Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez normális, hogy sokszor...

Ez normális, hogy sokszor előre megfogalmazom magamban azt, amit mondani akarok?

Figyelt kérdés
Akivel nem nagyon vagyok beszélő viszonyban, vagy "magasabb rendű" nálam, pl. tanár, akkor mindig fejben előre kitalálom a mondataimat, és utána mondom el. Mert ha valamit csak úgy mondok, akkor később mindig megbánom, hogy tök hülyeség volt meg ilyenek.. És sokszor olyan rossz érzés, hogy olyanokat mondok, amiket inkább nem is mondtam volna, nem az a nagyon gáz szint, de inkább csöndben maradtam volna. Illetve lassan is beszéltek, és ezt többen is megszólták már.. Nem tudom, mit csináljak vele, ha olvasok pl. az gyorsan megy, vagy ha mondjuk biológia a téma, akkor is rendesen beszélek, de az esetek nagy részében lassabban.. Meg sokszor nem is hangsúlyozok (emiatt az angoltanárom szól be mindig, de hát nem pont érettségi előtt kellene kioktatnia szerintem, ha 4 év alatt nem sikerült neki..), csak olyan unottan beszélek. Ilyen vagyok, szeretnék változtatni rajta... Meg a tématartás sem az erősségem..
2016. febr. 27. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Nemrég csináltam egy személyiségtesztet a neten unalmamban és ott volt ezzel kapcsolatos kérdés. És nagyjából ez volt a kérdés lényege, ami itt is, hogy "Gyakran előre megfogalmazom a mondandómat, mielőtt beszélek emberekkel.", tehát ebből arra következtetek, hogy igen, ez normális. Régebben én is így tettem, de ez változott mostanra, mert rájöttem, hogy ha kérdez valamit, akkor könnyebben leblokkolok. Illetve ő is ember, megérti, ha téveszt a beszélgetőpartnere.
2016. febr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, a megfontoltság jó dolog...


Gyerekkoromban mindig azt mondták: Gondold végig, mit akarsz mondani és csak utána beszélj!

2016. febr. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!