Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha jó ember vagyok, és másokat...

Ha jó ember vagyok, és másokat is próbálok ilyen irányba terelni, az nem ütközik törvénybe?

Figyelt kérdés
2016. szept. 19. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

dehogynem, életfogytiglani golyó általi halálra ítélnek


*

tudni kellene az érdemi válaszhoz, hogy hány éves vagy

2016. szept. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Törvénye válogatja. Úgy mondanám, hogy normális társadalmakban ez a természetes állapot. Diktatúrák egyes formáiban a jóság ellentéte a hatalomnak, ezért annak nem tetszik. Szélsőséges esetben üldözik (persze más névleges okkal).
2016. szept. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 KZitus ***** válasza:

Szia


Túlságosan tág értelemben tetted fel a kérdésedet.

Mert ha a saját gyermekedet akarod jó irányba terelni, az a kötelességed....de ha az enyémet, az törvénybe ütközik :-)

2016. szept. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nincs gyerekem még, de nem kötelező elfogadni, ez csak egy ajánlat, minthogy ne verekedj, csak ha játékból mind ketten beleegyeztek, védd meg magad ha bántanak, akár szóban is, ne ítélj meg az alapján senkit hogy vallásos e vagy sem, ne mond azt hogy ez meg az nincs, mert csak azt lehet bebizonyítani hogy valami van, segíts a gyengéknek, ne zsarolj senkit és ne fenyegess meg senkit, de ha ő teszi ezt veled neked is eljárhat a szád..
2016. szept. 19. 18:14
 5/11 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre, nem megyek oda vadidegenekhez az úton magyarázni.
2016. szept. 19. 18:17
 6/11 anonim ***** válasza:
De kérdező,hogy jutott eszedbe ez a kérdés?:)
2016. szept. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ebbe a mai világba már kitudja hogy lehetsz e kedves engedély nélkül :D
2016. szept. 19. 18:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát figyelj,belegondolva,nem is hülyeség amit írsz.Én hiába akarnék valakinek jót,vagy kedvesnek lenni ma már meggondoltabb vagyok.Egy példa,hogy értsd miért:Egyszer egy rendelőben dolgoztam portásként.Ugye elvileg az lenne a jó portás,aki ha bejön a beteg és nem megy fel célirányosan,megkérdezi segíthet-e.Megfigyeltem,hogy ezt nem minden ember veszi jó néven.Lehet,hogy csak el akar olvasni valamit a falon,vagy még nem döntötte el mit akar,és ilyenkor idegesíti,ha kérdezgetik.Viszont látja,hogy ott a portás,kérdezni meg tud,ha akar.És akkor a portás bácsi nem pofázott bele semmibe:)
2016. szept. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én a boltba dolgoztam, akinek nem megfelelő volt a ruházata, sokan voltak, sokat áltak egy hejen azokat nézni kellett:D
2016. szept. 19. 19:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Az jó:) biztos sokan örültek neki:)
2016. szept. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!