlik, és másolható az új. Így maradnak meg az egységes tanításban.

2016. szept. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!