Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek szükséges volt...

Szerintetek szükséges volt ennyi halál a Harry Potterben?

Figyelt kérdés
Az egy dolog,hogy meg kell halnia pàr embernek,pláne egy 7/8 részes sorozatban,de hogy a fél gárda kihulljon,az azért mégiscsak túlzás,nem? Bár én elfogult vagyok,nagy kedvenceim haltak meg (Sirius,Piton,Lupin-Tonks halála is megrázott,még Dumbledoret is sajnáltam)...Csúnya ez a Rowling néni.;(

2014. júl. 12. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne hiteles a történet halál nélkül, csak egy gyerek mese maradna.

A három főszereplő közül legalább senki sem halt meg, de egyébként általában a rajongóknak nem is a három főszereplő a kedvencünk.

Engem leginkább Fred,Lupin és Dobby halála érintett meg.

Piton és Dumbledore halála nem hatott meg annyira, bár mindkettőjükről sokat változott a véleményem a hetedik rész elolvasásakor. Pitonról kiderült, hogy a jó oldalon áll, de ettől még nem mondanám jó szívűnek hisz mindezt Lilyért tette, Harryt sosem szerette, ha nem Lily fia lett volna egyáltalán nem érdekelte volna a sorsa.

Mitől lett volna jobb ha Piton vagy Dumbledore életbe marad?

Pitonnak így is szenvedés volt az élete a bűntudat miatt.

Dumbledorera meg biztos az a válasz hogy segített volna Harrynek, de Harrynek ezt egyedül kellett megcsinálnia.

A Weasley családdal kapcsolatban én úgy halottam, hogy Rowling először Mr.Weasleyt akarta "megölni", hát az sem lenne éppen jobb mint Fred. Ha Charlie halt meg pl akit a legkevésbé ismerünk, az nem hatott volna az olvasókra.

Lupin és Sirius halálával Harry megint csak a támaszait veszítette el, azokat akik sok mindent megtettek volna érte.

De ez csak az én véleményem, mindenki máshogy gondolja.

2014. júl. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez nem egy tündérmese volt és ettől vált hitelessé, emberivé. Mert a való életben is bárkivel megtörténhet, hogy hirtelen elveszti a testvérét, rokonát, szüleit, barátait... ettől még nem "csúnya" Rowling. Hanem olyan helyzeteket teremtett, amit sokan át tudnak érezni. És egy háború sajnos rengeteg áldozattal is jár. Az meg elég uncsi lett volna, hogy és boldogan éltek amíg meg nem haltak.

Igen, nyilván elfogult vagy, mert a kedvenceid haltak meg. Én is megsirattam Hedvig, Dumbledore, Dobby halálát... Viszont akik pedig inkább a halálfalókkal szimpatizált, ő gondolom Bellatrix és Voldemort halálán kesereg és sajnálna hogy nem halt meg több "sárvérű és véráruló" a könyvben :) Nézőpont kérdése.

2014. júl. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen,azt én is értem,hogy szükséges a halál,de,hogy ennyi? :) Amúgy én úgy hallottam,hogy Rowling először Mr.Weasleyt akarta Sirius helyett,még az ötödik kötetben.Kár,hogy végül máshogy döntött,bár Mr.Weasleyt is szeretem..
2014. júl. 13. 10:48
 4/8 anonim válasza:
29%
XDDDD olvass egy kis trónok harcát vagy csak nézd meg a sorozatot XDDD ha neked ez túl sok halál XDDDDD úgyan már a HP-ben alíg halnak meg egy páran XDDD
2014. júl. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen. Másképp alábecsülnénk Voldemort kegyetlenségét.
2014. júl. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező én 100%-ig egyet értek veled, és a többiekkel is! A kedvenc szereplőim dettó ugyan azok. De tényleg kell bele pár halott! (De szivem szerint én pár db kentaurt, a jóslás tanárnőt meg még egy pár mellék szereplőt nyírtam volna ki!) Sirius, Piton, Lupin; Tonks Forever♡!
2014. szept. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%

Nem, szerintem teljesen felesleges. Bár bevallom őszintén soha nem fogom megbocsátani azt az írónőnek, hogy elvette Harrytől az egyetlen családtagját, akit még alig volt ideje megismerni (Sirius T_T)


Na és Lupin, mi ez már?? Miért kellett az összes tekergőt kinyírni? T_T (féregfarkot most inkább ne vegyük ide -.-)


Én Voldemortot anélkül is végtelenül gyűlöltem és komolyan vettem, hogy ezek a halálesetek bekövetkeztek volna...

Anélkül is belehetett volna mutatni, mennyire kegyetlen Vold., hogy mindenkit megöl majdnem akit szerettünk...

Ezt soha nem fogom megérteni és elfogadni. Mai napig nem tudtam rávenni magam, hogy újra olvassam a könyveket...

2014. szept. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én sem értem Rowlingot..aztán Piton halála is értelmetlen volt.
2014. szept. 5. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!