Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hét isten egysége olyan...

A hét isten egysége olyan mint a szentháromságé a kereszténységen belül?

Figyelt kérdés

Adott Trónok Harcában a Hét Hite, mint fiktív monoteista vallás.

Ebben jelen van az:

az Atya

Az Anya

a Harcos

a Szűz

a Vénasszony

Ezek elsőre több istennek tűnnek, de elvileg maga a vallás ugye monoteista. Ez is olyan lehet mint a szentháromságnál az Atya, Fiú, Szentlélek? Három személy, megnyilvánulási forma, de egy Isten?



2016. szept. 19. 15:28
 1/5 A kérdező kommentje:
A Kovács és az Idegen kimaradt, így teljes a hét.
2016. szept. 19. 15:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem látok igazi hasonlóságot. A Hét hite inkább a Pyarroni pantheonra emlékeztet.
2016. szept. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag igen és nem, a könyvekben azt mondják hogy újabban a septonok szerint a hét ugyanazon isten hét arca. Nagyon hasonlít a szentháromsághoz, de azért másabb, átmenet a politeizmus és a monoteizmus között.
2016. szept. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
lehet hogy ezt akarja sugallani az író, de nincs kifejtve szóval szerintme erre a kérdésre egyedül a "nem tudom" lehet a válasz :/ bár eddig nekem úgy tűnik, hogy inkáb egy politeista jellege van hiszen az egyes "elemeknek" (nem jut eszembe jobb szó bocsánat, szerintem is hülyén hangzik) vannak funkciói amik a másikban nincsenek meg, a szentháromság pedig NEM tagolható így, h mondjuk a fiú ezt csinálja, de az atya nem az atya meg ezt de azt a fiú nem stb stb
2016. szept. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Annak a vallásnak nem volt földi megváltója és megtestesülése úgy, mint a kereszténységnek Jézus


Nekem már csak emiatt sem ugyanaz a kettő

2016. szept. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!