Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Szentháromságban keresünk...

Ha a Szentháromságban keresünk logikát, találunk benne?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy még mi se,azok akik azt mondjuk,hogy hiszünk a Szentháromságban nem tudjuk teljes mértékben felfogni.

De engem nem is ez érdekel,hanem az,hogy a Szentháromságban van logika?

Megvan az az ok okozat,hogy miért volt szükség nekünk megismerni az Egy igaz Istent három személyben?

Beszélhetünk itt egyáltalán logikárol,vagy pedig az egész történet egy véletlenekből álló történések sorozatának a végeredménye?

Mi a logika abban, hogy szükség kell legyen egy "Atyára" egy "Fiúra" és egy "Szentlélekre" ,hogy megvalósulhasson a megváltás terve?

Lehet,hogy a kérdésem egy kicsit zagyvaságnak tűnik de nem értelmetlen!:)


Köszönöm a válaszokat!



2016. okt. 2. 18:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
46%
Vallásban nem érdemes logikát keresni. :)
2016. okt. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
21%
A vallások nem a logikáról híresek, mivel maga a vallás is logikátlan. Egyébként, ha hívő vagy akkor tudod jól h csak hinned kell nem kérdezned.
2016. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%

Vajon miért érzi az, akinek semmi köze nincs Istenhez, hogy muszáj beböfögni a mindennapos "a vallásban be keress logikát" szöveget, ami csak azt mutatja, hogy az emberek nagyon szeretnek, kényszerből olyanba szólni, amihez nem is értenek?


Kérdésre: kellett a Fiú, hisz valakinek el kellett vinnie a balhét, mégpedig emberi testben. De lesz lehetőséged majd megkérdezni tőle.

2016. okt. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%

Ter - ido - anyag (egyik sincs a masik nelkul)


Vilagossag - sotetseg - es a ketto kozotti atmenet (felhomalynak nevezik?)


Tuz - viz - szel


Meleg - hideg - langyos


Folyekony - szilard - gaz halmazallapot


Fold - eg - vilagur (anyagi vilag a biblia szemszogebol)


Csakugyan biblia szemszogebol, az eg elnevezese 3 ertelem szerint:

- eg, ahol a madarak vannak

- eg, ahol a csillagok vannak

- eg, ahol az Isten lakik

"Ismerek egy embert [...] aki elragadtatott a harmadik égig." - 2 Korinthus 12:2


Mult - jelen - jovo


Szellem - lelek - test


Ember - szellemi lenyek (Isten is) - allatfajok/novenyek (olyan eletformak, amelyek nem rendelkeznek szemelyiseggel felruhazo szellemmel/lelekkel, de ugyanakkor valamilyen szerves eletet mutatnak)


Tudom, a mai modern tudomany es technologia megfogalmazasaival elve, minden soromba bele lehetne kotni de azt ne felejtsuk el, hogy a modern technologia es a biblia nyelvezete es "gondolkozasmodja" mas, egyiksem buta a masikhoz kepest.


Az en logikam szerint pl (amit a bibliara alapozok a magam meglatasa szerint) egy csoportba lehetne sorolni a novenyeket es az allatokat, de vannak akik viszont az embereket sorolnak egybe az allatokkal (tudjatok, majmokbol lettunk stb).

2016. okt. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%

annyira látszik egyeseken ,hogy életükben ne mbeszéltek még vallásos emberrel ,igen kérdezhetsz és vannak rá válaszok is az emberek mindig is kérdeztek, nem csak 20 éve kezdték...


ha félre nem értem a kérdésed, hogy akár igaz e a szentháromság akár nem mi "szükség rá" hogy Isten ilyen legyen


noss mint írtad ez elég nehezen érthető, hiszen mindennapi tapasztalatokkal elég nehéz elképzelni, gondoljunk bele pl h milyen nehéz elképzelni, hogy valaki egyszerre 2 helyen legyen, és hasson ömagára, de az csak ő legyen 1 ő, és nem kettő ,de mégis 2 helyen, önmagunkat is nehéz így elgondolni, nyilván Istent is


és ez csak az egyik dolog, mivel ennek a kilogikázása nagyon nehéz, csomó fogalomegyeztetésre lenne szükség, stb stb, te emg mondolom nem akarsz itt hosszan olvasni mondok neked egy mesét ami talán segíthet megérteni ok?


