Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyek Jézus Krisztus parancso...

Melyek Jézus Krisztus parancsolatai?

Figyelt kérdés

2016. szept. 22. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


"Ez az én parancsolatom, hogy szeressétek egymást, a miképpen én szerettelek titeket. Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért.

Ti az én barátaim vagytok, ha azokat cselekszitek, amiket én parancsolok néktek. Nem mondalak többé titeket szolgáknak; mert a szolga nem tudja, mit cselekszik az ő ura; titeket pedig barátaimnak mondottalak; mert mindazt, amit az én Atyámtól hallottam, tudtul adtam néktek. Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket, és én rendeltelek titeket, hogy ti elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek, és a ti gyümölcsötök megmaradjon; hogy akármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja néktek. Ezeket parancsolom néktek, hogy egymást szeressétek." (Jn. 15:12-17)


Üdv. Péter

2016. szept. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%

Nagyon sok parancsolata van az Úr. Hogy kövessük Őt egészen a kereszthalálig, mert aki Énérettem meghal az születik újjá. Mert szükséges újjászületni az ó-embernek meghalni, azaz a régi anyagias gondolkodásnak, hogy szellemben, és Igazságban új értelem alakuljon.


Meg ott van az is, aki nem veszi fel a kersztjét nem méltó Én hozzám.

Mit is jelent ez?

Valami olyasmit, hogy fogadjuk el sorsunkat, magunkat olyannak amilyenek vagyunk, bűnösök, és majd az Úr megmos, megtisztít minden téveseszmétől, és igazzá tesz az Ő kegyelme által.

Csak éljünk a szívünkből, hogy a bűnök napvilágra kerüljenek, mert ha szembesülünk azokkal, akkor az Úr lábai elé tehetjük, és kérhetjük a bűntól való szabadítást, a megbocsájtást.

2016. szept. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
Máté, Márk, Lukács, János evangéliumokban nézted már? Tudod, az a fekete könyv, a BIBLIA :))
2016. szept. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 How Arrow ***** válasza:
40%

Minden olyan parancsolat amelyikben benne van a bibliában hogy

ÉN VAGYOK

IGY SZÓL AZ ÚR

Kivéve a ceremoniális törvények(parancsolatok) amelyek a Jézus

áldozatára mutattak.

2016. szept. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szeressétek egymást, ahogy én szerettelek titeket.


Nektek, akik hallgattok, ezt mondom: Szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót gyűlölőitekkel. 28Azokra, akik átkoznak benneteket, mondjatok áldást, és imádkozzatok rágalmazóitokért. 29Ha arcul üt valaki, tartsd neki oda a másik arcodat is. Annak, aki elveszi köntösödet, add oda a ruhádat is. 30Mindenkinek, aki kér tőled, adj, és aki elviszi, ami a tied, attól ne kérd vissza. 31Úgy bánjatok az emberekkel, ahogy akarjátok, hogy veletek is bánjanak. 32Mert ha csak azokat szeretitek, akik benneteket is szeretnek, milyen hálát várhattok érte? Hisz a bűnösök is szeretik azokat, akik őket szeretik. 33Mert ha azokkal tesztek jót, akik veletek is jót tesznek, milyen hálára számíthattok? Hisz így a bűnösök is tesznek jót. 34Ha csak a visszafizetés reményében adtok kölcsönt, milyen hálát várhattok érte? A bűnösök is kölcsönöznek a bűnösöknek, hogy ugyanazt visszakapják. 35Szeressétek inkább ellenségeiteket: tegyetek jót, adjatok kölcsön, és semmi viszonzást ne várjatok. Így nagy jutalomban részesültök, a Magasságosnak lesztek a fiai, hisz ő is jó a hálátlanokhoz és a gonoszokhoz. 36Legyetek hát irgalmasok, amint Atyátok is irgalmas.


Ebből különösen az a fontos, hogy úgy bánj másokkal, ahogy veled is szeretnéd, hogy bánjanak.



Ne itélj mást, különben téged is megítéltetnek. Másokban észreveszed a szálkát de magadban még a gerendát sem.

Ezek a legfontosabbak.

2016. szept. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!