Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire szükséges az Arctic...

Mennyire szükséges az Arctic Accelero S1 Rev 2-höz a Turbo modul megléte egy HD 4870 esetén? Megoldás kékhalálra CF bekapcsolása esetén?

Figyelt kérdés

A már elég régi gépemben két hd 4870 van CF-be kapcsolva. Az van, hogy a második kari nem kicsit melegszik idle állapotban is. AIDA 64 szerint az első kártya idle állapotban: GPU1: GPU dióda (DispIO) 66 C

GPU dióda (MemIO) 66 C

GPU dióda (árnyaló) 64 C

GPU VRM 61 C


Mindezt 2090 RPM-en (30%) hűti a gyári hűtő.


Ehhez képest a második: GPU2: GPU dióda (DispIO) 82 C

GPU dióda (MemIO) 96 C

GPU dióda (árnyaló) 88 C

GPU VRM 65 C


Itt a hűtő 4700 RPM-en (64%) forog, ami eléggé hangos. Ezt szeretném lehűteni, viszont itt azt írják, hogy HD 4870-hez ajánlatos a Turbo modul, amit azonban sehol nem tudok beszerezni: [link]


A másik probléma, hogy a C bekapcsolása után 5-6 perccel, a gépem lefagy s jön a kék halál. Ez kizárólag a CF bekapcsolása után történik, más esetben soha. A 2x2 gb RAM-ot Memtest-tel ellenőriztem, semmi gond, a tápom egy 650 W-os Corsair, aminek bírnia kellene, ennek ellenére állandóan lefagy. Üzenetként az atikmpag.sys-t írja. Rengeteget gugliztam a megoldás után, de nem vált be semmi. Leszedtem a videó kártya driverét, újra feltettem a legújabbat, semmi változás. Elképzelhető, hogy a második kártya magas hőmérséklete miatt száll el a gép? Minden ötletet szívesen várok!


Nem tudom, hogy fontos-e a konfig:

ASUS P5Q-PRO

INTEL Core2Duo E8400

2x2 Gb Kingston Hyper-X DDR2 800 Mhz

2 Sapphire HD 4870

Corsair 650 W táp



2014. szept. 30. 21:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Próbáltad újratelepíteni vagy valami? Lehet hogyy vírus okozza lehet hogy nem. minden esetre a hőmérsékletből ítélve olyan mintha valami fogná a kártyát. mennyi a GPU load?
2014. szept. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!