(feltételezzük h rábolintottál)


szóval volt egyszer egy király, aki azt mondta hogy nem szabad lopni, és ha valaki lop annak bizony következményei lesznek, mondjuk kap 3 ütést egy bottal. Egyszer aztán elébe hozták az anyját, akiről bizonyítható volt hogy lopott, gyakran a legszegényebbektől akiknek igazán az utolsó falatját lopta el ,gyakran nagyon aljas szándékból, mikor figyelmeztették ,hogy ez bűncselekmény, és a király nem hagyja majd annyiban kinevette a király törvényeit, stb stb, szóval volt bőven "vaj a fején" így mindennel együtt nem hogy 3 de 300 ütést szab rá ki a törvény. Itt ugye jön a nehéz kérdés, ha nem vereti meg akkor miféle király ez, csak így következmények nélkül lehet lopni, másoknak kárt okozni, éhezőket kizsákmányolni, stb stb. Na de ha megvereti akkor micsoda fiú ez a király aki a saját annyára mond ítéletet, akit elvileg nagyon szeret és hatalmában állna segíteni rajta, hisz ő a király, gyalázat lenne ha nem tenne semmit, ő aki az egyedüli aki tehet valamit. Szóval sehogy se jó, se ha enyhíti a büntetést se ha megtartja. Ezért a király hoz egy döntést, feláll, leveszi a koronáját, a palástot, a szép ruhát, a jogart leteszi, levetkőzik, még mindig ő a király de látszólag csak egy átlag fickó, még mindig ő a király de a királyságából adódó jogaival nem él. Így lemeztelenítve átöleli az anyaját, úgy hogy eltakarja ennek hátát a saját testével majd parancsot ad, hogy hajtsák maradéktalanul végre a kiszabott büntetést.


Ez a példamese persze sántít abból a szempontból hogy Isten 3 személye, nem csak valamiféle "módosulás" h most atyának hívom magam, ok akkor mostmár fiúnak ,stb stb, hanem mondjuk ha a király egyszerre lenne továbbra is a trónon egyszerre védené az anyját az ütésektől és egyszerre fogná a kezét és segítene neki új életet kezdeni az már reálisabb lenne csak ugye ezt baromi nehéz elképzelni :D


remélem tudtam segíteni

2016. okt. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#5 :)

Igen tanulságos a mese és van benne logika!

És azok akik azt hajtogatják,hogy a hithez nem kell logika azok nagyon nagyot tévednek!


Ment a zöld kéz!

2016. okt. 2. 20:32
 7/21 anonim ***** válasza:

A kapcsolat az Atya és a Fiú közt valamiképp hasonlít a naphoz és sugaraihoz; egyik sem létezik a másik nélkül. Megkülönbözhetetlenek abban, hogy senki sem láthatja a napot anélkül, hogy lássa a sugarait is. Mégis a sugarak a nap emanációi, mivel a nap a forrásuk. Szintén, a sugarak addig léteznek, amíg a nap ragyog (amíg nap lenne ezáltal).


János 1:18 Istent sohasem látta senki,

az egyszülött Isten,

aki az Atya keblén nyugszik,

ő nyilatkoztatta ki.


János 14:9 Jézus erre ezt mondta: „Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod te: Mutasd meg nekünk az Atyát? 10 Talán nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van?


János írásai elképesztőek.

2016. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#5 :)

Igen tanulságos a mese és van benne logika!

És azok akik azt hajtogatják,hogy a hithez nem kell logika azok nagyon nagyot tévednek!


Ment a zöld kéz!

2016. okt. 2. 20:33
 9/21 anonim ***** válasza:

"Vajon miért érzi az, akinek semmi köze nincs Istenhez, hogy muszáj beböfögni a mindennapos "a vallásban be keress logikát" szöveget, ami csak azt mutatja, hogy az emberek nagyon szeretnek, kényszerből olyanba szólni, amihez nem is értenek? "


Nem mondanám h nincs, olyan vallásos nevelést kaptam h csuhaj. Iskolai hittan, templomi hittan, vasárnaponként templom. Ráadásul nem is ostoba emberekkel, ettől még tarthatom logikátlannak a vallást, mint minden mást ami dogmákra épül.

2016. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Egyébként kedves kérdező az itt kapott válaszok tökéletesen példázzák mi bajom a vallással. 4 vallásos 4 különböző választ adott a napsugaraktól a balhé elvivéséig. Persze ott van az amit az egyház kijelent a dologról, amit mivel nem hülyék hordták össze, még logikus is lehet, sőt!. A probléma akkor lenne ha kihúznád a dogmákat a felépítmény aljából és az egész kártyavárként omlana össze.
2016. okt. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!