Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért fantasy az olyan könyv...

Szatyi94 kérdése:

Miért fantasy az olyan könyv amiben Jézus is szerepet kap? Nagy probléma ha egy könyvben egynél több kitalált szereplő van?

Figyelt kérdés
2016. jún. 5. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért lenne fantasy? Azt hiszem, még nem olvastam olyan regényt, amiben Jézus szerepelt, és fantasyként tüntették fel (bár a Biff evangéliumát valaki így kategorizálja). Tudsz mondani párat?

Egyáltalán nem gond, ha sok kitalált szereplő van, az irodalom javarésze ilyen. A tényirodalom vagy dokumentumregények esetében van csak gond abból, ha sok a fikciós karakter, de még ott is belefér.

2016. jún. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sansa LannisterStark ***** válasza:

Jézus nem kitalált szereplő. Nem kötelező elhinni, hogy Isten fia stb, de mint történelmi személy, tagadhatatlanul létezett.

Nem hallottam egy fantasyról se ahol szerepelt volna. Példát kéne írnod.

2016. jún. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szeretnék egy könyvet írni amiben Jézus is szerepel, és sokan mondtàk hogy akkor az fantasy lenne...Példàt nem tudok írni:)
2016. júl. 9. 15:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem te voltál az a kérdező, aki mindenféle történelmi személyt akart keverni egy regényben, pl. Caesart Jézussal egy időben stb? Az úgy már erősen alternatív történelmi írás, ami lehet fantasy (bár sanszosabb, hogy SF-ként kategorizálnák, de igazából mindegy). Csak Jézus szereplése nem indok erre.

(Amúgy sikerült találnom fantasy művet, amiben Jézus megjelenik, Moorcock 'Behold the Man' c. regénye.)

2016. júl. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De igen én voltam, de azóta már vàltoztattam a történeten!:)
2016. júl. 15. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!