Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Szentháromságban keresünk...

Ha a Szentháromságban keresünk logikát, találunk benne?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy még mi se,azok akik azt mondjuk,hogy hiszünk a Szentháromságban nem tudjuk teljes mértékben felfogni.

De engem nem is ez érdekel,hanem az,hogy a Szentháromságban van logika?

Megvan az az ok okozat,hogy miért volt szükség nekünk megismerni az Egy igaz Istent három személyben?

Beszélhetünk itt egyáltalán logikárol,vagy pedig az egész történet egy véletlenekből álló történések sorozatának a végeredménye?

Mi a logika abban, hogy szükség kell legyen egy "Atyára" egy "Fiúra" és egy "Szentlélekre" ,hogy megvalósulhasson a megváltás terve?

Lehet,hogy a kérdésem egy kicsit zagyvaságnak tűnik de nem értelmetlen!:)


Köszönöm a válaszokat!



2016. okt. 2. 18:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kedves # 10-es!


Látod nekem meg az a logikátlan, hogy az öntudatlan anyag egyszer csak élőlénnyé alakult ami aztán felmászott önmagára és megette önmagát. :)

2016. okt. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

11-es: Kinek mi :). Az amit mondasz az az, csakhogy nem így történt. Ez egy folyamat végeredménye, ami meghatározott törvényszerűségek alapján ment végbe, amik az anyag tulajdonságaiból következnek. pl látszólag milyen "logikátlan" h két erősen mérgező anyag összeállásából lesz a legalapvetőbb fűszerünk a só? Közben a dolog mögé nézve teljesen logikus, ami az atomok tulajdonságaiból adódik.


Igen furának hangzik h h azt mondjuk h az anyag a semmiből lett, szóval kellett hozzá egy isten. Na de ő honnan lett? Ennyi erővel az anyag is lehetett a semmiből.

2016. okt. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Muszáj az Ateistáknak egy keresztényeknek szóló kérdésre reagálni bármit is, vagy csak azért csinálják, mert jobb dolguk nincs és ezen élvezkednek otthon? Vagy pontosan mért van ez így? :P
2016. okt. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

" Nem mondanám h nincs, olyan vallásos nevelést kaptam h csuhaj. Iskolai hittan, templomi hittan, vasárnaponként templom."


Jajj de szörnyű! Hidd el,vannak olyan emberek,akiknek ha felhozod,hogy ez a nagy problémád,legjobb esetbes i szemközt köpnek,annyival rosszabb soruk van,mint neked emiatt..

2016. okt. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
javítás: legjobb esetben is* ,elnézést, a kurzorom önálló életet él néha :D
2016. okt. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A Kérdésre válaszolva, Istent nem lehet logikusan megérteni, mert Ő Végtelen Ő maga Isten. Nem lehet megérteni, ez így működik (saját tapasztalatok alapján) és kész. :)
2016. okt. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
55%

# 9


"Nem mondanám h nincs, olyan vallásos nevelést kaptam h csuhaj. Iskolai hittan, templomi hittan, vasárnaponként templom. Ráadásul nem is ostoba emberekkel, ettől még tarthatom logikátlannak a vallást, mint minden mást ami dogmákra épül."


Ne haragudj, de egy szavadat sem hiszem. Na jó, lehet, hogy testileg eljártál hittanra, de hogy egy fikarcnyit sem figyeltél oda, az egyszer biztos.


Még a dogma szó jelentését sem ismered, tényleg nem neked kéne vallási kérdésekre válaszolnod.


Üdvözlettel: (andrás)

2016. okt. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kedves András!


"Ha vitapartnerünk semmit nem ismer el isteni kinyilatkoztatásúnak, akkor nincs lehetőség arra, hogy a hit alapkérdéseit érveléssel alátámasszuk"

Aquinói Szent Tamás


A dogmákat előbb el kell fogadnod, különben ahogy mondtam borul az egész rendszer.

2016. okt. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

# 18

Üdvözöllek!


"A dogmákat előbb el kell fogadnod, különben ahogy mondtam borul az egész rendszer."


Ebben tulajdonképpen igazad van.

De én már azzal is megelégednék, ha a vitapartnerem még ha nem is fogadja el az adott tanításokat, de legalább tisztában lenne azon szavak értelmével, amiket használ. ;)


Nem várom el, hogy mindenki az én véleményem legyen, de ahhoz hogy érdemben tudjunk dogokról beszélgetni, ahhoz elengedhetetlen egy közös kommunikációs nyelv. Márpedig teológiai kérdések megvitatására a teológiai nyelvezet az alkalmas, nem a konyhanyelv meg nem az aszfaltszleng.


(andrás)

2016. okt. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

igen is számit

nem logikátlan, hanem Istent gyalázó

Isten nem skizofrén, hogy három személyisége legyen, és az egyik személyiségének emberi alakzatot adott. A fiáról elmondja, hogy első teremtése, tehét nem Isten egyik személyisége, hanem egy különálló életre keltett műve, ami a legelső minden teremtés

nél. a szelleméről egyáltalán nem is mond semmit ezen a téren, arról breszél, hogy a szelleme a tanitványainak olyan képességekket ad amit rendes körülmények között nem tudnának megtenni. s ezzel a képességével teremtett, nem egy másik személyiség hozta létre a dolgokat, hanem Isten mindenható képessége teremtői képessége hatalma. ez pedig Isten hatalma, nem egy másik személyiségéé

2016. okt. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!